A fejfájás kellemetlen érzését mindenki jól ismeri, de nem kell azonnal gyógyszer után nyúlni, először érdemes szelídebb megoldásokkal próbálkozni.

Természetes megoldások, ha gyakran fáj a fejed!

Gyógytea

A teához két teáskanálnyi szárított borsmentát, citromfüvet vagy levendulát forrázz le egy csészényi forró vízzel. Majd 5-7 perc után szűrd le és lassú kortyonként idd meg. Naponta 4-5ször ismételd.

Aromaterápia

Borsmenta, rozmaring vagy levendulaolaj néhány cseppjével dörzsöld be a halántékodat. Esetleg tegyél 5 cseppet egy meleg vizes borogatásra, amit a helyezz a homlokodra. Majd feküdj le egy fél órára. Stresszoldó hatása miatt is remekül beválhat.

aromaterápia, fejfájás

Fotó: Shutterstock

Masszázs

Középső ujjaddal gyengéden nyomkodd meg a szemüreg belső, orr melletti részét. Tarts így pár másodpercig, majd hirtelen engedd el. Ezután simítsd el erőteljesen, kis nyomással a szemgödör felső ívét, közvetlenül a szemöldökcsont alatt. Végül masszírozd kis körkörös mozdulatokkal folyamatosan a homlokot, majd a halántékot lefelé az arc felé.

Táplálékkiegészítők

  • Magnézium: a magnéziumhiányos szervezetnek javasolt a napi 400 milligrammos bevitel, ami javíthat a tüneteken. Vesebetegek minden esetben konzultáljanak az orvosukkal.
  • Acsalapu gyökér: vizsgálatok megállapították, hogy akik naponta kétszer 75 milligrammnyit vittek be szervezetükbe, azoknál felére csökkent a migrének száma, a vizsgált 4 hónap alatt. Kerülje az acsalaput terhesség, májbetegség esetén.
  • Koenzim Q10: ez a vitaminokhoz hasonló anyag megtalálható húsokban, tengeri ételekben. Fokozza az agy anyagcseréjét. Javasolt 100 milligramm bevitele, naponta háromszor.
  • B-vitamin: felgyorsítja az agy anyagcseréjét, ami úgy tűnik, hogy hatásos a migrén ellen. Naponta 400 milligramm szedése ajánlott.

Akupunktúra

Az akupunktúrának nagy hagyománya van a keleti orvoslásban, de a nyugati kultúrában is egyre többször alkalmazzák számos betegség kezelésében. Ilyen a fejfájás is. Tanulmányok kimutatták, hogy az akupunktúra hatására a kezeltek 62 százalékánál enyhült a fejfájás. Ezzel szemben a gyógyszert szedőknél ez 45 százalék.

Fájdalom csillapító

Ha a fenti tanácsok betartása ellenére is fáj a fejed, akkor használhatsz egy egyszerű fájdalomcsillapítót is. Fejfájás esetén paracetamolt tanácsos bevenni. Ha mindez mégsem segített fordulj orvoshoz!

Hozzászólások

Ezek is érdekelhetnek

Stressz, ödéma, fakó bőr? – Célzott kezelések arcmasszázzsal
Az állandó rohanás, a mozgásszegény életmód, az ülőmunka és a magas stresszszint mind látványos nyomot hagy a bőrön.
A reggeli citromos víz mítosza – tényleg fogyaszt?
A reggeli citromos víztől tényleg leolvadnak a kilók? Most kiderül, mi igaz a népszerű diétás trükkből, és mi csak jól hangzó mítosz.
Munka és életmód: így őrizheted meg az egyensúlyt Nyíregyházán
Szeretnél munkát váltani Nyíregyházán anélkül, hogy feladnád az egészséges életmódot? A Jooble segít olyan állást találni, amely figyel az egyensúlyodra is.
Nemcsak fogyni segít az eper! Érdemes többet enni belőle
Amellett, hogy finom, a diétát is támogatja, úgyhogy a szezonban megéri sokat fogyasztani belőle, mégpedig a következőképpen.
Répa vagy szalonna? - A kismama étrendje és ízérzékelés a pocakban
A kismama étrendje nemcsak egészséget, de ízlést is formál. Tudj meg többet a magzati ízérzékelésről és annak hatásairól!
Szőrös kutyatej: a természetes fájdalomcsillapító növény!
Fedezd fel a szőrös kutyatej gyógyhatásait! Gyulladáscsökkentő, immunerősítő, fájdalomcsillapító és vírusölő szerként is hatásos.
Most nyílik a bodza, tedd el télire cukor nélkül
Te is imádod a bodza szörpöt, de megrémiszt, mennyi egészségtelen fehér cukor kell bele? Mutatjuk, hogy készítsd el a diétás változatot.
Fogyás cukrászként: Benjamin fogyás története!
Nagy Benjámint édesanyja életmódváltása és fogyása ösztönözte arra, hogy ő is belevágjon a nagy kihívásba. Azóta kölcsönösen inspirálják egymást, sőt, edzésre is közösen járnak…

Ajánlataink