Gondolná, hogy a baracknak vagy a meggynek nem csak belsőleg vannak jótékony hatásai szervezetünkre? Egy fárasztó nap után az arcunk is felfrissülhet, regenerálódhat a nyári gyümölcsök nyújtotta kényeztetéstől. Relaxáljon fél órát gyümölcsös pakolásban, és bőre meghálálja!

6 hatásos arcpakolás nyári gyümölcsből

Miért hatásos a gyümölcsös arcpakolás?

A házilag készített arcpakolások azok a csodaszerek, melyekkel nagy mennyiségű vitaminhoz és ásványi anyagokhoz juttathatjuk bőrünket, s ezért külön nem kell otthonról kimozdulnunk. A nyári gyümölcsökből készült pakolás hatása rögtön érezhető, frissít, tonizál, regenerál, összehúz, nyugtat, hámképző vagy hámoldó attól függően, hogy lúgos vagy savas hatású gyümölcsöt használunk. „Seborrhoeás, vagyis száraz érzetű, mégis zsíros, időnként korpás bőr esetén a magas savtartalmú gyümölcsöket alkalmazzunk. Ilyen a meggy, a citrom vagy a ribizli. Vízhiányos bőr kezelésére kitűnőek a magas szénhidráttartalmú gyümölcsök, mint például a szőlő, a görögdinnye, az őszibarack vagy a sárgabarack. Ha pedig öregedő, ráncos arcbőrrel kell megbirkóznunk a tükör előtt nap mint nap, kisebb varázslatot tud tenni a banán- és a narancspakolás” – állítja tapasztalatból Lhéner Andrea kozmetikus. A gyümölcsös arcpakolások a készen kapható krémekhez képest lassabban szívódnak fel, akár 25-30 perc is lehet, míg kifejtik jótékony hatásukat.

Csak óvatosan

A szakember arra figyelmeztet, hogy amely gyümölcsre érzékeny a szervezetünk, arra akkor is rosszul reagálunk, ha külsőleg alkalmazzuk. A piros gyümölcsök, mint az eper, a meggy, a cseresznye és a ribizli magas savtartalmuk miatt kicsíphetik a bőrünket. Ha bőrirritációt észlelünk, azonnal öblítsük le az arcpakolást a kezelt felületről, majd használjuk a bevált nyugtató krémünket. Az érettebb mangóval és sárgabarackkal is óvatosan kell bánnunk – teszi hozzá Lhéner Andrea –, mivel ezeknek a gyümölcsöknek magas a béta-karotin-tartalmuk, így besárgíthatják a bőrt, és akár barna foltokat is okozhatnak, ha előtte nem megfelelően peelingeztük le a kezelendő területet. Az sem mindegy, milyen sűrítő vagy hígító anyagot használunk a pakolás elkészítése során. Zsíros bőr esetén használhatunk kaolint, talkumot, tejport, kukorica-, szója-, illetve búzalisztet. Ha gyulladt vagy rosaceás a bőrünk, akkor gyógynövényteák levével, tejszínnel keverjük ki a gyümölcsöt. Ha pedig seborrhoeás az arcunk, esetleg napégett vagy szimplán csak hidratálni szeretnénk, akkor lehet joghurttal, tejföllel, túróval dolgozni. A mézet minden bőrtípusra alkalmazhatjuk, de csak megfelelő mértékben, mivel bőrirritációt okozhat.

Pakolás előtt és után

Mikor elkezdjük szépíteni otthon az arcunkat, első lépésként mindig tisztítsuk le a bőrt a megszokott és jól bevált arctejjel és tonikkal. Utána ajánlott hetente egyszer peelingezni is a kezelendő felületet legalább 3 percen át, majd alaposan öblítsük le, töröljük szárazra. Ezt követően a pakolást úgy vigyük fel az arcunkra, hogy a szemünk körüli részt kihagyjuk, mivel ott vékonyabb, érzékenyebb a bőr. A pakolást bő vízzel mossuk le, majd használjunk hidratáló krémet. A kezeléseket lehetőleg este végezzük, mert éjszaka pihen, regenerálódik a bőr, ekkor tudnak igazán felszívódni a gyümölcspakolásokból a vitaminok és ásványi anyagok. Jobb eredményt érünk el akkor is, ha pakolás után már otthon maradunk, így nem tesszük ki a kezelt bőrfelületet a szmog káros hatásainak.

Arcpakolás friss gyümölcsből – Lhéner Andrea kozmetikus tippjei

Eperpakolás

Elkészítése: Törjük össze péppé az epret, tejszínnel, tejporral vagy szójaliszttel – bőrtípustól függően – keverjük ki a pakolást. Ha zsíros a bőrünk vagy halványítandó foltok vannak rajta, akkor adhatunk hozzá pár csepp citromlevet. Tegyük fel a kezelendő bőrfelületre, majd hagyjuk hatni legalább 25 percig. Langyos vízzel öblítsük le, majd hidratáljuk bőrünket krémünkkel. Ha érzékenységet tapasztalunk, ne használjuk.

Hatása: Az eper magas A-vitamin-tartalmú, kiválóan hidratál, ránctalanít.

Meggypakolás

Elkészítése: A gyümölcshúst turmixoljuk össze túróval. A pakolás állaga ne legyen folyós, mert akkor nem tudjuk felkenni a kezelt bőrfelületre. Hagyjuk hatni legalább 25-30 percig, majd miután lemostuk, hihetetlenül selymes és finom bőrt kapunk eredményül.

