Ilyenkor nyáron szinte mindenkiben fölébred a vágy, hogy kimenjen a szabadba sütkérezni, magába szívni a friss illatokat, gyönyörködni a megújuló természetben, és nem utolsó sorban, hogy megmozgassa magát.

A legjobb tippek, hogy merre indulj kerékpárral

A kerékpározás ideális egy pár órás kiruccanás erejéig is, de hosszabb utakat is bátran tervezhetünk. A biciklizésben az a jó, hogy különösebb szervezés nélkül is érdemes felkerekedni akár kisgyerekekkel is, amikor is főpróbát tarthatunk, milyen is lenne egy komolyabb túra, ha belevágnánk. Kiderül, mi mindenre lehet szükségünk, ki mennyit bír, mik az egyéni igények. Ha mindez arra sarkall, hogy bátran álmodhatunk merészebbet is, irány a bringatúra!

De hova?

A főváros környékiek számára a legkedveltebb célpont a Dunakanyar – Vác – Szob útvonal (44 km), mely jobbára a Duna mellett halad, többször érintve a Duna – Ipoly Nemzeti Park területét. Nincsenek számottevő szintkülönbségek, és útközben számos természeti látnivalóban gyönyörködhetünk.

Tavirózsa-tanösvény

Keszthelytől Hévízen át Alsópáhokig húzódik. Hangulatos erdei utakon haladhatunk végig, s a jól kiépített ösvény a gyerekeknek sem okoz nehézséget (kb. 20 km)

Kis-Balaton kerékpárútvonal

A Zalakarosról induló túra 30 km-es távjával könnyen felvállalható kisgyerekes családok számára is. A Tüskevár helyszíne ma is sok izgalmat rejt, a Kányavári-szigeten egy tanösvényen is végigmehetünk.

Tisza-tó környéke

Poroszlóból indul a kb. 55 km-es túra. Érdemes megállni útközben Tiszaberzsben, ahol megnézhetjük a kastélyokat illetve az Árpád-kori romkertet.

Irány a Fertő-tó

A legjobban kiépített kerékpárút-hálózat a Fertő tavi (500 km!). Ennek nagyobbik része Ausztria területére esik. Összesen 11 családbarát és sportolásra alkalmas kerékpárút közül választhatunk. Érdemes több napra is tervezni, ha ezt az úti célt választjuk. Most különös aktualitása van a Cseresznyevirágzás-kerékpárútnak (45 km), ahol a szőlőskertek közt nyíló cseresznye- és mandulafák emlékezetes látványt nyújtanak.

kerékpár, bringa, bicikli

Fotó: Shutterstock

Tipp:

Nagyobb túra előtt, főleg ha régóta a tárolóban porosodott a biciklink, érdemes szakemberrel átnézetni, hogy minden rendben van-e. Létezik kerékpár- és kerékpáros-biztosítás, ami éves időtartamra szól, és a következő hasznos dolgokat nyújtja: tanácsadás, költségvállalás, szakemberhez irányítás, lopáskár.

Egy kis KRESZ nem árt

  • a KRESZ szerint kötelező az első és hátsó lámpa, ill. sötétedéstől a fényvisszaverő ruha
  • a bukósisak nálunk nem kötelező, de ajánlott
  • egy kerékpáron egy felnőtt csak egy 10 év alatti gyereket szállíthat megfelelő gyerekülésben (csomagtartón tilos!)
  • KRESZ összefoglalót itt találsz: KERÉKPÁROSKLUB KISOKOS: KRESZ

Biciklis túlélőkészlet tartalma:

  • láthatósági mellény
  • biciklis szerszámkészlet (akkor is, ha nem mi fogjuk szerelgetni…), pótbelső, pumpa
  • elsősegélycsomag (ragtapasz, steril géz, jód vagy Betadine, ez utóbbi nem csíp!)
  • kerékpárlakat
  • naptej
  • esetleg váltás póló, esőkabát

Fontos! Legyen nálunk elegendő innivaló, mert ilyenkor jóval nagyobb a szervezet folyadékigénye! Praktikusak a müzliszeletek és hasonló rágcsálnivalók, mert útközben is feltöltenek energiával, nem olvadnak, és egészségesek.

Hozzászólások

Ezek is érdekelhetnek

A tél fiatalító fűszerei, mutatjuk, mit szerezz be!
A titok a téli fűszerekben rejlik, melyek még képesek akár meg is fiatalítani a testet.
Mindent a fogamzásgátlásról: melyik való neked?
A fogamzásgátlás minden párt érint, akik nem szeretnének gyereket a közeljövőben. Keressük a legjobb megoldást, ami biztonságos, és igazán illik hozzád.
Sütés nélkül készül ez a mennyei joghurt torta
Ha nincs kedved órákig a konyhában bíbelődni, próbáld ki ezt a receptet.
Ezt az új diétás kókuszgolyót imádni fogod, pillanatok alatt kész
Ez az egyszerű zöldség az indiánok kedvelt eledele volt. Jótékony élettani hatását hosszan sorolhatjuk: megfázásos betegségek hatékony ellenszere, erősíti az immunrendszert. Sósan és édesen is isteni.
Ez november legjobb diétája, karácsonyra bomba alakod lesz
A szervezet feltöltődik vitaminokkal, tápanyagokkal, méghozzá úgy, hogy közben fogyhatunk is.
Ez az ősz legjobb diétás fegyvere, így vesd be a savanyú káposztát
A savanyú káposzta és az abból készült ételek elképesztően jó hatással vannak a szervezetünkre, ezért jó lenne, ha nemcsak az ünnepi asztalon találkoznánk vele, hanem az év többi napján is.
Alma és mogyoróvaj: az egyik legjobb nasi, ha diétázol
A nassolás mindig veszélyes terep. Szerencsére léteznek olyan nasik, amelyek szinte azonnal elejét veszik az egészségtelen vágyakozásnak. Íme egy remek ötlet, amit a táplálkozástudomány szakértői ajánlanak!
Vaníliás keto keksz, készítsd el otthon gyorsan
Az elmúlt években nagy népszerűségre tett szert a magas zsírbevitellel operáló ketogén diéta. Lássunk most egy remek desszertet, mely ezt az elvet követi és pillanatok alatt el is készül.

Ajánlataink