Egész évben spórolunk a nyaralásra, előtte ledolgozzuk, utána megszakadunk, és az élmény, huss, mintha meg se történt volna. Nem kellene, hogy így legyen. Mi kell ehhez? Némi tudatosság, odafigyelés, erőforrásaink megbecsülése.
Kell egy jó terv
A jól tervezett vakáció kevésbé stresszes, mint a spontán, mondják a szakértők. Váratlan esemény bármikor közbejöhet, de ha csak ezekkel kell küzdenünk, akkor könnyen rémálommá válhat az álomnyaralás. Inkább a biztos tervek, a B tervek, az átgondolt megoldások segítik, hogy pihenjünk és töltődjünk, és úgy érkezzünk haza, mint akit kicseréltek.
Legyen egy átmenet!
Ha elutazunk, szervezzük úgy, hogy legyen egy-két nap átmenet a munkába való visszatérésig, ne a reptérről essünk be az irodába. Legyen idő még kicsit lazítani, kényelmesen kipakolni, mosni, és rendezetten nekilátni a következő időszaknak.
Szeressük az emlékeinket!
A nyaralásélmény teljes kiélvezéséhez, elnyújtásához a fényképek, filmfelvételek, emléktárgyak mind hozzájárulnak. a naplóírás ma már nem annyira divatos, egy hosszabb túrát így is meg lehet örökíteni. Persze nem kell mindenhonnan dísztányért hozni, ahogyan nagyanyáink, de egy kavics, egy karkötő, egy fényképtartó az asztalon elevenebbé teszi az emlékeket. sokan szeretik megőrizni a térképeket, a villamosjegyet, múzeumi belépőket. az előhívott fotókkal remek scrapbookot készíthetünk.
Hozzunk el valamit!
A kultúrából persze, és ne a szállodából. Egy-két jó receptet milyen jó lesz otthon is elkészíteni, azt az ételt, amit a parti sétányon ettünk a naplementében. Ehhez hozhatunk esetleg fűszereket, néhány alapanyagot is, ha olyan helyen járunk. De elhozhatjuk a népzenét, a helyet idéző regényt, esetleg parfümöt, illatosítót a lakásba. szerezhetünk új barátokat, akár magyarokat, akár külföldieket. Hogyha elhatalmasodik a stressz, erőt és inspirációt nyerjünk belőlük.