„A 21. SZÁZADI ÉLETMÓD RÁKOT OKOZ.”
Az igazság az, hogy pont akkora valószínűséggel betegszik meg valaki rákban napjainkban, mint a korábbi századokban. Látható, hogy a rákos megbetegedések száma nő, de ez egyszerűen azért van így, mert hosszabb ideig élünk, mint az őseink. A rák időzített bombaként ketyeg minden ember testében: a sejtek folyamatosan osztódnak, egyre több hiba csúszik a rendszerbe. Ahogy öregszik a szervezet, egyre több rákkockázatot növelő sejtváltozat halmozódhat fel a testben – azaz, ha valaki elég sokáig él, nagy eséllyel akkor is rákban fog meghalni, ha egyébként egészségesen élt, rákkeltő anyagoktól mentes környezetben.
„A DEZODOROK MELLRÁKOT OKOZNAK.”
A kutatások abból a megfigyelésből indultak ki, hogy a mell külső, felső negyedében – tehát közel a hónaljárokhoz – gyakoribb az emlőtumor. Az elmúlt tíz évben azonban nem sikerült olyan bizonyítékot felmutatni, mely szerint ez a dezodorok, pontosabban az alumíniumot és/ vagy parabéneket tartalmazó izzadásgátlók használatával függhet össze. Az Amerikai Rák Társaság cikke ezért azt tanácsolja, hogy aki fél ezektől a vegyületektől, válasszon olyan kozmetikumot, amely nem tartalmaz sem alumíniumsókat, sem pedig parabéneket. Elővigyázatosságként pedig azt javasolják, hogy a hónalj szőrtelenítése után mindenki kerülje a dezodorok használatát, így ugyanis elkerülhető, hogy a bőrön keletkező mikrosérüléseken keresztül bármilyen anyag felszívódjon.
„A NEGATÍV ATTITŰD RÁKOT OKOZ”
Régóta tartja magát az állítás, hogy az érzelmi stressz is okozhat rákos elváltozásokat, de a stressz és a rák között nincs egyértelmű, törvényszerű kapcsolat – pontosabban úgy vélik, hogy a stressz és a vírusokkal öszszefüggő daganatok, például a Kaposi-szarkóma és a limfómák között kapcsolat lehet, de ez még nem bizonyított. Egyes tanulmányok azt sugallják, hogy a depressziós emberek nagyobb valószínűséggel halnak meg rákban. Az ok nincs meghatározva, a magasabb mortalitási ráta jelentheti azt, hogy a depresszió hatással van az immunrendszerre, de azt is, hogy a depressziós emberek kevésbé együttműködőek a kezelések során.
„CSAK A LEÉGÉS VESZÉLYES A BŐRRÁK KIALAKULÁSA SZEMPONTJÁBÓL.”
Sokan imádják a barna bőrszínt és úgy gondolják, bátran süttethetik magukat a napon és a szoláriumban, ha nem égnek le, meg előzhetik a bőrrák kialakulását. A napsugárzás a földfelszínt elérő ultraibolya spektruma UVA- és UVB-sugártartományokból tevődik össze, míg a szoláriumcsövek legnagyobbrészt, mintegy 97 százalékban UVA-tartományban sugároznak. Az UVB felelős a leégésért, a tartós barnulásért és a bőr felső rétegeinek megvastagodásáért, ami jelentős tényező a fényvédelem fokozódásában. A szoláriumban a bőrt ezzel szemben nagyrészt UVA-sugárzás éri, amelynek hatására gyorsabban kialakuló barnulás jön létre. A bőr legfelső rétege sem vastagszik meg, így nem fokozódik a fényvédelem és nincs leégés. Az UVA mélyebbre jut a bőrben, ott károsítja a kötőszöveti rostokat, korai ráncosodást okozva. Ma már egyértelműen bizonyított, hogy az UVA-sugárzás is rákkeltő hatású.