Baba-mama torna
Az új családtag érkezésével új súlyzót is kap az édesanya. A szülés utáni pocak talán lassabban tűnik el, ám a karizmok – csodák csodája – hirtelen nagyon megerősödnek. A baba-mama tornát pedig garantáltan mindkét fél élvezni fogja, az édesanya újra közösségben érezheti magát, mozoghat, erősödhet, míg a kicsi folyton a közelében van. Aki persze élő súlyzóként maga is nagyon élvezheti a mozgást, hiszen anya emelgeti, simogatja, játszik vele. És egy idő után talán azt is megszokják a babák, hogy anya furcsa mozdulatokat végez – talán nem csak a teremben, de otthon, a tévé előtt is –, olyannyira, hogy pár éven belül utánozni kezdik a gyakorlatokat.
Baba-mama jóga
Aki egyszer „jógafüggő” lett, azt a terhesség és az újszülött érkezése sem akadályozhatja meg, hogy továbbra is jógázzon. De miért is hagyná abba? Ez a mozgásforma kifejezetten jótékony hatású, főleg a szülés utáni regenerációt gyorsíthatja meg, erősíti a hátizmokat – és melyik édesanyának ne tenne jót egy kis erősítés? –, továbbá nem csak az anyukák, de a babák hangulatára is remek hatással van, ráadásul mélyíti a kettejük közötti kapcsolatot. Egyes jógás csoportokban a babák nem csak passzív résztvevői – illetve sokszor „eszközei” – az eseményeknek, de számukra babamasszázs is rendelkezésre áll.
Babás futás
Ma már egyre több helyen lehet kapni futós babakocsikat (jogger babakocsi), így a kilométerhiányban szenvedő édesanyák anélkül róhatják a köröket, hogy felügyeletet kellene keríteniük a kicsi mellé. Ezek a babakocsik nem ráznak annyira, könnyebben veszik a kanyarokat, így a baba akár végig aludhat is, míg az édesanya megtesz a cipőjében pár kilométert. Ha pedig fél egyedül nekivágni, több babás-mamás futócsoporthoz is csatlakozhat országszerte.
Pár hét alatt a kismamák látható eredményeket érhetnek el, kezdik visszanyerni a baba érkezése előtti formájukat, arról már nem is beszélve, hogy a rendszeres mozgásnak köszönhetően elkerülhető a szülés utáni depresszió is. A csoportban pedig nem csak a felnőtt társaságot élvezhetik a mamák, de megoszthatják gondjukat, bajukat, kételyeiket, ráadásul a csapatban a kicsik is hozzászokhatnak a közösséghez.