Tánc és funkcionális edzés találkozása
Kardiós, időnként súlyzós, de mindig lendületes, pörgős edzésmódszer a GrandUP, amelyhez az aktuális zenei divat adja az ütemet. – a tánc leegyszerűsítve és pihenésképpen, a szenvedés utáni élvezetként szerepel benne – fogalmaz a megalkotója, Gyöngyösi Szilvia. Ebből következően nincs szükség előképzettségre, tehetségre, bőven elég, ha szeretjük, illetve, egyáltalán hajlandóak vagyunk érezni és követni a ritmust, aztán úgyis megszeretjük. Úgy kell ezt elképzelni, hogy például egy négyütemű fekvőtámaszból álló ötös sorozat levezetése egy kis riszálás – tehát nem megállás van pihenéskor, hanem könnyed mozgás. A sok erősítés között kifejezetten jólesik egy kis rázás. Az nem baj, ha sután sikerül utánozni a látott mozdulatot, az a lényeg, hogy merjük csinálni és élvezzük. Az egyszerű jobbra-balra lépésnél bonyolultabb elemekre nem is kell számítani, hibázni is lehet, az a fontos, hogy érezzük a zenét és elengedjük magunkat.
Brutáltól babáig
A GrandUP-ot a vendégek alakítják, lettek szintjei, fajtái. A Brutál egy súlyzós, kardiós edzésre hasonlít, a Crump keményebb, harciasabb stílusú, erősebb edzettségi szintet lehet vele elérni. Az utóbbiban kemény erősítő elemek, sportos sztriptíz, illetve harcművészeti mozgásformák keverednek. Van egy spártai edzéses vonala is, amelyben valóban az erő és a tánc keveredik. Kismamáknak, idősebbeknek és gyerekeknek, sőt babáknak is van edzés, tehát mindenki megtalálja a számára leginkább megfelelőt.
Agresszív, izgalmas, szabad
Követhető mozgásforma, nincs benne folytonosság, tehát nem kell koreográfiát megjegyezni. Nagyon hatékony, 5-800 kalória ég el egy edzésen, a pulzusszám váltakozásának köszönhetően remek intervall edzés. Agresszív és izgalmas, ezáltal remekül levezeti a napi stresszt. A megalkotója a test diadalának is szokta nevezni, és azt mondja, a rövid idejű gyakorlatok és a gyakori tempóváltások miatt amellett, hogy egyáltalán nem unalmas, serkenti az anyagcserét, akár huszonnégy órán át is. Minden izmot átmozgat és rövid idő alatt látványosan át is formálja a testet. Energikussá, fiatalossá tesz, javítja a testtartást, a koordinációt és a ritmusérzéket, fejleszti a testtudatot, jó a keringési rendszernek, felszabadít, harmóniába kerül a test és a lélek. Nincs két egyforma óra, mindig tele van kihívással, fejlődéssel, követői imádják a határfeszegetős és a „csak azért is megcsinálom” érzést. Nem szenvedéssel, hanem szenvedéllyel jár az ilyen edzés. Serkenti a boldogsághormonok termelődését, de a csokival ellentétben nem hizlal, sőt! A bulis órák résztvevői azt szokták leginkább sajnálni, hogy az idő még náluk is gyorsabban fogy. Az órákra általában vegyes közönség; idősebbek, fiatalabbak, kezdők, haladók, profi táncosok, illetve kiváló kondícióval rendelkező sportemberek is járnak. Mindenki úgy mozog, ahogy tud, magához képest fejlődik, szégyenkezni semmiért nem kell. A résztvevők nem egymással foglalkoznak, mégis együtt mozdulnak, még a szívek is együtt lüktetnek, így nagyon jó csapatépítő sport.