Segít az egészséges étkezési szokások kialakításában
Azok, akik kihagyják az ebédszünetet, gyakrabban esznek gyorséttermekben, többször választanak tartósítószereket, ízfokozókat tartalmazó előrecsomagolt szendvicseket, és sokszor nassolnak az irodaházakban található automatákból. Dietetikusok szerint az ebédszünet segít az egészséges étkezési szokások kialakításában. Ráadásul, ha otthonról viszi az ételt, garantáltan friss és egészséges összetevőkből készítheti tápláló ebédjét. Nem csak a főtt ételt érdemes otthonról vinni: a friss zöldség- és gyümölcssaláták, a szendvicsek is egészséges alternatívái az irodai kosztnak.
Csökkenti a fájdalmat
Nem lehet büntetlenül nyolc-tíz órát az íróasztal mögött ülni. Az ülés és a rossz testtartás megterheli a gerincet és az izmokat. A séta oldja a kényszerű mozdulatlanságot, segít nyújtani a gerincet és az izmokat, megszüntetve a fájdalmat és a rossz közérzetet. Ha az ebédjét a közeli parkban, téren költi el, nem csak a mozgás előnyeit élvezheti: a mesterséges fény és oxigénszegény környezet helyett napsütésben és friss levegőn lehet, ami jótékonyan hat az agyműködésre is.
Hatékonyabbá tesz
Ha a számítógép előtt fogyasztja el az ebédjét, az agya nem kap esélyt arra, hogy kikapcsoljon, pihenjen. Az eredmény: délutáni fáradtság, nehézkes gondolkodás, csökkenő hatékonyság. Azonban, ha egy kicsit sétál a szabadban vagy akár az étkezőben elköltött ebéd után, újult erővel tudja majd a munkáját végezni. Negyven-hatvan perces ebédszünet után az íróasztalához visszatérve, készen áll a délutáni kihívásokra, motiváltabb lesz és nő a koncentrációs képessége.
Segít az egészség megőrzésében
Kutatások szerint azok a munkavállalók, akik minimálisan tíztizenöt percet sétálnak ebéd után, elmondhatják, hogy sokat tesznek az általános egészségi állapotuk megőrzéséért. Az ülőmunka ugyanis gyakran felelős a különböző szív- és érrendszeri betegségek, anyagcserezavarok kialakulásáért. Ha ebédidőben mozog is, nem csak kalóriát éget, hanem e betegségek kialakulásának kockázatát is csökkenti.
Javítja az emésztést
Az étteremben, étkezőben vagy akár a szabadban (parkban, játszótéren) elköltött ebéd során jobban élvezheti az ételek ízét, és az emésztőrendszernek is esélyt ad arra, hogy megfelelően feldolgozza az elfogyasztott ételt. Így elkerülheti az olyan kellemetlen tüneteket, mint a haspuffadás vagy a teltségérzet. Azt is megfigyelték, hogy azok, akik az íróasztalnál ülve ebédelnek, gyorsabban és többet esznek, mint azok, akik nyugodtan, a számítógépüktől távol költik el ebédjüket.
Nyugodtabbá tesz
A nyugodtan elfogyasztott ebéd után lehetősége van átgondolni, milyen feladatok várnak még aznap önre. Sokan ilyenkor készítik el a feladatlistájukat, és kihasználva az időt, elmennek ügyeket intézni, például postára, bankba vagy a tisztítóba. Ezek a gyorsan elvégezhető feladatok segítenek abban, hogy kevésbé érezze magát stresszesnek és nyugodtabban végezze délután a munkáját.
Csökkenti a munka negatív hatásait
A barátaival, munkatársaival elköltött ebéd segít csökkenteni egy mozgalmas munkanap negatív hatásait. a közös ebéd, a beszélgetés, a nevet és erősíti a mentális egészséget. Ilyen helyzetekben ugyanis általában nem beszélnek a munkáról, ez vidámabbá tesz és segíti a társas kapcsolatok elmélyülését.