A legtöbb nő pontosan tisztában van a megfelelő bőrápolási rutin kialakításának fontosságával, és azt is tudja, hogy a külső ápolás mellett belsőleg is gondoskodni kell a bőr egészségéről. De mi a helyzet a rossz beidegződésekkel? Bőrgyógyász segítségével összegyűjtöttük azokat a rossz szokásokat, melyektől a szép bőr érdekében ideje búcsút venni.

Viszlát, rossz szokások!

1. PATTANÁSOK NYOMKODÁSA

Nagy önuralmat igényel, de nagyon fontos lenne, hogy az arcon – és a test más területein – megjelenő pattanásokat ne nyomkodja. Az otthoni nyomkodás még mélyebbre viszi a gyulladást, ami az állapot további romlását, a kiürülés útjának elzáródását okozhatja és hegesedést eredményezhet. A legtöbb esetben nem maga a pattanás gyógyul heggel, hanem a szakszerűtlen nyomkodás miatt kialakuló fertőzés nyoma marad meg hosszú ideig vagy akár egy életen át.

2. NEM MEGFELELŐ FÉNYVÉDELEM

Az UV-sugarak nagymértékben hozzájárulnak a bőr korai öregedéséhez: A ráncok, a barna foltok megjelenéséhez, illetve felelősek a bőrrák kialakulásáért. A bőrt nemcsak nyáron, a strandon kell fényvédő krémekkel óvni, hanem tavasztól őszig a hétköznapok során is, bármilyen szabadtéri tevékenység közben. Télen is nagyon fontos a fényvédelem, különösen azoknak, akik valamilyen téli sportnak – síelés, snowboardozás, szánkózás stb. – hódolnak. A téli sportok ugyanis nagyon igénybe veszik a bőrt, hiszen hosszú ideig van kitéve erős sugárzásnak. A sugárzás ráadásul két irányból érkezik: felülről, a nap felől, és a hó általi visszatükröződés révén alulról. A bőrt ért sugárzás így megfelel a tengerparton tapasztalhatónak.

3. MITESSZEREK ELTÁVOLÍTÁSA

A pattanások mellett a mitesszerek eltávolítására is nagy a kísértés. A mitesszerek nyomkodása azonban cseppet sem veszélytelen, ez a ciszták, különböző fertőzések és az arcbőr hegesedésének egyik leggyakoribb oka. A mitesszerek agresszív eltávolításának amúgy sincs sok értelme: megfigyelések szerint átlagosan 48 órán belül újra feltöltődnek. (Mitesszerek egyébként akkor alakulnak ki, amikor a pórusok kitágulnak és szennyeződés jut beléjük. A mitesszer faggyúból és elhalt hámsejtmaradványokból áll.) A mitesszerek ellen hatékony a szalicilsavas kezelés, az ugyanis képes a pórusok belsejébe hatolni, és az elhalt hámsejteket eltávolítani onnan. Ráadásul gyulladáscsökkentő hatású.

4. ERŐS SZEREK PATTANÁS ELLENI HASZNÁLATA

A legtöbb pattanás elleni készítmény igazi bőrgyilkos, hiszen irritálja, szárítja az aknés bőrt. A dehidratáció azonban extra faggyútermelésre ösztönzi a bőrt, tovább rontva a helyzeten. A hidratálás tehát nagyon fontos: az akne különböző fokozataiban speciális hidratáló krémekre van szükség. Ezek tartalmazhatnak gyulladáscsökkentő, faggyútermelést normalizáló, pórusösszehúzó stb. hatóanyagot. Vannak készen kapható készítmények, de legtöbbször a bőrgyógyász által összeállított krémek, lemosók a leghatásosabbak.

5. PROFESSZIONÁLIS GÉPEK HASZNÁLATA OTTHON

Az elmúlt években egyre többen vásárolnak különböző kozmetikai gépeket otthoni kezelésekhez. Ezek a gépek azonban csak szakemberek hozzáértő kezeiben válnak hasznára a bőrnek, egyébként pedig jobb esetben semmit sem használnak, rosszabb esetben viszont bőrirritációt, súlyos sérüléseket okoznak. A különböző kozmetikai, bőrgyógyászati kezeléseket mindig bízza szakemberre!

6. TÚL SOK BŐRÁPOLÓ HASZNÁLATA

Gyakori hiba, hogy a nők túl sok terméket alkalmaznak az arcápolás során. Ezzel nem csak az a baj, hogy időt rabló és fárasztó a sok lemosó, tonik, krém és szérum használata, de a bőrnek sem tesz jót: irritációt okozhat, gyulladáshoz vezethet. A bőrgyógyász szerint bőven elég, ha egy kíméletes arctisztítót, egy tápláló nappali krémet és egy UV-védős nappali arckrémet használ a mindennapok során. Természetesen a bőrtípustól függően használhatók egyéb krémek és pattanás elleni szerek, magas antioxidáns tartalmú szérumok, de ezeket nem kell napi szinten alkalmazni.

Ezek is érdekelhetnek

Három zseniális vacsora csirkéből, ha diétázol
Nem tudjuk megunni a csirkehúst: egyik kedvenc egészséges alapanyagunk, sokféleképpen elkészíthető, csak egy kis kreativitás kell ahhoz, hogy finom, tápláló és diétába is könnyen illeszthető vacsorákat készítsünk belőle – mindössze 10-20 perc alatt.
A tél fiatalító fűszerei, mutatjuk, mit szerezz be!
A titok a téli fűszerekben rejlik, melyek még képesek akár meg is fiatalítani a testet.
Mindent a fogamzásgátlásról: melyik való neked?
A fogamzásgátlás minden párt érint, akik nem szeretnének gyereket a közeljövőben. Keressük a legjobb megoldást, ami biztonságos, és igazán illik hozzád.
Sütés nélkül készül ez a mennyei joghurt torta
Ha nincs kedved órákig a konyhában bíbelődni, próbáld ki ezt a receptet.
Ezt az új diétás kókuszgolyót imádni fogod, pillanatok alatt kész
Ez az egyszerű zöldség az indiánok kedvelt eledele volt. Jótékony élettani hatását hosszan sorolhatjuk: megfázásos betegségek hatékony ellenszere, erősíti az immunrendszert. Sósan és édesen is isteni.
Ez november legjobb diétája, karácsonyra bomba alakod lesz
A szervezet feltöltődik vitaminokkal, tápanyagokkal, méghozzá úgy, hogy közben fogyhatunk is.
Ez az ősz legjobb diétás fegyvere, így vesd be a savanyú káposztát
A savanyú káposzta és az abból készült ételek elképesztően jó hatással vannak a szervezetünkre, ezért jó lenne, ha nemcsak az ünnepi asztalon találkoznánk vele, hanem az év többi napján is.
Alma és mogyoróvaj: az egyik legjobb nasi, ha diétázol
A nassolás mindig veszélyes terep. Szerencsére léteznek olyan nasik, amelyek szinte azonnal elejét veszik az egészségtelen vágyakozásnak. Íme egy remek ötlet, amit a táplálkozástudomány szakértői ajánlanak!

Ajánlataink