Ha eddig nem törölte le a gépeket az edzőteremben használat előtt, ideje, hogy változtasson ezen a szokásán. Az edzőterem ugyanis hemzseg a baktériumoktól, gombáktól, így csak a megfelelő védekezéssel kerülheti el a fertőzéseket. Egy kis odafigyeléssel megvédheti magát a kórokozóktól, hogy az edzés valóban az egészsége megőrzésében segítse.

Veszélyes edzőterem

Kallódó palackok

Sportolás közben fontos a folyamatos folyadékpótlás. Sokan használnak kulacsot, amit célszerű minden alkalom után otthon jó alaposan elmosni meleg, mosószeres vízzel. A műanyag flakon még inkább kedvez a baktériumoknak: a csavaros részek, a nehezen tisztítható helyek kitűnő táptalajt nyújtanak a kórokozóknak. Ezeket a legjobb, ha egyszeri használata után a szelektív hulladékgyűjtőbe dobja. Az edzőteremben használt flakont ne vigye magával az edzés végeztével például munkába: szobahőmérsékleten, az asztalon tárolva vagy a táskában helyezve ugyanis ideális környezetet biztosít a meglévő baktériumok számára a szaporodáshoz. Edzés közben tartsa szemmel a palackját: sokan hajlamosak arra, hogy idegen üvegekből is kortyoljanak, ha nagyon szomjasak.

Törlőkendő minden mennyiségben

Mielőtt edzőtermet választana, győződjön meg arról, hogy a gépeket (is) naponta tisztítják, fertőtlenítik. Alapvető követelmény, hogy a teremben mindig legyen fertőtlenítőszer és papírtörlő. mielőtt használatba venne egy gépet, törölje át fertőtlenítővel átitatott kendővel, majd az edzés végeztével ismételje meg a műveletet. Ha teheti, többször mosson kezet edzés közben is. A legtöbb helyen adnak az edzéshez törülközőt, de mindig vigyen magával sajátot is. Így az egyiket használhatja arra, hogy megtörölje a kezét, felitassa az izzadságot, a másikkal pedig leterítheti azt a gépet, amelyet épp használ. A két törülköző egyébként abban is segít, hogy megakadályozza azt, hogy saját magát fertőzze meg. Ne csak a gépekre, súlyzókra gondoljon: sokan lusták, hogy saját matracot vigyenek az edzésre. Mielőtt lefekszik a közösen használt matracra, terítse le törülközővel. Nehéz megállni, de lehetőleg ne érintse meg a kezével az arcát edzés közben. A gépekről, eszközökről átragadt izzadság – és így a baktériumok is – ugyanis könnyebben jutnak be a légutakba.

Ne csak a márkára figyeljen – a tisztaságra is

Az edzéshez szükséges ruhákat, cipőket, törülközőket – optimális esetben – mindenki a csak erre a célra használt táskában szállítja. Edzés után tegye külön zacskóba a használt ruhákat, a vizes törülközőjét és a cipőjét is. Otthon rögtön vegye ki a táskából a ruhákat és mossa ki. A cipőből húzza ki a betéteket és helyezze a fűtőtestre vagy napos helyre, hogy kiszáradjanak. Célszerű a cipőbe – és a talpára is – fertőtlenítő, szagtalanító sprayt szórni. A táskát hetente egyszer kívül-belül törölje át antibakteriális törlőkendővel. A legveszélyesebb hely: a zuhanyozó soha ne menjen mezítláb a mosdóba, az öltözőbe és a zuhanyzóba, de más „nedves” helyre (szaunába, gőzfürdőbe, masszázsszobába) sem. mindig viseljen papucsot – még a zuhany alatt is – a gombás fertőzések elkerülése érdekében. Ne ossza meg mással a szappant, a dezodort vagy éppen a fésűt.

Ezek mind olyan személyes ápolószerek, amelyekkel érintkezik a teste, így nem túl higiénikus sem kölcsönadni, sem másokét kölcsönkérni. zuhanyozás után törölje szárazra a testét – lehetőleg saját törülközővel, ugyanis a legtöbb helyen megfi gyelhető, hogy a hölgyek előszeretettel használják az edzőtermi törülközőt úgy, hogy a földre dobják és ráállnak –, és gyorsan vegyen alsóneműt magára. meztelenül ugyanis sokkal inkább ki van téve a fertőzésnek. Ne üljön le az öltöző padjára pucéran!

Nátha és apró sérülések

Ne menjen edzőterembe, ha tüsszög, folyik az orra vagy ha lázas, illetve ha bármilyen fertőzése van. Ha nyílt sebe van, maradjon távol az edzőteremtől, uszodától. A kisebb vágásokat, felületi sérüléseket ragassza le sebtapasszal. Így megakadályozhatja, hogy a sebek elfertőződjenek.

Ezek is érdekelhetnek

Három zseniális vacsora csirkéből, ha diétázol
Nem tudjuk megunni a csirkehúst: egyik kedvenc egészséges alapanyagunk, sokféleképpen elkészíthető, csak egy kis kreativitás kell ahhoz, hogy finom, tápláló és diétába is könnyen illeszthető vacsorákat készítsünk belőle – mindössze 10-20 perc alatt.
A tél fiatalító fűszerei, mutatjuk, mit szerezz be!
A titok a téli fűszerekben rejlik, melyek még képesek akár meg is fiatalítani a testet.
Mindent a fogamzásgátlásról: melyik való neked?
A fogamzásgátlás minden párt érint, akik nem szeretnének gyereket a közeljövőben. Keressük a legjobb megoldást, ami biztonságos, és igazán illik hozzád.
Sütés nélkül készül ez a mennyei joghurt torta
Ha nincs kedved órákig a konyhában bíbelődni, próbáld ki ezt a receptet.
Ezt az új diétás kókuszgolyót imádni fogod, pillanatok alatt kész
Ez az egyszerű zöldség az indiánok kedvelt eledele volt. Jótékony élettani hatását hosszan sorolhatjuk: megfázásos betegségek hatékony ellenszere, erősíti az immunrendszert. Sósan és édesen is isteni.
Ez november legjobb diétája, karácsonyra bomba alakod lesz
A szervezet feltöltődik vitaminokkal, tápanyagokkal, méghozzá úgy, hogy közben fogyhatunk is.
Ez az ősz legjobb diétás fegyvere, így vesd be a savanyú káposztát
A savanyú káposzta és az abból készült ételek elképesztően jó hatással vannak a szervezetünkre, ezért jó lenne, ha nemcsak az ünnepi asztalon találkoznánk vele, hanem az év többi napján is.
Alma és mogyoróvaj: az egyik legjobb nasi, ha diétázol
A nassolás mindig veszélyes terep. Szerencsére léteznek olyan nasik, amelyek szinte azonnal elejét veszik az egészségtelen vágyakozásnak. Íme egy remek ötlet, amit a táplálkozástudomány szakértői ajánlanak!

Ajánlataink