Az okostelefon forradalmasította a modern ember mindennapjait, a vásárlástól a kommunikáció legkülönfélébb formáin át a bankolásig rengeteg mindent elintézhetünk a segítségével. Miért éppen az edzés lenne kivétel?

4+1 fitneszapp a hatékony otthoni edzéshez

Különösen így van ez, amióta a koronavírus megjelent. Bár az edzőtermek kinyitottak, sokan – jobb félni, mint megijedni alapon – kitartanak az otthoni vagy a szabadban végzett mozgásformák mellett. A megfelelő applikációk letöltésével pedig valóban minden olyan tevékenységet mérhetünk, szabályozhatunk vagy ütemezhetünk, amely az otthoni edzés szempontjából praktikus vagy szükséges.

fitneszapp, okostelefon, edzés

Fotó: Pixabay

Mielőtt rátérünk az általunk ajánlott alkalmazásokra, egy fontos apróságra szeretnénk felhívni a figyelmet. Akár otthon edzünk appok segítségével, akár a szabadban, a telefon fokozott veszélynek van kitéve. Kieshet a zsebünkből, és a legrosszabb esetben a kijelzője bánhatja a csúfos balesetet. Ezért érdemes egy jó minőségű kijelzővédő fóliát beszerezni, ami hatékonyan védi a készüléket a fizikai sérülésektől sőt, még a vízcseppektől is.

Most pedig következzenek az applikációk.

 

1. The Johnson & Johnson Official 7 Minute Workout

A mindennapos, kifejezetten rövid edzésekhez ez az egyik legjobb app, ami iOS-ra és Androidra is letölthető. Mindössze egy szék és némi hely szükséges az edzéshez, no és napi 7 perc. Az app könnyen kezelhető, és nem csak szóban hallhatjuk, mit kell csinálni, de videóval is illusztrálja az egyes gyakorlatokat. A 20 különféle nehézségi szint kezdőtől a profi szintig állítható, és több mint 1000 különféle edzésmód közül választhatunk. Az alkalmazás ráadásul ingyenes, nem véletlenül az egyik legnépszerűbb fitneszapp a világon.

 

2. Strava

Természetesen a bringások és a futók sem maradhatnak app nélkül, a Stravát éppen nekik találták ki. Az app amellett, hogy figyeli a megtett távolságot és a sebességet, lehetőséget ad arra is, hogy virtuális pályákon versenyezz a többi felhasználóval. Például letekerhetjük a Hármashatár-hegy–Normafa túrát az app segítségével, és összehasonlíthatjuk a teljesítményünket azokkal, akik szintén megtették ezt a távot virtuálisan. A Strava mögött álló közösség tehát legalább akkora vonzerőt jelent, mint maga az app. Itthon főleg a kerékpárosok között népszerű, de sok futó is használja. Van ingyenes és fizetős verziója is.

 

3. MyFitnessPal

A rendszeres mozgás egy dolog, de ha több kalóriát viszünk be, mint amennyit elégetünk, sok látszatja nem lesz a dolognak. Ezért van létjogosultsága azoknak az alkalmazásoknak, amelyekkel a bevitt kalóriákat lehet nyilvántartani. A MyFitnessPal az egyik legjobb ezek közül, mivel óriási étel- és italadatbázissal rendelkezik, így könnyű megtalálni az aktuális vacsoránkat (reggelinket, ebédünket). Természetesen az elégetett kalóriákat is számolhatjuk az app segítségével. Így különböző célokat is kijelölhetünk, az applikáció pedig segít meghatározni az ezek eléréséhez szükséges kalóriamennyiséget. Fizetős verziója is van, bár az ingyenes változat is tökéletesen megfelelő.

fitneszapp, edzés, otthon

Fotó: Flickr/Nenad Stojkovic

4. Endomondo

Az Endomondo egy vérbeli aktivitásmérő app, amivel könnyen követhetjük a nap során végzett sporttevékenységünket. Például azt, hogy mennyi ideig és milyen gyorsan futottunk, milyen hosszan végeztünk nyújtógyakorlatokat, és így tovább. Akit motivál, hogy pontosan méri és utólag is vissza tudja nézni az aktivitását, annak biztosan tetszeni fog ez az app. Arról nem is szólva, hogy a többi felhasználóval ebben az alkalmazásban is megoszthatjuk az eredményeket – ez pedig önmagában is jelentős motiválóerő.

 

+1: Fit Radio

Az edzés, futás, biciklizés bizonyos szempontból kétségkívül monoton tevékenység. Van, akit ez a monotónia megnyugtat és kikapcsol, másoknak viszont szükségük van rá, hogy valamit – általában zenét – hallgassanak közben. A leghétköznapibb megoldás erre egy Spotify lejátszási lista. A Fit Radio ennél eggyel magasabb kategóriát képvisel, ugyanis rengeteg előre összeállított zenei válogatást kínál a legkülönbözőbb sportágakhoz. Ugyanakkor a zenei stílusok szerint is keresgélhetünk, sőt, meditációs gyakorlatokat, és különféle edzésvideókat is kínál az app. Egyetlen szépséghibája, hogy nincsen ingyenes verziója: a három hónapos próbaidő után mindenképpen fizetni kell.

(x)

 

 

Hozzászólások

Ezek is érdekelhetnek

A tél fiatalító fűszerei, mutatjuk, mit szerezz be!
A titok a téli fűszerekben rejlik, melyek még képesek akár meg is fiatalítani a testet.
Mindent a fogamzásgátlásról: melyik való neked?
A fogamzásgátlás minden párt érint, akik nem szeretnének gyereket a közeljövőben. Keressük a legjobb megoldást, ami biztonságos, és igazán illik hozzád.
Sütés nélkül készül ez a mennyei joghurt torta
Ha nincs kedved órákig a konyhában bíbelődni, próbáld ki ezt a receptet.
Ezt az új diétás kókuszgolyót imádni fogod, pillanatok alatt kész
Ez az egyszerű zöldség az indiánok kedvelt eledele volt. Jótékony élettani hatását hosszan sorolhatjuk: megfázásos betegségek hatékony ellenszere, erősíti az immunrendszert. Sósan és édesen is isteni.
Ez november legjobb diétája, karácsonyra bomba alakod lesz
A szervezet feltöltődik vitaminokkal, tápanyagokkal, méghozzá úgy, hogy közben fogyhatunk is.
Ez az ősz legjobb diétás fegyvere, így vesd be a savanyú káposztát
A savanyú káposzta és az abból készült ételek elképesztően jó hatással vannak a szervezetünkre, ezért jó lenne, ha nemcsak az ünnepi asztalon találkoznánk vele, hanem az év többi napján is.
Alma és mogyoróvaj: az egyik legjobb nasi, ha diétázol
A nassolás mindig veszélyes terep. Szerencsére léteznek olyan nasik, amelyek szinte azonnal elejét veszik az egészségtelen vágyakozásnak. Íme egy remek ötlet, amit a táplálkozástudomány szakértői ajánlanak!
Vaníliás keto keksz, készítsd el otthon gyorsan
Az elmúlt években nagy népszerűségre tett szert a magas zsírbevitellel operáló ketogén diéta. Lássunk most egy remek desszertet, mely ezt az elvet követi és pillanatok alatt el is készül.

Ajánlataink