Manapság alig van olyan ember, akik ne érne stressz a mindennapjaiban. Az állandó feszültség azonban az emésztőrendszerünkre is rossz hatással van és számtalan kellemetlen tünetet okozhat.

Stressz és emésztési problémák – Mi a megoldás?

 

Fotó: freepik.com

Miért káros a stressz az emésztőrendszerünk működésére?

Biológiailag a stressz alatt egy olyan külső- vagy belső ingerekkel szembeni reakciót értünk, mely beindítja a szervezet védekező mechanizmusait. Ilyenkor a szervezet az energiatartalékait arra fordítja, hogy megoldja a vélt vagy valós vészhelyzetet. Ebben az energiatakarékos üzemmódban azonban olyan létfontosságú folyamatok is háttérbe szorulhatnak, mint a megfelelő emésztés és bélműködés. Ennek hatására felborul a bélflóra egyensúlya és emésztőszervi panaszok alakulhatnak ki, többek között hasfájás, puffadás, hasmenés vagy székrekedés.

Fontos megjegyezni azt is, hogy túlzott stressz esetén sokan tapasztalnak émelygést, étvágytalanságot vagy éppen megnövekedett étvágyat. Az étkezési szokások megváltozása is kiválthat hasi diszkomfort érzést, kellemetlen teltségérzetet vagy akár puffadást.

 

A probiotikumok szerepe

A bélrendszerben élő jótékony baktériumok (lactobacillusok és bifidobaktériumok) felelnek azért, hogy fenntartsák a bélflóra egészségét. Védenek a fertőzések ellen és ellenállóvá teszik az immunrendszerünket. Nagyjából 100 billió ilyen jótékony mikroorganizmus található a szervezetünkben, melyek szimbiózisban élnek velünk és nélkülözhetetlenek a bélrendszerünk egészségéhez.

Mindaddig, amíg a bélflórádban a hasznos baktériumok vannak jelen nagyobb számban, az emésztésed és a bélrendszered megfelelően fog működni. Azonban ha ez a kényes egyensúly átbillen, a probiotikumok száma csökken és felborul a bélflórád egyensúlya.

 

Hogyan biztosíthatod a bélflórád egyensúlyát?

A probiotikumok fontosságára főként antibiotikum-kúrák után szokták felhívni a figyelmet, azonban a helytelen táplálkozás és a túlzott stressz hatására is elszaporodhatnak a belekben a kártékony baktériumok.

Probiotikum készítmények szedésével azonban stresszes időszakban is segítheted az emésztőrendszered megfelelő működését. Ezek a jótékony baktériumok, ugyanis segítenek a stressz okozta hasmenés vagy székrekedés kezelésében, jótékony hatással vannak az anyagcserére és ellenállóbbá teszik az emésztést.

Puffadás, krónikus hasmenés és egyéb emésztőrendszeri problémák esetén kifejezetten javasolt egy pár hónapos probiotikum kúra, amely jó eséllyel megszüntetheti a panaszokat.

Ha gyakran tapasztalsz stressz hatására felerősödő emésztőrendszeri problémákat, de nem a tünetekre szeretnél gyógyszert szedni, a Vitaful Probiotics probiotikum készítményt ajánlott számodra. A termék három válogatott probiotikum törzset, prebiotikumot és 4 különböző vitamint tartalmaz, melyek mind az emésztésed egészségén dolgoznak. Mindezt egy finom, puha és hatékony gumivitamin formájában. Látogass el a vitaful.hu weboldalra, és rendeld meg még ma, kockázat nélkül, 30 napos pénzvisszafizetési garanciával.

(x)

Ezek is érdekelhetnek

Stressz, ödéma, fakó bőr? – Célzott kezelések arcmasszázzsal
Az állandó rohanás, a mozgásszegény életmód, az ülőmunka és a magas stresszszint mind látványos nyomot hagy a bőrön.
A reggeli citromos víz mítosza – tényleg fogyaszt?
A reggeli citromos víztől tényleg leolvadnak a kilók? Most kiderül, mi igaz a népszerű diétás trükkből, és mi csak jól hangzó mítosz.
Munka és életmód: így őrizheted meg az egyensúlyt Nyíregyházán
Szeretnél munkát váltani Nyíregyházán anélkül, hogy feladnád az egészséges életmódot? A Jooble segít olyan állást találni, amely figyel az egyensúlyodra is.
Nemcsak fogyni segít az eper! Érdemes többet enni belőle
Amellett, hogy finom, a diétát is támogatja, úgyhogy a szezonban megéri sokat fogyasztani belőle, mégpedig a következőképpen.
Répa vagy szalonna? - A kismama étrendje és ízérzékelés a pocakban
A kismama étrendje nemcsak egészséget, de ízlést is formál. Tudj meg többet a magzati ízérzékelésről és annak hatásairól!
Szőrös kutyatej: a természetes fájdalomcsillapító növény!
Fedezd fel a szőrös kutyatej gyógyhatásait! Gyulladáscsökkentő, immunerősítő, fájdalomcsillapító és vírusölő szerként is hatásos.
Most nyílik a bodza, tedd el télire cukor nélkül
Te is imádod a bodza szörpöt, de megrémiszt, mennyi egészségtelen fehér cukor kell bele? Mutatjuk, hogy készítsd el a diétás változatot.
Fogyás cukrászként: Benjamin fogyás története!
Nagy Benjámint édesanyja életmódváltása és fogyása ösztönözte arra, hogy ő is belevágjon a nagy kihívásba. Azóta kölcsönösen inspirálják egymást, sőt, edzésre is közösen járnak…

Ajánlataink