Rendszeres mozgással nem csak feszes izmokat és a testsúly normál szinten tartását lehet elérni. A sport segítségével egyebek között növelheti a munkahelyi teljesítményét, csökkentheti a rákos megbetegedések kialakulásának kockázatát és javíthatja a hangulatát. Nézzük, még miért érdemes az edzőteremben izzadni.

Mozogjon, megéri!

Jókedvre derít

A sportolás erősíti az izmokat, növeli az állóképességet és az erőnlétet, ráadásul nagymértékben javítja a közérzetet is. Mozgás során ugyanis olyan vegyi anyagok termelődnek az agyban, amelyek csökkentik a stresszt és a szorongást, elnyomják a fájdalmat és a rossz érzéseket és növelik a boldogságérzetet.

Ha nincs kedve a szokásos edzéséhez, próbáljon ki valami újat. Menjen el egy zumbaórára, táncoljon vagy csak sétáljon egyet!

Pihentetőbb alvást biztosít

A mozgás elősegíti a nyugodt alvást. Az azonban nem mindegy, hogy mikorra időzíti az edzést. Intenzív sporttevékenységet ne végezzen közvetlenül lefekvés előtt, mert az felpörgeti a szervezetet, megnehezítve az alvást. Célszerű legalább 2-3 órával a lefekvés előtt befejezni a testmozgást. Ügyeljen arra is, míg egy intenzív aerob edzés után előfordulhat, hogy túl sokat alszik, addig ha rendszeresen terheli a szervezetét, a túledzettségnek álmatlanság is lehet a következménye.

A legjobb a kora reggeli órákban edzeni. Ha erre nincs lehetősége, próbáljon meg délután 4 és 6 óra között edzeni.

Javítja a memóriát!

Egy friss tanulmány szerint a szív-érrendszeri állóképesség aerob edzéssel történő javítása és az izomtömeg-rezisztencia edzéssel való növelése javítja az agy egészségét. Vizsgaidőszakban, nagyobb munkahelyi kihívás előtt érdemes beiktatni egy-egy edzést.

Tanulás, munka közben ne kávéval frissítse fel magát, hanem tárja ki az ablakot és végezzen pár tornagyakorlatot. Ha van lehetősége, sétáljon a szabadban legalább fél órát!

Növeli a kreativitást

A kreatív teszteken jobban teljesítenek azok, akik rendszeresen mozognak. A hatás pontosan nem ismert, de tény, hogy sportolás közben – szerencsés esetben – megszűnik a függés az okostelefonoktól és egyéb műszaki eszközöktől, amelyek jelentősen visszafogják a kreativitást.

Ha szüksége van a kreativitására, ne lustálkodjon otthon. Fusson, kerékpározzon rendszeresen.

Csökkentheti a rák kialakulásának kockázatát

A mell- és a vastagbélrák kialakulása összefüggésbe hozható a mozgásszegény életmóddal. Bár a mozgás a lényeg, nem mindegy, hogy milyen intenzitású és hogy a nap mely szakában történik. A legoptimálisabb a reggeli edzés, de nagyon fontos, hogy napközben legalább óránként álljon fel a székből és mozogjon kicsit.

Vacsora után sétáljon a párjával, a gyerekekkel vagy a barátaival. Nemcsak a testi egészsége megőrzéséről gondoskodik így, hanem az érzelmi kapcsolatokat is erősíti.

Energiát ad

A mozgás az egyetlen olyan tevékenység, amely több energiát ad, mint amennyit elvesz. A szervezetnek már akár tíz perc is jót tesz. Az energiaszintre elsősorban a keringést serkentő gyakorlatok – azaz, amelyek emelik a pulzusszámot, mélyítik a légzést és fejlesztik az állóképességet – hatnak jótékonyan. nyugalmi állapotban átlagosan 8 liter levegőt lélegzik ki és be egy ember percenként. fizikai terhelés hatására ez akár 100 liter is lehet. Minél több oxigénhez jut a szervezet, annál erősebb lesz és annál gyorsabban fogja a táplálékot energiává átalakítani.

Kerékpározzon hetente 2-3 alkalommal mérsékelt ütemben és akár 20 százalékkal növelheti az energiaszintjét.

Ellenállóbbá teszi a szervezetet a betegségekkel szemben

Mozgás után felgyorsul az anyagcsere: ennek következtében a méreg- és a lerakódott salakanyagok kiürülnek a szervezetből, ellenállóbbá válik a szervezet a vírusokkal és baktériumokkal szemben.

Heti 2-3 alkalom az edzőteremben remek immunerősítő. Ha azonban gyengélkedik, köhög, folyik az orra, lázas, hagyja ki az edzést.

Ezek is érdekelhetnek

Színek és anyagok, melyek vékonyítanak
A megfelelő ruházati anyagok és minták megválasztása elősegítheti az áramvonalasabb sziluette kialakítását.
3 édesség, amit fogyni vágyóként is nyugodtan ehetsz húsvétkor
Húsvétkor sem kell lemondanod az édességekről, ha figyelsz az alakodra! Mutatok három egyszerű és finom desszertet, amit bűntudat nélkül élvezhetsz az ünnepi asztalon.
Nem tudsz fogyni? 5 dolog, amitől piszokul lelassul az anyagcseréd
Hiába edzel és eszel tudatosan, a fogyás mégsem indul be? Lehet, hogy az anyagcseréd lassult be – mutatjuk az 5 leggyakoribb hibát, amit érdemes mielőbb elkerülnöd!
Gyaloglással fogynál 50 felett? Íme egy heti edzésterv!
Nézd meg, hogyan építheted be ezt a mozgásformát a mindennapjaidb
Ez a tavaszi turmix segít legyőzni az édesség utáni vágyat
Friss zöld alma, spenót, kivi és egy csipet lime adja meg a tökéletes lendületet a napodhoz, mindezt természetes, finom és frissítő formában.
Puha, szaftos, diétás: így készül a banános répatorta
Szeretnél valami igazán finomat, de nem akarod felrúgni a diétádat? Ez a banános répatorta tökéletes választás, ha édességre vágysz, de egészségesebb alapanyagokkal dolgoznál.
3 recept a húsvéti ünnepre, ha kerülni akarod a szénhidrátot
A legszebb tavaszi ünnep elképzelhetetlen főtt sonka, tojás, torma nélkül. De a megrakott asztalon főszerephez jutnak a friss tavaszi zöldek is.
Életmódváltás: "Volt, hogy csak az XL-es nadrágok jöttek rám"
Az életmódváltás akkor lépett be Rafael Szonja életében, amikor minden szempontból mélyponton volt, egészségügyi problémák jelentkeztek nála és az akkori kapcsolata is tönkrement. A sokadik nekifutásra sikerült kialakítania egy olyan rendszert, amivel fokozatosan leadta a plusz kilókat…

Ajánlataink