A stresszel teli munkanap után az első közösen eltöltött óra kritikus a párok életében. ilyenkor még a legnagyobb egyetértésben élő szerelmesek között is gyakori a civakodás – különösen napjainkban, amikor mindenkire hatalmas nyomás nehezedik a munkahelyén. Ez az időszak tulajdonképpen a hisztéria órája, amikor kikerülve a nyomasztó légkörből, egy teljesen más közegben próbálunk viselkedni, valljuk be, esetenként nem sok sikerrel. Ezért nagyon fontos, hogy mindenki megtanulja, hogyan lehet ráhangolódni a párjára és a családi életre akár egy óra alatt.
Az első 20 percben: oldja a stresszt!
Amint belép a lakása ajtaján, találja meg a módját, hogy megszabaduljon az irodai gondoktól. Mint ahogy ön is azt várja társától, hogy figyelmesen meghallgassa, ő is ugyanezt szeretné. A ráhangolódás azonban nem megy egyik percről a másikra. Míg az teljesen elfogadott, hogy egy férfi nak magányra van szüksége ahhoz, hogy leeressze a gőzt, addig hajlamosak vagyunk úgy gondolni, egy nőnek azonnal a párja, a családja rendelkezésére kell állnia. Pedig a hölgyek is komoly mentális terhelésnek vannak kitéve, és nekik is kell idő és tér, hogy egyedül átgondolhassák a napjukat. Bátran mondja el partnerének, hogy néha bizony önnek is szüksége van magányra. Öltözzön át, mossa le a sminkjét, esetleg vigye le a kutyát sétálni. néha egy forró zuhany vagy egy pohár bor csodákra képes. Van, akinek az is elég, ha olvashat pár sort, átlapozhatja kedvenc magazinját. Egy dolgot ne feledjen: adja meg barátjának, férjének is ezt a szabadságot, ne „támadja le” rögtön se azzal, hogy mi legyen vacsorára, se azzal az egyébként jó szándékú kérdéssel, hogy milyen volt a napja.
A második 20 percben: beszélgessen bölcsen!
Ismert probléma, hogy a férfiak és a nők másként beszélgetnek. A „Te nem is figyelsz rám!” típusú mondatoknak sok esetben komoly alapja van. A kommunikációnak nagyon fontos része a hallgatás, és bár a férfiak némán és komolyan bólogatva tudják fogadni a rájuk zúdított információáradatot, visszaidézni nem sokszor tudnák a partnerük szájából hallott szavakat. Tanulja meg, hogyan kommunikálnak a férfiak, és próbálja meg alkalmazni az ő módszereiket. Próbálja meg a fordított piramis típusú beszélgetést: kezdje a legérdekesebb információval (pl. a főnököm úgy döntött, csak a jövő héten mutathatom be a prezentációt), majd utána fejtse ki bővebben, hogy mi történt. Így, még ha párja figyelme lankad is, a lényeget már tudja. Ezek az apró cselek segítenek, hogy ne törjön ki hatalmas és értelmetlen veszekedés már az első fél órában.
Az utolsó 20 percben: jelezze támogatását!
Nem könnyű érdeklődve hallgatni a kedvesét, amikor éppen elindította a DVD-lejátszót, benne a kedvenc sorozatával, lazításképpen. Nincs mit tenni, ha férje ilyenkor kezd el lassan, megfontoltan arról beszélni, mi történt a munkahelyén vagy hogy mi volt a tegnap esti focimeccsen, esetleg éppen akkor adja át édesanyja üzenetét a vasárnapi családi ebéd menüjét illetően. A férfiak nehezen kezdenek el beszélni, eltart egy ideig, amíg megnyílnak, ezért mindenképpen meg kell őket hallgatni. érdeklődve, figyelmesen és semmiképpen sem idegesen, leereszkedőn. Ha unalmasnak is gondolja, amiről a párja beszél vagy ahogy előadja a mondanivalóját, ezt ne éreztesse. Jusson eszébe, hogy azok a párok, akik segítenek egymásnak megbirkózni a napi stresszel, többször szexelnek és gyakrabban élnek át orgazmust, mint azok, akik nem képesek felülkerekedni a gondjaikon.