Alakformálás csajosan
Ez a tánc nagyon alkalmas alakformálásra, rengeteg kalóriát éget el, folyamatosan dolgoztatja a combot, nagyon jól szálkásít. Igazi csajos kikapcsolódás, annyira, hogy az órákra férfiak nem is mehetnek be. Ez nagy vonzerő szokott lenni, nem kell aggódni, hogy a fiúk látják, mit csinálunk, vagy hallják, miről beszélünk. A világban már próbálkoznak a férfiak is, de még vegyes a fogadtatás. Nálunk a lányok körében is megosztó ez a mozgásforma, sokan magamutogatónak tartják. Persze lehet túlfűtött egy tangó is, de űzhető professzionálisan, táncként, mozgásként, erősítésként is. Vagy gondoljunk a rúdtáncra: régen az amerikai filmekben a rúdon sztriptíztáncosok mozogtak, ma pedig a rúdtánc már sport.
A twerk is ilyen, lehet sportnak, önbizalom-növelő táncformának is felfogni, attól függően, ki mire használja. Az első itthoni twerkiskolában a tánc és az edzés áll a középpontban. Attól provokatív, hogy a lényege a fenékrázás, a csípőorientáltsága miatt ráadásul a rövidnadrág a praktikus viselete. Emiatt tizennyolc év alattiak csak szülői hozzájárulással twerkelhetnek, felső korhatár nincs, járnak idősebbek is. Mindenki megtalálja benne azt, ami a számára érdekes, amit meg tud csinálni, ami tetszik neki, amiben jól érzi magát.
Ne a netről!
A twerkhez nem szükséges semmilyen előképzettség vagy táncos múlt, a ritmusérzék pedig fejleszthető, mindent meg lehet tanulni az órákon. Táncolni azért kell szeretni, de tény, akinek az nem kedvence, nem is megy ilyen óra közelébe. Erőltetni nem szabad, aki viszont kipróbálja, itt is marad. A mozdulatsorok könnyen követhetőek, bárki bármikor be tud kapcsolódni. A twerkórákon a táncon túl, vagy éppen azáltal, teljes a kikapcsolódás, feloldódnak a gátlások. Ahogy a tánctanár fogalmaz: előjön a bennünk lakozó istennő. Sokan számolnak be arról, hogy néhány óra után már célzóvíz nélkül is bátran, büszkén és ügyesen lépnek bármilyen táncparkettre. Előbb-utóbb a jobbak közé tartoznak egy buliban is.
Az önbizalom-növelő hatása fantasztikus, minden órán látható a fejlődés, egyre szebb lesz a tartás, bátrabb a mozgás. Segít a mozgáskoordináció, a tartás, a kiállás, az állóképesség fejlesztésében, megerősíti a gerinc melletti tartó-, a comb- és természetesen a fenékizmokat. Lényeges a helyes technika elsajátítása, az interneten sok videó látható, de nem mind jó, és onnan egyébként sem lehet megtanulni. Ha rosszul csináljuk, néhány hét múlva fájni kezd a derék és a hát, ha viszont jól – kerekedik a fenék és szálkásodik a comb. A twerk órán az oktató figyel, hogy mindenki jól csinálja a gyakorlatokat, megkérdezi, nem fáj-e valahol, és sokat dicsér. Mint mondja, előbb-utóbb mindenki ráérez. Még nem volt olyan, akit ne tanított volna meg táncolni. Kitartás, szenvedély kell ehhez is, mint minden tánchoz.
Sok gyakorlást igényel, de ha nem kényszernek érezzük, hanem élvezzük és folyamatosan a legjobbra törekszünk, bárkiből lehet jó táncos.
Twerktörténelem
A zenei stílusa már nagyon régóta létezik, Nicki Minaj, Beyoncé jó ideje használja ezt a zenei irányzatot és a táncot is, de nemrégiben Miley Cyrus miatt lett népszerű. Vannak kifejezetten twerkzenék, de mivel rengeteg stílusban, főleg az afroeredetű táncokban: reggaetonban, dancehallban található, vegyesen használhatóak az r’n’b-s, hip-hopos, popos és az afrozenék is. Így igen változatosak az órák. A csípő tekergetése, körzése, a fenék rázása, pattogtatása, tapsoltatása, a hullámzás és a pózolás mind megtalálható az afrikai táncokban. A twerk mozdulatainak gyökere onnan származik, de mégsem olyan, mert egy kicsit más a zene és a stílus, hip-hoposítva, csajosítva van.