1. KÁNIKULÁBAN INKÁBB NE!
A legnagyobb forróságban, 10 és 18 óra között nem szabad futni, mert a szervezet számára nagyon megterhelő. Egy futó nyugalmi állapotánál harmincszor több hőt termel az anyagcseréje melléktermékeként. Hűvösben ezt a hőtöbbletet a szervezet hamar leadja a bőrön keresztül izzadással és hőkisugárzással, hőségben azonban a hő nem távozik olyan könnyen. Így előfordulhat, hogy a szervezet túlmelegszik és a testhőmérséklet magasra emelkedik. Nyáron kora reggel vagy késő este fusson.
2. MINDIG LEGYEN ÖNNÉL FOLYADÉK
Víz vagy sportital nélkül ne induljon útnak, hiszen a melegben fokozottan ügyelni kell a folyadék pótlására. Már edzés előtt el kell kezdeni a folyadék bevitelét. Futás előtt egy órával érdemes 4-6 dl folyadékot, teát, vizet vagy sportitalt inni. Nagy melegben futás közben kortyoljon 5 percenként, és gyakran öblögessen vízzel, anélkül hogy lenyelné. Futás után regeneráló itallal célszerű pótolni az elpárologtatott folyadékot és ásványi sókat.
3. VISELJEN MEGFELELŐ RUHÁZATOT
Felejtse el a pamutanyagból készült ruhákat. A pamut meleg, és nem is vezeti el az izzadságot, nem hűti a szervezetet. Viseljen speciális UV-védelemmel is ellátott, laza technikai felsőrészt, amely vezeti az izzadságot, és így képes a testfelület hűtésére.
4. ÓVJA BŐRÉT, HAJÁT
Futás előtt kenje be a bőrét széles spektrumú fényvédő krémmel. Viseljen napszemüveget és sapkát. Ha hosszú hajú, érdemes UV-védő hajsprayt használni edzés előtt. A hajszálak védelmében fogja össze a haját copfba vagy kontyba.
5. FUSSON ÁRNYÉKOS HELYEN
A természetben futni mindig jobb, mint a városi dzsungelben. Nyáron összehasonlíthatatlanul kellemesebb a levegő az erdőben, mint az aszfalton, ráadásul a látvány is megnyugtatóbb.