Az egészséges, stresszmentes élethez elengedhetetlen a megfelelő étkezés, a rendszeres testmozgás, az elegendő alvás, de ezeket sajnos nem mindig könnyű megvalósítani... Íme néhány stresszoldó stratégia, amely csak pár percet vesz igénybe.

Csak nyugalom! 4 módszer, ami garantáltan beválik a stressz ellen

1. Pár perc a jó közérzetért

Ahhoz, hogy a munkában (vagy bármilyen tevékenység végzésekor) ne fáradjon el, és nyugodt maradjon, szükség van közben pihenésre, jó érzésekre és persze motivációra. Ez csupán néhány percet vesz igénybe óránként, de higgye el, megéri, mert segít a stressz ellen!

Mit tehet, hogy energiát nyerjen és oldja a lassan felgyülemlő feszültséget? A legjobb, ha feláll az asztalától és sétálgat, közben felhívja a családtagjait vagy a barátait. Ha erre nincs lehetősége, akkor is szakítsa meg a munkáját, nézzen fotókat a gyerekeiről, nyaralásokról, utazásokról, vagy olvasson inspiráló idézeteket, nézzen meg rövid, vidám videobejegyzést kedvenc bloggerétől. Ábrándozhat későbbi úti célokról, megvalósításra váró tervekről – bármiről, ami boldoggá teszi. Olyan pihentető tevékenységet válasszon, amelyben jól érzi magát és ami motiválja, hiszen a cél a jó közérzet és a lendület megtartása.

 

2. Kezdje a napot jókedvűen!

Keljen kicsit korábban, mint kellene. Így a család ébredése előtt van ideje önmagára. Az ébredés utáni percek, amikor lehunyt szemmel próbál magához térni, a legnyugodtabb pillanatok minden ember életében. Aztán persze jönnek a nyomasztó gondolatok… Nos, ezt nem kellene hagynia! Gondoljon azokra az emberekre, akiket szeret és akik miatt érdemes nekivágni minden nehéznek ígérkező napnak. Vegye sorra azokat a dolgokat, amelyek örömet fognak szerezni, amiket bevethet a stressz ellen. Lehet ez a gyereke mosolya, egy finom kávé vagy a rügyező látványa a kertben. Ha van rá ideje, hallgasson halkan zenét, ha ez segíti a megnyugvásban, az elmélyedésben.

 

3. Legyen kíváncsi!

A meditáció az egyik legjobb gyógymód a stressz ellen, de nem mindig van idő és lehetőség a befelé fordulásra. Jó hír, hogy a figyelem kifelé történő összpontosításával ugyanúgy lehetséges a stresszoldás. Engedje szabadjára a kíváncsi énjét, az érzékszerveit, és vegye észre a részleteket: a napsütést, a vacsorára fogyasztott zöldségek, gyümölcsök élénk színeit, az ablakpárkányon ugráló madár csicsergését. Az ilyen fajta kíváncsiság beindítja az agy jutalmazásért felelős területének működését, ami jobb közérzetet eredményez, ráadásul javítja a memória működését, segíti a tanulási folyamatokat.

 

4. Győzze le a fő ellenségeket!

A stresszt leginkább két dolog táplálja: a félelem és a fáradtság. A túlélés függ attól, hogy az agyunk képes-e fizikai és érzelmi fenyegetéseket észlelni. A félelmet kiváltó pillanatok vagy események növelik a pulzusszámot, az agy pedig tárolja az információt, amelynek segítségével megvédhet minket a jövőbeni veszélyektől. Az agy a túlélés miatt nagyobb figyelmet fordít a rossz hírekre, mint a jókra. Könnyebben emlékezünk a rosszra, mert az agy olyan hormonokat szabadít fel, amelyek erősítik a konkrét emlékeket, még jobban beleágyazva magát az elménkbe. Az eredmény pedig: még több feszültség. De mit tehetünk a félelem és fáradtság okozta stressz ellen?

Míg számos szervünk megállás nélkül dolgozik, addig az agynak szüksége van pihenésre. Minél intenzívebb egy-egy tevékenység, annál gyorsabban elfárad az agyunk – ez bekövetkezhet percek vagy órák alatt, a tevékenységtől, a környezettől, a fizikai és a mentális állapottól függően. Ha az agy elfárad, az bizony stresszhez vezet, a stressz viszont fáradtsághoz – ördögi kör, amiből nehéz szabadulni. Éppen ezért nagyon fontos – különösen most – a megfelelő mennyiségű és minőségű alvás, valamint a már említett meditáció és különböző nyugtató légzőgyakorlatok elvégzése.

 

Gyengébbik nem?

Egyre inkább úgy tűnik, hogy a nők jóval stresszesebbek, mint a férfiak. Ennek – a közhiedelemmel ellentétben – nem az az oka, hogy mi, nők kevésbé tudnánk megbirkózni a felmerülő nehézségekkel, sokkal inkább az, hogy hajlamosabbak vagyunk elfojtani a feszültséget, és mindenáron meg szeretnénk felelni az elvárásoknak. Ez pedig egy idő után a mentális egészség megromlásához vezet.

EZ IS ÉRDEKELHETI:

 

Hozzászólások

Ezek is érdekelhetnek

Stressz, ödéma, fakó bőr? – Célzott kezelések arcmasszázzsal
Az állandó rohanás, a mozgásszegény életmód, az ülőmunka és a magas stresszszint mind látványos nyomot hagy a bőrön.
A reggeli citromos víz mítosza – tényleg fogyaszt?
A reggeli citromos víztől tényleg leolvadnak a kilók? Most kiderül, mi igaz a népszerű diétás trükkből, és mi csak jól hangzó mítosz.
Munka és életmód: így őrizheted meg az egyensúlyt Nyíregyházán
Szeretnél munkát váltani Nyíregyházán anélkül, hogy feladnád az egészséges életmódot? A Jooble segít olyan állást találni, amely figyel az egyensúlyodra is.
Nemcsak fogyni segít az eper! Érdemes többet enni belőle
Amellett, hogy finom, a diétát is támogatja, úgyhogy a szezonban megéri sokat fogyasztani belőle, mégpedig a következőképpen.
Répa vagy szalonna? - A kismama étrendje és ízérzékelés a pocakban
A kismama étrendje nemcsak egészséget, de ízlést is formál. Tudj meg többet a magzati ízérzékelésről és annak hatásairól!
Szőrös kutyatej: a természetes fájdalomcsillapító növény!
Fedezd fel a szőrös kutyatej gyógyhatásait! Gyulladáscsökkentő, immunerősítő, fájdalomcsillapító és vírusölő szerként is hatásos.
Most nyílik a bodza, tedd el télire cukor nélkül
Te is imádod a bodza szörpöt, de megrémiszt, mennyi egészségtelen fehér cukor kell bele? Mutatjuk, hogy készítsd el a diétás változatot.
Fogyás cukrászként: Benjamin fogyás története!
Nagy Benjámint édesanyja életmódváltása és fogyása ösztönözte arra, hogy ő is belevágjon a nagy kihívásba. Azóta kölcsönösen inspirálják egymást, sőt, edzésre is közösen járnak…

Ajánlataink