Gyakran érezzük úgy, hogy a nap 24 órája túl kevés. Ilyenkor jön a jól ismert siránkozás: „Bárcsak több időm lenne!” Vannak bevált technikák, hogyan tudjuk becsapni magunkat: korábban kelünk, nem töltünk felesleges perceket a tévé és a számítógép előtt, lemondunk baráti találkozókat, elhalasztjuk az edzést. Igen ám, de ezeknek a dolgoknak a hiánya rosszkedvűvé teszi az embert. Ehelyett inkább azt kellene megtanulnunk, hogy szabadítsunk fel plusz 15-30 percet az időnkből az élet minden területén.

Nyújtsa meg a napját!

A szabadidejében

+15 perc: nézze okosan a televíziót

A filmeket, sorozatokat gyakran szakítják meg hosszú percekre reklámokkal, műsorajánlókkal. Ha elege van a hirdetésekből és időt szeretne nyerni, vegye fel azokat a műsorokat, amelyekre kíváncsi, és egész egyszerűen ugorja át a szüneteket.

+20 perc: néha legyen elérhetetlen

Mindenkinek az életében van egy olyan barát, rokon vagy kolléga, aki igazi „idővámpír”. Csak egy percet kér, de biztos, hogy legalább egy órát rabol el az életéből. Időnként megteheti, hogy nem veszi fel a telefont, nem válaszol az e-mailekre, esetleg kihagy olyan találkozót, amely egész biztosan felborítaná a napi programját. Ezzel még nem kockáztatja a kapcsolatukat, hiszen ő mindig várni fog önre.

+30 perc: telefonáljon munka közben

A telefonálással nagyon sok időt pazarolhat el, ha nincs kihangosítója. Ha viszont beszerez egy headsetet, bátran beszélhet az édesanyjával, a barátnőjével – miközben minden edényt elmosogat, elindítja a mosogatógépet vagy kitakarítja a nappalit. Így lesz az időrabló gépből csodálatos eszköz.

Az edzőteremben

+20 perc: rövidebb, intenzívebb edzések

Sokan azt gondolják, hogy minél hosszabb ideig tart egy edzés, annál jobb. Ha azonban rendesen végzi a gyakorlatokat, már negyven perc mozgás is elegendő naponta. Fitneszszakértők szerint a rövidebb, magas intenzitású edzések hatékonyabbak, ráadásul jobban serkentik az anyagcserét.

+30 perc: Mozogjon mindenhol

Ahelyett, hogy csak az edzőteremben sportol, használjon ki minden szabad percet. parkoljon le távolabb az úti céljától, és gyalogoljon, a lift helyett lépcsőzzön. Ezek igazi „karbantartó” edzések, hogy könnyebben megőrizze fittségét, amiért egyébként keményen dolgozik az edzőteremben.

+60 perc: heti két óra edzés

Napi edzés? Felejtse el! A heti három alkalmat is bátran csökkentheti kettőre. Megfelelő edzéstervvel így is jó eredményt érhet el, már ennyi mozgás is segít fenntartani az elért szintet.

Munkában

+20 perc: alkalmazza a „kétperces szabályt”

Ha valaki megáll az íróasztalánál és elkezd önhöz beszélni, s két perc múlva még mindig nem tudja, hogy mit is akar öntől, a „miben tudok segíteni?” kérdés segítségével irányítani tudja a beszélgetést, könnyen rávezetheti a partnerét, hogy térjen a tárgyra. Alkalmazza ezt a módszert mindannyiszor, amikor megszakítják munka közben.

+30 perc: ne figyelje folyamatosan a leveleit

Az állandó e-mail nézegetés nagyon sok idejét rabolhatja el. Ha ugyanis azonnal reagál a levelekre, megszakítja a munkafolyamatot és bizony időbe telik, amíg visszatalál a feladatához. A legjobb, ha kikapcsolja a gépén az új üzenetre figyelmeztető hangjelzést, és csak óránként ellenőrzi a postaládáját. Ez természetesen nem megoldható, ha vészhelyzet van vagy ha különösen fontos üzenetet vár.

+20 perc: kerülje a pletykákat

Soha ne tegyen az íróasztala közelébe vendégszéket, és ne hagyjon elöl édességet az asztalán. Ez odacsalogatja a pletykára éhes munkatársakat, és elvonja a figyelmét a munkától. Persze ez fordítva is igaz: ne álljon meg más munkaterülete mellett, és ne bonyolódjon hosszú percekig tartó beszélgetésekbe.

Ezek is érdekelhetnek

Roppanó falatok, kirobbanó ízek: Őszi vitaminsaláták
Az őszi elején még mindig vágyunk a friss, nyári ízekre, ezrét érdemes minden étkezésünket kiegészíteni egy finom idénysalátával. Ezekkel nem csak az ételeinket dobjuk fel, de a szervezetünket is feltöltjük vitaminokkal.
3 zseniális étel sütőtökből, ha diétázol
A sütőtök nem csak finom, hanem alacsony kalória- és magas rosttartalma miatt ha fogyni szeretnél egy szuper alapanyag.
Természetes módszerek nőknek vérnyomás csökkentésére
A változó kor számos kellemetlen tünettel jár, mint a hangulatingadozás, hőhullám, álmatlanság. De vajon mi köze a vérnyomásunkhoz?
Mire jó az orvosi masszázs? A kéz gyógyító ereje
Az orvosi masszázsként is emlegetett fizioterápiás módszer a mozgásszervi betegségek kezelésére, önállóan vagy gyógytorna kiegészítéseként, de a megelőzés tekintetében is fontos lehet. Eláruljuk, hogy pontosan milyen problémáknál érdemes szakembert felkeresni.
Jógázz a felhők felett!
A jóga egyik szépsége, hogy szó szerint bárhol végezhetjük.
Íme az ősz kedvenc diétás vacsorája: marhahúsos karfiolpite
Számos remek karfiolos recept után most egy újabb szuper ötlet! Így kápráztasd el a családodat ezzel az ínycsiklandó étellel!
Ezért használd a kókuszt, ha diétázol
Az egzotikus gyümölcs, és annak felhasználásával készült készítmények rendszeres fogyasztása nemcsak az érzékszerveinket kényezteti: szervezetünkre gyakorolt pozitív hatásai az egészségünket is fokozzák.
Mit szimbolizál a jegygyűrű?
A jegygyűrű évszázadok óta fontos szimbóluma a házasságnak és az elkötelezettségnek. Ahogy az idők során a szokások és hagyományok változtak, úgy alakult a jegygyűrű jelentése is, azonban alapvető szimbolikája ma is megmaradt. Ebben a blogban áttekintjük, mit jelképez a jegygyűrű, és hogyan illeszkedik ez a mai kor elvárásaihoz.

Ajánlataink