A munkahelyi stressz érzésével szinte minden munkavállaló találkozott már. Ha a főnök négyszemközti beszélgetésre hívja beosztottját, az emberek többsége azonnal heves szívdobogást tapasztal, a testhőmérséklet emelkedik és a gyomor liftezni kezd. Ez csak néhány jele a stressznek, ami a tudósok szerint a szervezet válasza a „küzdj vagy menekülj!” felszólításra. Ennek azonban nem kell feltétlenül így lennie: sok gyakorlással, kidolgozott napi rutinnal a feszültség jól kezelhető.

Bye-bye, stressz!

1. Oldja a fizikai feszültséget!

Az érzelmi stressz megnyilvánulhat fizikai feszültségben is. ez a feszültség leggyakrabban az izmokban jelenik meg: görcsöt okoz a vádliban, fájdalmat derék- és nyaktájon, és gyakoriak a gerincproblémák is. A hosszú ideig tartó stressz komoly reumatológiai panaszokat okozhat, ezért a lazítás nagyon fontos. Naponta többször tornázzon: körözzön a vállával, majd emelje a füléhez és ejtse le a vállát. ismételje a gyakorlatot ötször. ezután közelítse az állát a mellkasához, majd fordítsa jobbra, aztán balra. ezzel az egyszerű gyakorlattal búcsút inthet a merev nyaknak. a séta, néhány guggolás jót tesz a megmerevedett, befeszült izmoknak. Ha teheti, hetente járjon stresszoldó masszázsra.

2. Gondolkodjon, mielőtt beszélni kezd!

A stressz gyakran vezet ingerlékenységhez, és ilyenkor nehéz megválogatni a szavakat. Az átgondolatlan mondatokkal könnyen megbánthatja a kollégáit, a következmény: bűntudat és szégyenkezés. Törekedjen arra, hogy mielőtt megszólalna, essen túl egy „belső párbeszéden”. Ne vádaskodjon, törekedjen építő jellegű kritikára. a „miattad késtem le a határidőt!” mondat helyett fogalmazzon így: „majdnem két órámba telt, amíg megtaláltam azt a fájlt, amivel dolgoznom kellett, és ezért lekéstem a leadási határidőt. Hogyan tudnánk létrehozni egy olyan rendszert, hogy ez többet ne fordulhasson elő?” próbálja elengedni az olyan általánosító szavakat, mint a „soha” és a „mindig”.

Használjon specifikus nyelvezetet, amely teret enged a javulásnak. A „mindig csalódást okoz!” mondat helyett használja a következőt: „Csalódott voltam, amikor elkésett a találkozónkról. Hogyan érhetjük el, hogy ez ne történjen meg újra?” ez a fajta konstruktív nyelvezet megakadályozza, hogy a partneréből rosszallást váltson ki.

3.  Fogalmazza meg a szándékait!

Amikor az ember túlterhelt, hajlamos úgy érezni, hogy minden kiesik az ellenőrzése alól. Ezen úgy segíthet, hogy megfogalmazza a szándékait. szeretné, ha nyugalomban zajlana a délelőtti konferenciabeszélgetés, vagy hogy minden újabb feladat előtt legyen egy lélegzetvételnyi ideje önmagára? Emlékeztesse magát ezekre a vágyaira. Mielőtt bekapcsolná a telefont, vegyen egy mély lélegzetet és gondoljon arra, hogy türelmes lesz, nyitott és támogató a beszélgetés alatt. Ha pedig éppen befejezett egy munkát, dőljön hátra és lazítson pár percig, mielőtt kinyitná a következő e-mailt. Ha unalmasnak talál egy munkát, gondoljon arra, ez is lehetőség, hogy segítsen másokon.

4. Vizsgálja felül a helyzetét!

Elgondolkodott már valaha azon, hogy miért feszült a munkahelyén? Itt az idő, hogy felülvizsgálja a helyzetét! Készítsen listát – papíron, a számítógépén vagy akár a telefonján – mindenről, amit stresszforrásnak tekint, majd készítsen egy másik listát arról, mi mindent csinál azért, hogy pihenjen, szórakozzon (zenehallgatás, főzés, vacsora a barátokkal, sportolás). Végül készítsen egy harmadik listát, amelyben ezeknek a tevékenységeknek a hatásait ismerteti. Ezek a listák tükrözik, hogy mennyit kell küzdeni, és/vagy mit kell változtatni azokon a módszereken, amelyek segítségével kezelheti a stresszt.

5. Legyen együttérző!

Az a képesség, hogy valaki kedvesen tudjon kommunikálni a munkatársaival, elengedhetetlen ahhoz, hogy jó munkahelyi légkör alakuljon ki. Fontos az empátia, azaz az embernek az a képessége, hogy egy másik ember szempontjait felfogja és megértse. az empátia és az érzelmi intelligencia segítségével gyakorlatilag minden nézeteltérés kezelhető.

Ezek is érdekelhetnek

5 zseniális hasizom gyakorlat, ha gyors eredményre vágysz
Íme 5 hatékony hasizomgyakorlat, amelyek a teljes core-izomzatot célozzák:
4 ital, ami finom és gyorsan segít eltüntetni a hashájat
Fogyókúra alatt különösen fontos, hogy ne veszíts vizet a szervezetedből. De a megfelelő mennyiségű folyadék bevitele azért is hasznos, mert kellemesen eltelít, kevésbé leszel állandóan éhes, mutatjuk, milyen finomságokat érdemes inni.
Mit szabad és mit tilos enni, ha keto diétázol?
Manapság az egyik legnépszerűbb, legtöbbek által követett fogyókúrás irányzat, de vajon te tudod pontosan mit szabad és mit tilos ilyenkor megenned?
Három zseniális vacsora csirkéből, ha diétázol
Nem tudjuk megunni a csirkehúst: egyik kedvenc egészséges alapanyagunk, sokféleképpen elkészíthető, csak egy kis kreativitás kell ahhoz, hogy finom, tápláló és diétába is könnyen illeszthető vacsorákat készítsünk belőle – mindössze 10-20 perc alatt.
A tél fiatalító fűszerei, mutatjuk, mit szerezz be!
A titok a téli fűszerekben rejlik, melyek még képesek akár meg is fiatalítani a testet.
Mindent a fogamzásgátlásról: melyik való neked?
A fogamzásgátlás minden párt érint, akik nem szeretnének gyereket a közeljövőben. Keressük a legjobb megoldást, ami biztonságos, és igazán illik hozzád.
Sütés nélkül készül ez a mennyei joghurt torta
Ha nincs kedved órákig a konyhában bíbelődni, próbáld ki ezt a receptet.
Ezt az új diétás kókuszgolyót imádni fogod, pillanatok alatt kész
Ez az egyszerű zöldség az indiánok kedvelt eledele volt. Jótékony élettani hatását hosszan sorolhatjuk: megfázásos betegségek hatékony ellenszere, erősíti az immunrendszert. Sósan és édesen is isteni.

Ajánlataink