Mégis szeretne edzeni, sportolni, nem csak azért, hogy formába hozza magát, de azért is, mert a sport megnyugtat, segít leküzdeni a mindennapos stresszt. teljesen érthető igény. sajnos azonban a kisgyermekes anyukák lehetőségei eléggé korlátozottak. Hacsak nincs valaki, aki hetente kétszer-háromszor vigyáz a gyerekekre, akkor bizony komoly szervezést igényel, hogy beiktasson egy kis testmozgást.
1. Kérjen segítséget!
Nem lehet egyszerre tökéletes anyának, tökéletes háziasszonynak és dögös feleségnek lenni mindenféle segítség nélkül. Értesse meg a családjával, hogy a mozgás fontos az ön számára, és igenis vegyék ki részüket a mindennapok feladatából. Apuka jöjjön haza kicsit korábban, hogy utána még anyuka elmehessen futni vagy edzeni. Hétvégenként szintén vállalhat az édesapa is gyerekfelügyeletet. Megegyezhetnek abban is, hogy heti két-három alkalomra keresnek egy bébiszittert, aki vigyáz a gyerekekre, de erre megkérhetik akár valamelyik nagyszülőt.
2. Tervezés
Az edzéseket ugyanúgy tervezze bele a napi teendői közé, mint bármi mást. Ha azt felírja a naptárba, mikor megy edzésre a gyerek, mikor van találkozója, megbeszélése, akkor azt is vezesse be, hogy edzésre készül. Így jó eséllyel tartani is fogja magát az előre eltervezett programhoz.
3. Elfogadás
Fogadja el, hogy lesznek könnyebb és nehezebb napok. Elő fog fordulni, hogy hiába szervez, tervez, végül mégsem jön össze az edzés. Az is elő fog fordulni, hogy hiába a nagy szervezés, nem esik jól a mozgás, nem megy úgy a futás és nem okoz olyan nagy örömet az edzés. Ez is benne van a pakliban, de ilyenkor ne keseredjen el és ne adja fel. Szerezzen magának tíz percet – mondjuk, amikor a gyerekek már lefeküdtek aludni –, és végezzen hasizomgyakorlatokat, hulahoppkarikázzon végig egy filmet. A lényeg, hogy legalább a testedzés illúzió.
4. Csak lazán!
Ne legyen magához túl szigorú. Nem baj, ha nincs egy-másfél órája edzeni. Ha csak 10-20 perce van, azért is érdemes belevágni. Mindegy, mennyi időt tölt edzéssel, ha azt hatékonyan csinálja. Ha csak ennyi ideje van, végezzen izomerősítő gyakorlatokat, a kardiojellegű mozgást pedig pótolja mással vagy máskor. Például egy jó kis családi foci, egy közös kerékpározás vagy egy nagy séta a gyerekekkel nagyon is hatékony mozgásforma!
5. Legyen kreatív!
Edzés körülményei nem mindig lesznek ideálisak, ezért szükség van némi találékonyságra. Vonja be a gyerekeket is a mozgásba. Akár a már említett közös sporttal, kerékpározással. De végezhet erősítő gyakorlatokat a gyerekszobában egy halom legó között is. Vagy tegyenek be valami jó kis – akár gyerek – zenét a lejátszóba és táncoljanak egy nagyot közösen. Rendezzenek családi sportnapot, találjanak ki kisebb sportos versenyeket. Teljesen mindegy, milyen jellegű a mozgás, ha hatékony és ráadásul még szórakoztató is.