MI A CURLING?
Keverjük össze a sakkot a jéghokival, és megkapjuk a curlinget – legalábbis így tudnánk a legegyszerűbben árnyalni, hogy milyen összetett sportról is van szó. Az erő helyett a pályán ebben az esetben az ész dominál, de azért erő-állóképességre is igencsak szükség van hozzá.
Az 1700-as évek Skóciájából indult világhódító útjára, napjainkban Kanadában a legelterjedtebb. Régen befagyott tavakon játszották, ma már természetesen erre a célra kialakított speciális pályákon. Az összes curlingkő, amivel a szabályok szerint játszani lehet, egy olyan gránitból készül, amely Skóciából származik egy különleges hegy belsejéből.
MIKOR PRÓBÁLJUK KI?
Szerencsére a játékhoz nem kell extraerős fizikummal rendelkezni, elég, ha egészségesek az ízületeink, nem okoz gondot a szabályos guggolás, erősek a tartóizmok, és stabilan meg tudunk állni a jégen. A mozgás maga nem megterhelő, kivéve a söprögetést, ugyanis 40 méteren keresztül kell sepernünk a követ. Épp ezért nem árt, ha némi állóképességünk is van hozzá.
ÉGETI A KALÓRIÁT
Természetesen, mint minden mozgással, ezzel is kalóriát tudunk égetni, egy óra alatt 400500 kcal-t is. Ez annak köszönhető, hogy intervall mozgást végzünk, tehát az intenzív mozgás után pihenünk egy kicsit, majd ismét a pályára állva, felpumpáljuk a pulzusunkat. Ezzel együtt kiváló az állóképesség megedzésére és szinten tartására is.
BARÁTOKKAL, CSALÁDDAL
Olyan ez, mintha bowlingozni mennénk: kell hozzá 4 vagy 8 ember, akik csapatokat alkotnak. Bár hobbiszinten még nem annyira elterjedt, mint a bowling, azért már találunk itthon is egy curlingpályát, amit nem árt jó előre lefoglalni, hogy biztosan legyen helyünk. Akár barátokkal, családdal, évfordulók ünneplésére vagy céges csapatépítőn is bevethető mozgásforma, mert azonkívül, hogy szórakoztat, a nyerés vagy a vesztés össze tudja kovácsolni az embereket. Én személy szerint persze leginkább nyerni szeretek, mert hát mégiscsak akkor nagyobb az öröm. A pálya szeptember elejétől május végéig tart nyitva.