Ilyenkor nyáron szinte mindenkiben fölébred a vágy, hogy kimenjen a szabadba sütkérezni, magába szívni a friss illatokat, gyönyörködni a megújuló természetben, és nem utolsó sorban, hogy megmozgassa magát.

A legjobb tippek, hogy merre indulj kerékpárral

A kerékpározás ideális egy pár órás kiruccanás erejéig is, de hosszabb utakat is bátran tervezhetünk. A biciklizésben az a jó, hogy különösebb szervezés nélkül is érdemes felkerekedni akár kisgyerekekkel is, amikor is főpróbát tarthatunk, milyen is lenne egy komolyabb túra, ha belevágnánk. Kiderül, mi mindenre lehet szükségünk, ki mennyit bír, mik az egyéni igények. Ha mindez arra sarkall, hogy bátran álmodhatunk merészebbet is, irány a bringatúra!

De hova?

A főváros környékiek számára a legkedveltebb célpont a Dunakanyar – Vác – Szob útvonal (44 km), mely jobbára a Duna mellett halad, többször érintve a Duna – Ipoly Nemzeti Park területét. Nincsenek számottevő szintkülönbségek, és útközben számos természeti látnivalóban gyönyörködhetünk.

Tavirózsa-tanösvény

Keszthelytől Hévízen át Alsópáhokig húzódik. Hangulatos erdei utakon haladhatunk végig, s a jól kiépített ösvény a gyerekeknek sem okoz nehézséget (kb. 20 km)

Kis-Balaton kerékpárútvonal

A Zalakarosról induló túra 30 km-es távjával könnyen felvállalható kisgyerekes családok számára is. A Tüskevár helyszíne ma is sok izgalmat rejt, a Kányavári-szigeten egy tanösvényen is végigmehetünk.

Tisza-tó környéke

Poroszlóból indul a kb. 55 km-es túra. Érdemes megállni útközben Tiszaberzsben, ahol megnézhetjük a kastélyokat illetve az Árpád-kori romkertet.

Irány a Fertő-tó

A legjobban kiépített kerékpárút-hálózat a Fertő tavi (500 km!). Ennek nagyobbik része Ausztria területére esik. Összesen 11 családbarát és sportolásra alkalmas kerékpárút közül választhatunk. Érdemes több napra is tervezni, ha ezt az úti célt választjuk. Most különös aktualitása van a Cseresznyevirágzás-kerékpárútnak (45 km), ahol a szőlőskertek közt nyíló cseresznye- és mandulafák emlékezetes látványt nyújtanak.

kerékpár, bringa, bicikli

Fotó: Shutterstock

Tipp:

Nagyobb túra előtt, főleg ha régóta a tárolóban porosodott a biciklink, érdemes szakemberrel átnézetni, hogy minden rendben van-e. Létezik kerékpár- és kerékpáros-biztosítás, ami éves időtartamra szól, és a következő hasznos dolgokat nyújtja: tanácsadás, költségvállalás, szakemberhez irányítás, lopáskár.

Egy kis KRESZ nem árt

  • a KRESZ szerint kötelező az első és hátsó lámpa, ill. sötétedéstől a fényvisszaverő ruha
  • a bukósisak nálunk nem kötelező, de ajánlott
  • egy kerékpáron egy felnőtt csak egy 10 év alatti gyereket szállíthat megfelelő gyerekülésben (csomagtartón tilos!)
  • KRESZ összefoglalót itt találsz: KERÉKPÁROSKLUB KISOKOS: KRESZ

Biciklis túlélőkészlet tartalma:

  • láthatósági mellény
  • biciklis szerszámkészlet (akkor is, ha nem mi fogjuk szerelgetni…), pótbelső, pumpa
  • elsősegélycsomag (ragtapasz, steril géz, jód vagy Betadine, ez utóbbi nem csíp!)
  • kerékpárlakat
  • naptej
  • esetleg váltás póló, esőkabát

Fontos! Legyen nálunk elegendő innivaló, mert ilyenkor jóval nagyobb a szervezet folyadékigénye! Praktikusak a müzliszeletek és hasonló rágcsálnivalók, mert útközben is feltöltenek energiával, nem olvadnak, és egészségesek.

Hozzászólások

Ezek is érdekelhetnek

Mire jó az orvosi masszázs? A kéz gyógyító ereje
Az orvosi masszázsként is emlegetett fizioterápiás módszer a mozgásszervi betegségek kezelésére, önállóan vagy gyógytorna kiegészítéseként, de a megelőzés tekintetében is fontos lehet. Eláruljuk, hogy pontosan milyen problémáknál érdemes szakembert felkeresni.
Jógázz a felhők felett!
A jóga egyik szépsége, hogy szó szerint bárhol végezhetjük.
Íme az ősz kedvenc diétás vacsorája: marhahúsos karfiolpite
Számos remek karfiolos recept után most egy újabb szuper ötlet! Így kápráztasd el a családodat ezzel az ínycsiklandó étellel!
Ezért használd a kókuszt, ha diétázol
Az egzotikus gyümölcs, és annak felhasználásával készült készítmények rendszeres fogyasztása nemcsak az érzékszerveinket kényezteti: szervezetünkre gyakorolt pozitív hatásai az egészségünket is fokozzák.
Mit szimbolizál a jegygyűrű?
A jegygyűrű évszázadok óta fontos szimbóluma a házasságnak és az elkötelezettségnek. Ahogy az idők során a szokások és hagyományok változtak, úgy alakult a jegygyűrű jelentése is, azonban alapvető szimbolikája ma is megmaradt. Ebben a blogban áttekintjük, mit jelképez a jegygyűrű, és hogyan illeszkedik ez a mai kor elvárásaihoz.
Mónika fitt nagyi akart lenni: 4 hónap alatt 18 kilót fogytam
Borda Mónika évtizedekig el sem tudta képzelni, hogy sportolásba kezdjen. Életmódváltása után, 55 évesen kezdett el futni. Azóta minden hétköznap hajnalban megtesz 10 km-t, hétvégén pedig a dupláját.
Kifinomult ízléssel, stílusosan megkomponálva közeleg hazánk legszebb Borfesztiválja
A Borfesztivál látogatói újra megcsodálhatják Magyarország gazdag örökségét és felfedezhetik hazánk borkiválóságait a hagyományokat őrző épületek között sétálva.
A nyár végén sem késő megszabadulni a narancsbőrtől
A nyár beköszöntével újra előtérbe kerül a kérdés: vajon idén sikerül-e végre elérni a sima, narancsbőrmentes bőrt a bikini szezonra? Lehet, hogy már mindent kipróbáltál – krémek, pakolások, különféle kezelések –, de a makacs narancsbőr még mindig nem adta meg magát. Az idő sürget, és attól tartasz, hogy ismét lemaradsz a vágyott alakról ebben a strandszezonban is. Ismerős érzés, ugye?

Ajánlataink