Túlságosan ráhajol a gépekre
Ha túlságosan is rátámaszkodunk a gépekre – például a lépcsőzőgépre, elliptikus trénerre, biciklire – mozgás közben, sokkal kevesebb kalóriát égetünk, hiszen nem adunk bele mindent az edzésbe. Nem mozgatjuk át a mélyizmokat, nem dolgozik a has- vagy a hátizom, ráadásul a rossz tartás fájdalmas is lehet egy idő után. Nem egészséges, ha a test súlyának nagy része a karokra, vállakra, nyakra nehezedik. Húzzuk ki magunkat edzés közben, éppcsak az ujjbegyekkel érintsük a gépet, hogy megtartsuk az egyensúlyunkat.
Rosszul veszi a levegőt
A legtöbb ember az edzés során alig figyel a légzésére, az pedig gyors, kapkodó lesz. Az igazán mély légzésnél a has is emelkedik, a helyes légzési gyakorlat pedig segít az edzésben is. Ha nem figyelünk a helyes, mély lélegzetvételre, kevesebb vér jut az agyba, könnyebben elszédülhetünk, a vérnyomásunk is „ugrálni” fog. Fontos az is, hogy ügyeljünk rá, mikor lélegzünk be és ki a gyakorlat során. Futás közben például a legjobb, ha akkor fújjuk ki a levegőt, mikor a lábunk a talajt éri. A kilégzésnél a rekeszizom ellazul, vagyis a vázizom nem stabil ebben a pillanatban – ezért fontos, hogy a földet éréskor és ne előtte fújjuk ki a levegőt.
Nem kell mindennap intervallozni
A magas intenzitású intervall edzés a fogyózók kedvence: rövid idő alatt égethetünk el sok kalóriát. De mint a legtöbb jó dolog az életben, ez is akkor egészséges, ha mértékkel csináljuk. Ha túl gyakran végzünk magas intenzitású intervall edzést, az izmok sérülhetnek, hiszen nem adunk időt a regenerációra. Legjobb, ha két ilyen edzés között legalább 48 óra telik el.
Csak kardiózik
Nem győzzük eleget hangsúlyozni, hogy a súlyokkal való edzés ugyanolyan fontos része a fogyásnak, mint a kardio. Ha nem szeret súlyokat emelgetni, végezzen saját testsúlyos edzéseket. Nagyon fontos ez, hiszen nem csak szebb, tónusosabb izomzatot érhet így el, de a sérüléseket is elkerülheti – aki például hosszútáv futó, mindenképpen erősítse meg a törzs és a hát izmait, hogy hatékonyabb legyen a futásban is.
Rendszeresen jár edzőterembe, mégsem fogy?
Gondolkozzon az edzőtermen kívül is: a teremben erősebb lehet, de a karcsúsághoz az élet más területén is tenni kell. Például a konyhában (a fogyás 7030 százalékban függ az étkezéstől és a mozgástól). De nem elég a heti négy edzés, ha a többi napon egyáltalán nem aktív. Sétáljon minél többet, üljön kevesebbet.