Még ha az ember könnyen ki is ugrik az ágyból az ébresztő csörgésére, megannyi apróságon elúszhat a reggel. Nem találjuk az aznapra megfelelő ruhát, vagy éppenséggel megtaláljuk, de a szennyesben vagy a vasalni való között, elromlik a kávégép, a sütő elégeti a pirítóst… az ilyen váratlan helyzeteket kivédeni persze nem tudjuk, de összeszedtünk pár tippet, amelyek segítségével rendezettebb lehet a reggelünk, és talán elkerülhetjük a rohanást.
1. Alvás, alvás, alvás!
Ahhoz, hogy jól és könnyen induljon a reggel, a legfontosabb, hogy valóban kialudjuk magunkat. Ha a szervezetünk nem kapta meg a megfelelő mennyiségű alvást, képtelenek leszünk gyorsan összeszedni magunkat és hatékonyan indítani a reggelt. Kutatásokból már régóta tudjuk, hogy egy felnőtt embernek napi 7-9 óra alvásra van szüksége. Bár a tévé, az okostelefon és a sorozatok könnyen keresztülhúzhatják a számításunkat. Igyekezzünk éjfél előtt pár órával ágyba kerülni, alvás előtt pedig inkább olvassunk, ne a tévét vagy a laptop képernyőjét bámuljuk.
2. Ébresztőórát a sarokba!
Ma már egyre több „gonosz” ébresztőórát találnak fel. Van, amelyik egyre élesebb hangon visít, a másik addig vág fejbe, amíg fel nem kelünk… Mi nem javasolnánk ilyen drasztikus módszereket, de jobb, ha száműzetésbe kerül az ébresztő (igen, ha a mobilunk a „vekker”, akkor is), mondjuk a szoba másik végébe. Hiszen, még ha fel is ébredünk a beállított időpontban, csak egyetlen mozdulat elnémítani a kütyüt – gyakorlott „túlalvók” már fel sem ébrednek közben. Ha viszont pár métert kell megtennünk, hogy elhallgattassuk az ébresztőt, a legnehezebb részen túl vagyunk, kikeltünk a paplan alól.
3. Vezessünk listát!
Ha rendszeresen otthon felejtjük az ebédünket vagy a laptopunkat, ha állandóan a kertkapuból kell visszarohanni az iratokért, bérletért, jobb, ha listát vezetünk mindarról, amire szükségünk lehet a nap folyamán. A papírt pedig tegyük ki egy jól látható helyre, mondjuk a hűtő ajtajára vagy a bejárati ajtóra. Belülről, persze.
4. Készítsük ki a ruhát még előző este!
Ha annyi pénzem lenne, ahányszor édesanyám veszekedett velem általános iskola előtt, hogy készítsem ki a ruháimat. Az akkor (is) gyűlölt előrelátás azonban kifejezetten hasznos. Inkább este álljunk tanácstalanul a szekrény előtt, mint másnap reggel, indulás előtt két perccel. Így még időben szembesülünk azzal, ha az a bizonyos kedvenc darab éppen koszos vagy fel kell varrni rá egy gombot, esetleg ki kell vasalni. Arról nem is beszélve, hogy így másnap reggel nem hagyunk hatalmas rendetlenséget a hálószoba padlóján, mikor sietve keressük az aznapi szoknyát, nadrágot.
5. Legyen készenlétben az edzőtáska is!
Ha rohanunk reggelente, az utolsó, amire időt szánunk, hogy az edzéshez szükséges holmit összepakoljuk. És ennek köszönhetően este újból elmarad az edzés, ha pedig reggel mennénk, egy otthon felejtett sportmelltartó vagy futócipő is szabotálhatja az előre eltervezett sportolást. Csakúgy, mint a ruháinkat, készítsük össze előre a sportfelszerelést is, hogy az ajtóban csak a vállunkra kelljen kapni. Így egy kifogással kevesebb, hiszen ha már cipeljük a táskát, talán az edzést is kisebb eséllyel hagyjuk ki.
6. Rendezzük a sminkszereket!
Egy szabadabb hétvégén érdemes újra rendezni a fürdőszobaszekrény polcát. A nagy zsúfoltságban ugyanis a hajunkat tépjük, ha nem találjuk a szempillaspirált vagy az alapozót. Időt nyerünk, ha minden a saját helyén van – remek tárolókat lehet már erre a célra vásárolni – és könnyebben kerülhetjük el azt is, hogy lejárt termékek foglalják el az egész fürdőszobát. Lehet, hogy csak fél percet nyerünk, ha tudjuk, mit hol találunk, de reggel 30 másodperc is sorsfordító lehet.