Ahhoz, hogy a hajszálak egészségesek és élettel teliek legyenek, fontos a rendszeres ápolás. Előfordulhat azonban, hogy a legjobb szándék ellenére éppen a hajápolás során vétünk bakikat, és okozunk komoly károkat a haj szerkezetében.

5 hajápolási hiba, amit könnyedén kiküszöbölhet

1 # Vizes haj formázása

A haj mosás után a leggyengébb, gyakorlatilag nincs rugalmassága. Így, ha fésüli, szorosan befonja vagy összefogja, a hajszálak könnyen eltörnek. Ez egy gyakori hajápolási hiba.

A megoldás: Mindig szárítsa meg a haját, mielőtt formázni kezdi. Soha ne szárítsa csuromvizesen, mert egyrészt nehezebben sikerül frizurát formáznia, másrészt a hő súlyos károkat okozhat a hajszálakban. Először óvatosan itassa fel a hajszálakról a nedvességet – ez lassabb, mintha alaposan átdörzsölné, de kíméli a hajat. Jó megoldás, ha 5 percre törülközőbe csavarja a haját, majd utána még 5 percig hagyja a levegőn száradni. Ezután jöhet a hajszárító: nem kell forró levegővel szárítani, bőven elég közepes hőfokon. Fésű helyett ekkor még használja az ujjait, míg kb. 80 százalékban száraz nem lesz a haja. Ekkor jöhet a melegebb levegő és a hajkefe.

2 # Gyakori hajmosás

Mennyi időnként kell hajat mosni? Ez minden embernél más. Az viszont biztos, hogy a túl gyakori hajmosás – csakúgy, mint a túl ritka – ártalmas a hajnak. A gyakori mosás ugyanis felborítja a fejbőrön található természetes olajréteg egyensúlyát, ami beindítja a faggyútermelést, mire a haj zsírosodni kezd. Ördögi kör, amiből nehéz kilépni.

A megoldás: Mosson hajat hetente 2-3 alkalommal. Válasszon kímélő sampont, ami mesterséges színezőanyag-, illat- és tartósítószermentes, nem tartalmaz szilikont, parafint, ásványi olajokat és alkoholt, így elkerülheti a fejbőr kiszáradását. A natúr és/vagy biosamponokat sokan azért nem szeretik, mert nem habzanak, így azt a téves érzetet keltik, hogy nem is tisztítanak. Valóban kevésbé habzanak, „cserében” viszont nem nehezítik el a hajat és nem képeznek filmréteget a haj felületén.

3 # Hajfestés

A legtöbb hajfesték erős kémiai anyagokat tartalmaz, amelyek súlyosan károsítják a hajszálakat. A hajfestékben található színelőhívó megbontja a haj külső szerkezetét, utat engedve a festéknek. Ez nemcsak megváltoztatja a haj szerkezetét, hanem roncsolja is. Az elmúlt években népszerűvé vált ombre és balayage technikák (amelyeknél csak a hajvégeket melírozzák világosabbra) sem kímélik jobban a hajat, sőt. Ez a festési eljárás ugyanis nem az erős hajtöveknél, hanem a sérülékenyebb résznél, a hajvégeknél károsítja a hajszálakat.

A megoldás: A természetes anyagokat tartalmazó hajfestékek kímélik a hajszálakat. A megviselt, töredezett hajvégektől érdemes megszabadulni. Ha csak a hajtövét festi, a két festés között teljen el legalább 3-4 hét, két hajfestés között pedig legalább 6 hét.

4 # Túlzásba vitt fésülködés

Ön is úgy gondolja, százszor kell átfésülnie a haját ahhoz, hogy fényes és sima legyen? Nos, ez a jó tanács mára idejétmúlttá vált, sőt! A szakemberek szerint ez egy hajápolási hiba is lehet, mert a sok fésülés nem tesz jót a hajszálaknak.

A megoldás: Bőven elég naponta kétszer fésülködni. Ahhoz, hogy eljuttassa a természetes olajokat a hajgyökerektől a hajvégekig, és elkerülje a haj kócosodását, elegendő néhány mozdulat. Az sem mindegy, milyen fésűt vagy kefét használ. A haj fésüléséhez a legjobb a természetes alapanyagokból készült fésű vagy kefe. Formázáshoz sokan használnak fém körkefét, pedig az könnyen felmelegszik és roncsolja a hajszálakat. Általános szabály: minél hosszabb a haj, annál nagyobb hajkefe ajánlott.

5 # Szoros copf

A szorosan és nem jó minőségű hajgumival összefogott copf igazi hajgyilkosápolási hibaa. A helyzeten tovább ronthat, ha mindennap ilyen frizurát választ. A hajszálak megtörnek, és a folyamatos húzástól kihullhatnak.

A megoldás: Kösse a haját laza lófarokba. Ne a hajtőnél, hanem sokkal lejjebb fogja össze a haját, így ugyanis csökken a húzóerő. Használjon természetes ápoló olajat – például argán olajat –, amely nemcsak a copf széthullását akadályozza meg, de táplálja, erősíti is a hajszálakat.

Hozzászólások

Ezek is érdekelhetnek

Önreflexió: Mi az a tükörgyakorlat?
Mikor volt utoljára, hogy úgy igazán, ítélkezésmentesen belenéztél a tükörbe, és végig szemlélted azt a személyt, aki visszaköszön róla? Hetekkel, hónapokkal ezelőtt, netán még soha? Pedig ennek a rutinnak akár az életedet megváltoztató hatása is lehet.
5 titok, amit a kifutók modelljei sosem mondanak el – most kiszivárgott
A Victoria’s Secret exmodellje elárulta, mely napi szokások segítették a tökéletes alak és bőr megőrzésében.
Különleges cukor- és lisztmentes aranygaluska
Ez az aranygaluska recept különlegessége, hogy hagyományos cukor és fehérliszt nélkül készül, helyette természetes édességet adó sültalmakrémmel.
Óvatosan a vásárlással, ezek a ruhák megbetegítenek!
Ruhavásárláskor valószínűleg te is elsősorban arra figyelsz, hogy az adott darab jól nézzen ki, és kényelmes legyen. De gondoltál már arra, hogy milyen hatással van az egészségedre?
Rejtett kalóriák: mutatjuk, miért nem indul el a fogyásod
Ha fogyni szeretnél, érdemes odafigyelned azokra a rejtett kalóriákra, amelyek észrevétlenül hátráltathatják a céljaid elérését. Olyan ételek és italok is akadályozhatják a fogyást, amelyeket sokan egészségesnek gondolnak.
A lapos has titka: 7 napos mintaétrend, ami segít a fogyásban
Lehet, hogy te is szeretnél megszabadulni néhány pluszkilótól, vagy esetleg lapos hasra vágysz. A jó hír, hogy néhány hét alatt, megfelelő mozgással és étrenddel látványos eredményeket érhetsz el.
Szilvia fél év alatt húsz kilót fogyott
Nagyné Soltész Szilvia életében a gyerekkori évekhez hasonlóan, 40 felett is kulcsfontosságú lett a rendszeres sport és az egészséges fogyás. Amellett, hogy fitten tartja, a csoportos edzéseken tudja leginkább kiengedni a gőzt…
Menopauza 40 felett: tünetek és kezelési lehetőségek
A változókor, az ösztrogénszint csökkenése egy természetes folyamat, amely minden nő életében bekövetkezik, általában 50 éves kor körül. Ha azonban ez a folyamat még a negyedik X előtt kezdődik el, akkor korai menopauzáról beszélünk.

Ajánlataink