Hatása: Magas A-, B-, C-, E- és P-vitamin-tartalma miatt kiváló regeneráló, gyulladáscsökkentő, nyugtató, fertőtlenítő, összehúzó hatású.

Cseresznyepakolás

Elkészítése: A cseresznye levét keverjük ki 1 tojássárgájával és egy kis tejföllel vagy szójaliszttel – bőrtípustól függően – úgy, hogy a pakolásunk krémállagú legyen. Hagyjuk hatni 25-30 percig, majd leöblítés után élvezzük üdévé varázsolt arcbőrünket.

Hatása: Magas benne az A-, B- és C-vitamin. Vérbőségfokozó, halványító, hámmegújító hatású.

Sárgabarack-pakolás

Elkészítése: A barack húsát összetörjük, adjunk hozzá egy kevés szójalisztet és némi joghurtot. Krémállagúvá keverjük ki, majd felkenés után hagyjuk hatni 15-20 percig. Ezt rövidebb ideig alkalmazzuk, nehogy a gyümölcs karotintartalma miatt sárga foltokat okozzon az arcunkon.

Hatása: A baracknak magas az A-, B- és C-vitamin-szintje. Öregedő, vízhiányos bőrre ajánlott.

barack, arc, krém, pakolás

Fotó: Shutterstuck barack

Citrompakolás

Elkészítése: Egy kis tálba öntsünk jó minőségű szénsavmentes ásványvizet, adjunk hozzá friss citromlevet, és ezzel tonizáljuk házilag bőrünket.

Hatása: A citrom gyümölcssavtartalma nagyon magas, ezért kiváló halványító és ránctalanító. Magas a C- és P-vitamin-tartalma. Nagyszerűen frissíti és fertőtleníti bőrünket.

Banánpakolás

Elkészítése: 1 érett banánt összekeverünk 1/2 doboz natúr biojoghurttal és hozzáadunk egy kanál mézet. Jól összekeverjük, majd felhelyezzük a bőrünkre, 30 percig hagyjuk hatni, majd alaposan, bő vízzel lemossuk.

Hatása: Ápolja, nyugtatja a dehidratált bőrt. Napégett, érzékeny bőrre alkalmazzuk.

Az arcpakolás alapanyagának minősége

  • Fontos, hogy mindig friss, érett gyümölcsöket használjunk, melyeket mindig alaposan mossunk meg.
  • Csak olyan alapanyagokat használjunk, amelyeket szívesen el is fogyasztanánk.
  • Lehetőleg használjunk bioalapanyagokat, mert ezek nem tartalmaznak semmilyen növényvédő szert, így a permetezőszerek nem károsíthatják a bőrünket.
  • Rothadó gyümölcsöt semmiképp se használjunk, mert az erjedési folyamatok ártalmasak lehetnek a bőrünknek.
  • A megmaradt pakolásokat ne tartogassuk a következő alkalomra, mert elveszítik jótékony hatásukat és bőrpírt is okozhatnak.

Most kiderül, hogy milyen típusú a bőre!

 

Hozzászólások

Ezek is érdekelhetnek

Hasizom a konyhából: edd laposra a hasad!
Igaz a fitneszalaptörvény: a kockás izmok a konyhában készülnek. Hiába edzünk gyakran, ha az étkezésünkkel szabotáljuk a végeredményt. Együk okosan laposra a hasunkat!
A tavasz diétás kedvence: csőben sült brokkoli (videó)
Elronthatatlan csőben sült brokkoli, amit muszáj kipróbálni és megkóstolni. Nagyon finom egészséges húsmentes étel a mindennapokra.
Durva! Ezért jó, ha sokkal több epret eszel!
Ha eddig még nem voltunk rajongói ennek a pirosló finomságnak, akkor itt az ideje, hogy azzá váljunk! Nemcsak lédús, nyárias és isteni finom, de valóságos szuperélelmiszer is.
Egészséges vagy felejtős a szója? Ezt tudnod kell!
A szója sokáig nem hiányozhatott az egészséges életmódot követők étrendjéből. Az utóbbi években azonban egyre többször jelentek meg olyan hírek, tanulmányok, amelyek cáfolták a szója egészségre gyakorolt jótékony hatásait.
Hasznos gyógynövény: Így használd a pitypangot a diétádhoz
Kevesen tudják, hogy a mezők egyszerű kis virága, a gyermekláncfű ehető növény. Pedig érdemes közelebbről is megismernünk, mert méregtelenítő hatásának köszönhetően rengeteg bajtól megszabadíthat.
Szeretnél igazán hatékonyan edzeni? Ezekre a szabályokra figyelj!
Akár régi, rutinos, akár új edzőtermi látogató vagy, akár gyorsulni, erősödni vagy éppen fogyni szeretnél, a motiváció időnként alábbhagy. Hogy átlendülj a holtponton, vagy, hogy még többet kihozz izzasztó edzéseidből, érdemes pár jó tanácsot megfogadnia. Nem nehéz vagy bonyolult trükkök ezek, azonban jelentősen növelhetik a sportolás hatékonyságát.
Ezek a legjobb tavaszi vitaminbombák, így fiatalítsd meg a tested
A téli hideg időben lemerülnek szervezetünk vitaminraktárai, így tavaszra legyengül az immunrendszer. A friss zöldségek és gyümölcsök azonban óriási energiával töltik fel testünket!
Maradj fitt a mobiloddal: öt applikáció, ami segít ebben
Az okostelefonunk mindig a zsebünkben van. Miért ne használnánk arra is, hogy segítsen az egészséges életmód kialakításában?

Ajánlataink