1. lépés: Lábfürdő
A lábápolás első lépése. A fürdő előtt távolítsa el a körömlakkot a lábkörmeiről. 15-20 percre áztassa a lábát testhőmérsékletű, kellemesen meleg (semmiképp sem forró) vízben. Szórjon a vízbe 2-3 evőkanál fürdősót, ami regeneráló hatású, visszaállítja a bőr pH-értékét és gyulladásgátló. A lába állapotától függően tehet a vízbe citromlevet, esetleg teafaolajat – ezek nemcsak hűsítenek, szagtalanítanak, de gombaölő hatásúak is.
2. lépés: Radírozás
Következhet az elhalt hámsejtek eltávolítása, első körben bőrradírral. A lábra kifejlesztett bőrradírok általában homokot és porlasztott habkövet tartalmaznak, így nagyon hatékonyak. Ezt követően habkővel vagy finom reszelővel távolítsa el a felesleges szaruréteget. Ne használjon pengét, bőrgyalut – könnyen súlyos, nehezen gyógyuló sérülés lehet a vége! Egy vékony kis szaruréteget mindenképpen hagyjon, hiszen az természetes védőréteg, ami óvja a legnagyobb terhelésnek kitett testrészt.
3. lépés: Körömformázás
A lábkörmöket vágja négyzet alakúra, de arra figyeljen, hogy ne vágja túlzottan vissza, és ne kerekítse le túlságosan a széleket. Ne vágja le a körömágy bőrét, mert az apró sebeken keresztül a fertőzések könnyen bejutnak a szervezetbe. Egy tompa fejű fapálcával tolja fel, majd kenje be körömágyápoló vagy olívaolajjal. Finom reszelővel dörzsölje át a formára vágott körmöket, majd polírozza át a felületüket.
4. lépés: Lakkozás
A lakkozás a pedikűr, a lábápolás méltó befejezése. Színes lakkozás előtt használjon alapozó lakkot, ami elsimítja a körömfelszín egyenetlenségeit és megakadályozza a körmök sárgulását. A színes lakkot ne a köröm teljes szélességében vigye fel: a széleken hagyjon pár millimétert, hogy a köröm vékonyabbnak hasson. A végeredményt fedőlakkréteggel teheti tartóssá.
5. lépés: Hidratálás
A lábápolás legutolsó lépése szintén nagyon fontos: a lábfej bőre nem termel olyan olajokat, amelyek megvédenék a kiszáradástól, a talp zsírpárnája pedig az évek előrehaladtával egyre csökken, ezért mind gyakrabban alakul ki bőrkeményedés.