A chiamag nagy arányban tartalmaz fehérjét, ómega-3 és ómega-6 esszenciális zsírsavakat, emellett magas rosttartalma miatt segíti az emésztést. A fogyókúrában is jól hasznosítható: gyorsan és hosszan jóllakottságérzetet kelt. Viszont pont a magas rosttartalma miatt a NÉBIH (Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal) javaslata szerint napi 15 grammnál nem ajánlott többet fogyasztani belőle, mert emésztési problémákat okozhat! A 15 g kb. 2 evőkanálnyi mennyiséget jelent. A chiapuding akkor lesz a legfinomabb, ha hagyjuk állni pár órán át, akár egy teljes éjszakán keresztül a hűtőben, hogy jól megszívhassa magát nedvességgel. A vaníliás-kókuszos chiapudingban kevés a szénhidrát, főleg akkor, ha méz helyett energiamentes édesítőszert használunk. A kókuszital-joghurt kombinációja helyett választhatjuk a magas zsírtartalmú kókusztejszínt is, de vegyük figyelembe, hogy így a kalóriaértéke is megnövekszik.
Vaníliás chiapuding bogyós gyümölcsökkel
Hozzávalók (1 személyre):
1 csésze kókuszital
1 ek natúr joghurt
2 ek chiamag
2 tk méz
1 tk vaníliakivonat
ízlés szerint bogyós gyümölcsök: szamóca, áfonya, málna, szeder
Elkészítése:
1. Öntsük egy tálkába vagy bögrébe a kókuszitalt, adjuk hozzá joghurtot, a mézet és a vaníliakivonatot, majd keverjük hozzá a chiamagot.
2. Takarjuk le folpackkal, majd egy éjszakára (de legalább 2 órára) tegyük a hűtőszekrénybe.
3. Fogyasztás előtt mossuk meg a gyümölcsöket, ízlés szerint a nagyobb eperszemeket daraboljuk fel, majd szórjuk a chiapudingra.
Elkészítési idő: 5 perc + hűtés
DF-tippek:
- Amennyiben kicsit tartalmasabb reggelit szeretnénk, a gyümölcsök mellett kanalazzunk a chiapuding tetejére granolát (házi készítésű). A másik lehetőség, hogy 2 ek chiamag helyett 1-1 ek chiamag és zabpehely kombinációját használjuk a chiapuding elkészítéséhez.
- A még kókuszosabb íz eléréséhez pedig 1,5 ek chiapuding és 1/2 ek kókuszreszelék párosítását vessük be.
- Hogyan használható még fel a chiamag? Adjon 1-1 evőkanálnyit a reggeli gabonapehelyhez, müzlihez, gyümölcsléhez, tegye tejbe vagy joghurtba, kefirbe. Megszórhatja vele a szendvicsét, salátáját – mivel nincs karakteres íze, szinte bármihez adható.