Ajak
Az ajak olyan, mint a szivacs: nedvesség hatására feltöltődik, feszessé válik. A hideg, szeles idő, az erős napfény, a szél, a forró víz vagy a nyál hatására azonban dehidratálttá válik, kiszárad és összezsugorodik. Az ajak nem tartalmaz faggyúmirigyeket, ezért sokkal könnyebben kiszárad. Az idő múlásával a kötőszövetek öregednek, és a felsőajak vékonyabb lesz. ugyanakkor az öregedési folyamat a csontsűrűség csökkenését is eredményezi, így az ajkat támogató csontok tömegének és alakjának változása miatt a száj feszessége csökken.
MIT TEHET?
Óvja ajkát a káros környezeti hatásoktól. Mindig használjon fényvédőt tartalmazó ajakbalzsamot. Az E-vitamin, valamint a shea vaj segít megőrizni az érzékeny bőr természetes nedvességtartalmát, véd a leégés ellen.
Arcbőr
Az arcbőr öregedése elkerülhetetlen: a húszas évek közepétől évente 1 százalékkal csökken a kollagénnek, a bőr fő építőanyagának mennyisége. Ez – az elasztin csökkenésével együtt – a bőr szerkezetének károsodásához vezet. kialakulnak a ráncok, a rugalmasság csökken, így nagyobb eséllyel lesznek mikrosérülések és szakadnak el a hajszálerek. a bőr gyengébb vérellátása következtében a tápanyagok és az éltető oxigén egyre korlátozottabban jut el a bőrfelszínhez. Lassabb lesz a sejtmegújulás, a bőrsejtek regenerálódása nehezebbé válik.
MIT TEHET?
Használjon retinoltartalmú éjszakai krémet. A retinoidok A-vitamin-savszármazékok. Bőrmegújító hatásuk tudományosan bizonyított. Serkentik a sejtek megújulását, megakadályozzák a kollagénleépítő enzimek termelődését. Segítik a bőr regenerálódását. A retinoid az egyik legnépszerűbb hatóanyag a bőr öregedése elleni harcban. Ne feledkezzen meg az UV-sugarak bőröregítő hatásáról sem, használjon egész évben fényvédő krémet.
Szempilla
A szempilla színe, vastagsága, mennyisége többnyire genetikailag meghatározott. Ám hiába örökölt csodálatos pillákat, sajnos a gének sem nyújtanak védelmet a hormonális ingadozások káros hatásaival szemben. A harmincas évektől az ösztrogén és a progeszteron hormonok szintje csökkenni kezd, a szempillák pedig elvékonyodnak. a sminkelésnél is figyelni kell a pillákra: kerülje a vegyi anyagokat tartalmazó szempillaspirálokat. Minden este távolítsa el a festéket speciális sminklemosóval. a folyamatos irritációtól a tüszők sérülhetnek, így a szőrszálak nem nőnek vissza.
MIT TEHET?
Óvja szempilláját természetes olajokkal. A ricinusolaj dúsítja, fényesebbé és erősebbé teszi a pillákat. Két-három hét rendszeres használat után már látványos eredményt érhet el. Az olívaolajtól a szempillája egészségesen csillogó lesz. Ne használja mindennap: hetente néhány alkalommal kenje be pilláit fülpiszkáló segítségével, majd reggel öblítse le a megmaradt olajat.
Haj
Idővel a haj minősége megváltozik: romlik a tápanyagfelszívódás, a vérkeringés, a fejbőr vérellátása, lassul a sejtosztódás üteme. Ez nagyrészt örökletes tényezőktől függ, hogy a fiatalkori hajból mi marad idősebb korra. Meghatározóak lehetnek a hormonrendszeri változások, illetve az, hogy milyen a hajhagymák férfi nemi hormonokra való érzékenysége. Ugyanakkor az évek során használt vegyi anyagok és a rendszeres, magas hőfokon történő hajszárítás következményeként is ritkul a hajkorona.
MIT TEHET?
A hajhagymák aktiválására érdemes A-, B- és E-vitamint szedni. Az ásványi anyagok, nyomelemek szintén jó hatással vannak a hajképződésre. A legfontosabbak a réz, a vas, a cink és a kén. A kén nélkülözhetetlen szerepet játszik a hajszálak alapjául szolgáló keratin szintézisében.