A zajos!
Túl hangosan veri a klaviatúrát, egyfolytában a torkát köszörüli, hangosan telefonál, zörög a papírokkal. Ezek sajnos olyan tulajdonságok, amelyekről nehéz leszokni, ám felettébb idegesítőek. Hiszen a többiek így esetleg nem tudnak koncentrálni a saját feladataikra, akár ok nélkül is idegesek, feszültek lesznek egymással is.
Kezelési útmutató: Az ilyet sajnos nagyon nehéz kezelni. Elvégre, nehéz valakinek azt mondani, hogy verje halkabban a billentyűzetet vagy ne köszörülje már állandóan a torkát. A munka jellegéből is adódik, hogyan kezelheti a helyzetet. Ha van rá mód, dugja be a fülét és hallgasson zenét. Erre sajnos elég kevés helyen van lehetőség. A másik megoldás, hogy őszintén beszél vele. Például, miután túl vannak egy hangos telefonbeszélgetésen, hívja félre, és négyszemközt mondja el neki, nagyra értékeli a buzgalmát, a világért sem szólna bele a munkamódszereibe, de ha jó csapatot szeretnének alkotni és jól akarják végezni a munkájukat, akkor szükség lesz bizonyos mértékű alkalmazkodásra.
Kérje meg, hogy a békesség kedvéért igyekezzen kicsit mértékletesebben viselkedni. Két lehetőség van. Vagy alkalmazkodóbb lesz és a munkahelye nyugodtabbá válik, vagy felháborodik. Utóbbi esetben legközelebb ne egyedül, hanem a kollégák támogatásával beszéljen vele. Talán többen nagyobb nyomatékot adhatnak a mondanivalójuknak.
A trehány
Otthagyja a mosatlan edényt ebéd után a mosogatóban. Szanaszét dobálja a papír zsebkendőit. A közös mosdóban szétdobálja a papírtörlőket. rendszeresen a kuka mellé dobja a szemetet és nem veszi a fáradságot, hogy rendet tegyen.
Kezelési útmutató: Ha valakinek nem volt gyerekszobája vagy nem szoktatták legalább 12 éves koráig rendre, azt bizony nehéz lesz megnevelni. Kezdje finom figyelmeztetésekkel, jelzésekkel. Hagyjon üzenetet a konyhában, a piszkos tányér környékén: ki fog engem elmosogatni? Vagy ha észrevenné, hogy nem talált bele a kukába, viccesen jegyezze meg: ez a 3 pontos nem jött össze, neki kellene futni még egyszer. Vagy csak drámaian sóhajtson fel a mosdóból visszaérkezvén: rémes, hogy egyesek milyen rumlit hagynak maguk után. Vajon otthon is így élnek? Ezekből az apró célzásokból értenie kell. Ha mégsem, akkor egyszer, jó hangosan, mindenki előtt szólítsa fel, hogy mosogasson el vagy dobja a kukába a szemetet és ne mellé. A nyilvános megszégyenítés nem a legemberibb módszer a problémák kezelésére, de kétségtelenül hatásos.
A légszennyező
Túl büdös a parfümje. Cigarettaszag árad belőle. Bár dohányozni sehol nem lehet, a ruhába ivódott cigiszag is igen kellemetlen. Van, akinek intenzív testszaga van – nem mindenki híve az izzadásgátlóknak. De épp ilyen zavaró lehet egy jó kis hagymás-kolbászos szendvics nyilvános elfogyasztása. Ezek olyan kínos problémák, amelyeket nagyon nehéz szóba hozni vagy kezelni. elvégre, mindenkinek szíve joga parfümöt fújni magára, és bármennyire káros a dohányzás, megtiltani azt sem lehet. legfeljebb bizonyos keretek közé szorítani.
Kezelési útmutató: Kezdetnek szellőztessenek sűrűn. Amennyiben azonban a helyzet tarthatatlanná válik, közölni kell a kellemetlen hírt. Ennek legjobb módja, ha ír egy diszkrét e-mailt. Kezdheti azzal, hogy szeretne megelőzni minden későbbi nézeteltérést, problémát, feszültséget, s mielőtt túlzott méreteket öltene a probléma, jelezné, hogy… és itt nagyon finom kifejezéseket használjon:
Isteni illata van a parfümödnek, csak sajnos túl erős. Kevesebbet használva, sokkal csábítóbb és hatásosabb lehetne.
Képzeld, az édesapám/ nagypapám/nagybátyám/nagynéném is nagyon erős dohányos volt. De mindig használt dezodort és szájvizet, mert tudta, mennyire kellemetlenül cigiszagú lehet a ruhája.