Biztos önnel is megesett már, hogy az edzőteremben – akár a gépparkban, akár a csoportos órán – az egyik sporttársa valami olyat tett, amit nehezen tudott tolerálni. Például nem törölte le az izzadságát a gépekről, vagy „elfelejtette” kikapcsolni a futópadot, ami miatt az utána következő nagyot nyekkent, a földön elterülve. Ezeken a triviális bakikon kívül még sokféle módon szeghetjük meg az edzőtermek íratlan szabályait, ezért megkérdeztük a kedvenc edzőinket, hogy őket mi készíti ki a legjobban.

Edzőtermi bosszúságok

A homo mobilephonicus

Telefonálni edzés közben? Pont olyan, mint amikor a moziban felvesszük a telefont. „Bocs, most nem érek rá, edzésen vagyok!” Nem csak az edzésből zökkenthet ki a telefonálás, de a trénerrel szemben is igen nagy tiszteletlenség. Persze előfordulhatnak kivételes esetek is, amikor konkrétan egy nagyon fontos hívást várunk. Ekkor viszont előre jelezzük az edzőnek, hogy ha csörög a telefon, ki kell szaladnunk… és tényleg menjünk is ki a teremből.

Az internet csapdájában

Még rosszabb, amikor edzés közben valaki a telefonját nyomkodja. „Egyszer nagyon lelassult a csoport egy köredzésen. Akkor vettem észre, hogy az egyikük nyomogatja a telefonját, facebookozott két feladat között.” Tudatni a világgal, hogy épp teszünk valamit az egészségünk érdekében nem rossz dolog, de tényleg egy órára sem tudunk elszakadni a közösségi médiától? Naponta akár több órát is a képernyő előtt, a klaviatúra nyomkodásával tölthetünk, legalább az órán törekedjünk arra, hogy ne az ujj izmainkat eddzük.

A YouTube-on nem így mutatták!

„Az egyik kedvencem az okos vendég. Aki úgy jön személyi edzésre, hogy már mindent tud. De akkor miért van rám szüksége?” – kérdezte az egyik edző, aki nemegyszer találkozott már olyan vendéggel, aki kétségbe vonta a szakértelmét, mert a YouTube-on máshogy látta a gyakorlat kivitelezését. Amikor edzőt választunk, akkor is ugyanazok a szabályok érvényesek, mint amikor fogorvost, fodrászt vagy akár pszichológust. Fel kell tennünk a kérdést: Megbízom benne? Szakmailag a topon van? Ha igen, akkor ne kérdőjelezzük meg a módszereit.

Mint akit vágni visznek

„Egy-két vendég olyan arccal tud bejönni és távozni az óráról, mintha épp a vágóhídra készülne. Ha nincs kedvünk az edzéshez, akkor tényleg jobb otthon maradni, mert csak szenvedés és kínlódás lesz a vége, amivel a többieket is megfertőzhetjük.” Ismerős, ugye? Amikor a hátunk közepére sem kívánjuk az egészet, és percenként nézzük az óránkat, hogy mikor lesz már vége a szenvedésnek? A baj csak az, hogy mindez kiül az arcunkra is, és ezt az edző és mindenki más is látja. Ráadásul magunknak sem teszünk jót vele: cseppet sem lesz hatékony az edzés, rossz szájízzel térünk haza, csappan a motivációnk, és egyébként sincs semmi értelme több mint egy órát elpocsékolni egy napból.

A szülőszobán is halkabban nyögnek

Amikor anyait-apait beleadunk, és már-már a határainkat feszegetjük, a hangos nyögéssel és üvöltéssel csak a gőzt engedjük ki, de vajon a 2×16 hasprést nevezhetjük-e olyan kemény munkának, amely indokolja a hangos nyögéseket? „Sokszor tapasztalom, hogy az óralátogatók egy része csak trécselni érkezik a barátnőjével. Ezek a kliensek 1-2 hónap múlva le is szakadnak tőlünk, de amíg ott vannak, parádés műsort csinálnak! Minden gyakorlatnál, minden ismétlésnél, és sokszor még a nyújtásnál is akkorákat nyögnek, hogy mindig körbe kell néznem: vajon tényleg szadista vagyok ma, vagy csak eltúlozzák a dolgot?” Feltételezzük, hogy utóbbiról lehet szó, mert aki vett már részt igazán izzasztó órán, az pontosan tudja, hogy nem közben, hanem két nappal utána fogunk nyögni nagyokat…

Rend a lelke mindennek

Bár evidens, hogy ha elvettünk egy eszközt, azt vissza is kell vinni a helyére, mégis előfordul, hogy rendetlenek vagyunk. „Erre született az a remek mondás, hogy csak akkor nem kell elpakolnod magad után a súlyokat, ha már 50-es karod van. Amíg nincs, addig tisztelj másokat!” Ezek voltak az edzőink válaszai, de vajon önt is ugyanígy bosszantja valami? Vágjon vissza kedvenc edzőinknek és írja meg a Facebook-oldalunkra!

Ezek is érdekelhetnek

Isteni medvehagymás finomságok, ha diétázol
A medvehagyma nemcsak ízletes, hanem tele van vitaminokkal és jótékony hatású vegyületekkel. Próbáld ki ezt a három könnyen elkészíthető, diétába is beilleszthető receptet.
Diétás húsvéti csokitojás eperhabbal: könnyed élvezet édes pillanatokra
Fedezd fel a diétás húsvéti csokitojás eperhabbal receptjét! Könnyed, finom édesség, ami nem terheli a diétádat, mégis ínycsiklandó élményt nyújt a húsvéti ünnepekre.
Önreflexió: Mi az a tükörgyakorlat?
Mikor volt utoljára, hogy úgy igazán, ítélkezésmentesen belenéztél a tükörbe, és végig szemlélted azt a személyt, aki visszaköszön róla? Hetekkel, hónapokkal ezelőtt, netán még soha? Pedig ennek a rutinnak akár az életedet megváltoztató hatása is lehet.
5 titok, amit a kifutók modelljei sosem mondanak el – most kiszivárgott
A Victoria’s Secret exmodellje elárulta, mely napi szokások segítették a tökéletes alak és bőr megőrzésében.
Különleges cukor- és lisztmentes aranygaluska
Ez az aranygaluska recept különlegessége, hogy hagyományos cukor és fehérliszt nélkül készül, helyette természetes édességet adó sültalmakrémmel.
Óvatosan a vásárlással, ezek a ruhák megbetegítenek!
Ruhavásárláskor valószínűleg te is elsősorban arra figyelsz, hogy az adott darab jól nézzen ki, és kényelmes legyen. De gondoltál már arra, hogy milyen hatással van az egészségedre?
Rejtett kalóriák: mutatjuk, miért nem indul el a fogyásod
Ha fogyni szeretnél, érdemes odafigyelned azokra a rejtett kalóriákra, amelyek észrevétlenül hátráltathatják a céljaid elérését. Olyan ételek és italok is akadályozhatják a fogyást, amelyeket sokan egészségesnek gondolnak.
A lapos has titka: 7 napos mintaétrend, ami segít a fogyásban
Lehet, hogy te is szeretnél megszabadulni néhány pluszkilótól, vagy esetleg lapos hasra vágysz. A jó hír, hogy néhány hét alatt, megfelelő mozgással és étrenddel látványos eredményeket érhetsz el.

Ajánlataink