Neuromuszkuláris masszázs
E technika leginkább izomfájdalmak enyhítésére alkalmazható. A masszőr feltárja az izmok problémás pontjait, majd folyamatos és lokális masszázzsal kezeli az adott területet. Ideális azoknak, akik ülőmunkát végeznek és azoknak is, akik sokat sportolnak.
Mikor alkalmazható?
Hátfájás esetén, nyak- és karfájdalmak kezelésére, illetve akkor, ha zsibbadás és bizsergés jelentkezik a végtagokban.
Thai masszázs
A thai masszázst hagyományosan a padlón végzik úgy, hogy a páciens kényelmes, laza ruhát visel. A masszázs során a pácienst a masszőr különböző jógatesthelyzetekbe mozgatja. Támaszkodik a beteg testén, a kezét, az alkarját és a könyökét is használja erős nyomásra. A thai maszszázs kiegyenlíti a testben lévő energiákat, nyomást fejtve ki különböző pontokra. Jellemző rá a nyújtás és a tömörítés.
Mikor alkalmazható?
Stresszoldásra, a rugalmasság növelésére és a vérellátás javítására.
Shiatsu
Japán masszázstechnika, amely az ujjak ritmikus nyomásával fejt ki akupunktúrás kezelést: minden pontot 2-8 másodpercig nyomnak, javítva az energiaáramlást, segítve a szervezet egyensúlyának visszaállítását. Nem jár fájdalommal.
Mikor alkalmazható?
PMS tüneteinek enyhítésére, hátfájásra, nyak- és vállfájdalom esetén, rossz emésztés kezelésére, szorongás oldására.
Mélyszöveti masszázs
A mélyszöveti masszázs célja az izom- és kötőszövet mélyebb masszírozása. A masszőr a csuklóját, a könyökét és az alkarját is használja. Lassú, erőteljes mozdulatokkal masszírozza végig az izmokat. Több a direkt nyomás és súrlódás. A különleges pozíciók és mozdulatok segítségével eléri a mélyebben fekvő szöveteket is. Oldja a letapadt izmokat, gyorsítja az izomszöveti sérülésekből való felépülést. serkenti a vérkeringést, ezáltal gyorsítja a méreganyagok távozását a szervezetből. A mélyszöveti masszázs konkrét problémára összpontosít.
Mikor alkalmazható?
Krónikus fájdalom esetén, tartós izomfájdalmakra, sérülésekből való felépülés segítésére, izomgörcsökre.
Svéd masszázs
Az egyik legnépszerűbb és legelterjedtebb masszázsfajta. A masszőr egyenletes mozdulatokkal, „gyúrással”, nyújtással, körkörös mozdulatokkal lazítja az izom felső rétegét masszázsolajok segítségével. Gyengéd és nyugtató masszázsfajta. Javítja a vérellátást, enyhíti az izomfeszültséget és a fájdalmakat, növeli a rugalmasságot, segíti a méreganyagok távozását a szervezetből, ami csökkenti az izmok merevségét, az ízületek fájdalmát. Erősíti az immunrendszert, enyhíti a szorongást és segíti a hormonszint normalizálódását.
Mikor alkalmazható?
Stresszoldásra, fejfájás, migrén esetén, műtétek utáni rehabilitáció részeként, ismétlődő húzódásokra, izomproblémákra.
Lávaköves masszázs
A masszázs során a terapeuta forró, sima felületű bazaltköveket helyez a test különböző pontjaira – a hátra, a tenyerekbe és az ujjak közé – és gyengéd, nyomó mozdulatokat végez. A kövek melegítik és ellazítják az izmokat, kiegyensúlyozzák a test energiaközpontjait. A meleg hatására élénkül a vérkeringés, az idegrendszer elcsendesül, megnyugszik.
Mikor alkalmazható?
A vérkeringés javítására, hátfájásra, alacsony vérnyomásra, stresszoldásra, alvási problémákra, depresszió csökkentésére.