Jókedvre derít
A sportolás erősíti az izmokat, növeli az állóképességet és az erőnlétet, ráadásul nagymértékben javítja a közérzetet is. Mozgás során ugyanis olyan vegyi anyagok termelődnek az agyban, amelyek csökkentik a stresszt és a szorongást, elnyomják a fájdalmat és a rossz érzéseket és növelik a boldogságérzetet.
Ha nincs kedve a szokásos edzéséhez, próbáljon ki valami újat. Menjen el egy zumbaórára, táncoljon vagy csak sétáljon egyet!
Pihentetőbb alvást biztosít
A mozgás elősegíti a nyugodt alvást. Az azonban nem mindegy, hogy mikorra időzíti az edzést. Intenzív sporttevékenységet ne végezzen közvetlenül lefekvés előtt, mert az felpörgeti a szervezetet, megnehezítve az alvást. Célszerű legalább 2-3 órával a lefekvés előtt befejezni a testmozgást. Ügyeljen arra is, míg egy intenzív aerob edzés után előfordulhat, hogy túl sokat alszik, addig ha rendszeresen terheli a szervezetét, a túledzettségnek álmatlanság is lehet a következménye.
A legjobb a kora reggeli órákban edzeni. Ha erre nincs lehetősége, próbáljon meg délután 4 és 6 óra között edzeni.
Javítja a memóriát!
Egy friss tanulmány szerint a szív-érrendszeri állóképesség aerob edzéssel történő javítása és az izomtömeg-rezisztencia edzéssel való növelése javítja az agy egészségét. Vizsgaidőszakban, nagyobb munkahelyi kihívás előtt érdemes beiktatni egy-egy edzést.
Tanulás, munka közben ne kávéval frissítse fel magát, hanem tárja ki az ablakot és végezzen pár tornagyakorlatot. Ha van lehetősége, sétáljon a szabadban legalább fél órát!
Növeli a kreativitást
A kreatív teszteken jobban teljesítenek azok, akik rendszeresen mozognak. A hatás pontosan nem ismert, de tény, hogy sportolás közben – szerencsés esetben – megszűnik a függés az okostelefonoktól és egyéb műszaki eszközöktől, amelyek jelentősen visszafogják a kreativitást.
Ha szüksége van a kreativitására, ne lustálkodjon otthon. Fusson, kerékpározzon rendszeresen.
Csökkentheti a rák kialakulásának kockázatát
A mell- és a vastagbélrák kialakulása összefüggésbe hozható a mozgásszegény életmóddal. Bár a mozgás a lényeg, nem mindegy, hogy milyen intenzitású és hogy a nap mely szakában történik. A legoptimálisabb a reggeli edzés, de nagyon fontos, hogy napközben legalább óránként álljon fel a székből és mozogjon kicsit.
Vacsora után sétáljon a párjával, a gyerekekkel vagy a barátaival. Nemcsak a testi egészsége megőrzéséről gondoskodik így, hanem az érzelmi kapcsolatokat is erősíti.
Energiát ad
A mozgás az egyetlen olyan tevékenység, amely több energiát ad, mint amennyit elvesz. A szervezetnek már akár tíz perc is jót tesz. Az energiaszintre elsősorban a keringést serkentő gyakorlatok – azaz, amelyek emelik a pulzusszámot, mélyítik a légzést és fejlesztik az állóképességet – hatnak jótékonyan. nyugalmi állapotban átlagosan 8 liter levegőt lélegzik ki és be egy ember percenként. fizikai terhelés hatására ez akár 100 liter is lehet. Minél több oxigénhez jut a szervezet, annál erősebb lesz és annál gyorsabban fogja a táplálékot energiává átalakítani.
Kerékpározzon hetente 2-3 alkalommal mérsékelt ütemben és akár 20 százalékkal növelheti az energiaszintjét.
Ellenállóbbá teszi a szervezetet a betegségekkel szemben
Mozgás után felgyorsul az anyagcsere: ennek következtében a méreg- és a lerakódott salakanyagok kiürülnek a szervezetből, ellenállóbbá válik a szervezet a vírusokkal és baktériumokkal szemben.
Heti 2-3 alkalom az edzőteremben remek immunerősítő. Ha azonban gyengélkedik, köhög, folyik az orra, lázas, hagyja ki az edzést.