Az egyedi szabályrendszerrel rendelkező, futballalapú sportot, amely a láb- és az asztalitenisz keveréke, lehet egyéniben és párosban is játszani. Amikor egy-egy ember küzd egymás ellen, legfeljebb háromszor érinthetik a labdát, de ugyanazzal a testrésszel egymás után kétszer tilos hozzáérni. Párosban a csapatnak van összesen három labdaérintési lehetősége, de passzolni kötelező.
Technika
A teqball nem versenytársa, hanem jó kiegészítője a focinak. Sokszor lehet hallani, hogy régen a játékosok jobb technikai tudással rendelkeztek, mint ma. A legendás Puskás Öcsinek egy nap 1800-2000 labdaérintése is volt, manapság a futballistáknak jó, ha 2-300 van. A teqball-lal rövid idő alatt hatalmas érintésszámot lehet elérni, ennek köszönhetően előbb-utóbb minden testrésszel magabiztosan tudjuk kezelni a labdát.
Szerencse kizárva
A játék szabálya szerint a szerencsének nincs szerepe, ezért például csusza esetén meg kell ismételni a labdamenetet. A háló kétcentis kemény plexiből készült, amely kidobja a labdát és nem csurog le róla visszaadhatatlanul, ahogy a pingpongban. A teqballban mindig a jobb játékos győz.
Egy szett 12 pontig tart, amiből hármat kell nyerni. Adogatásra a teniszhez hasonlóan két lehetőség van. Olyan a pálya, hogy nincs biztos módja annak, hogy „megöljük” a labdát. Ha nagy erővel játszunk, kimegy vagy elakad, ezért nem igényel hatalmas erőkifejtést, viszont hosszú, látványos és élvezetes labdamenetek játszhatók. Két-három másodpercenként kapjuk a labdát, folyamatosan játékban vagyunk. Válogatott nagy-, kispályás és homokfocisták nyilatkozták: harminc perc teqball másfél óra kispályás labdarúgással ér fel. Minden testrészt megmozgat, fejleszti a koncentrációt, mert folyamatosan figyelni kell a játékra, a szabályokra. Azzal, hogy nem lehet hozzáérni az eszközhöz, fejlődik az egyensúlyérzék. Jó hatással van az állóképességre és folyamatosan zsírégető szakaszban (150-160-as pulzusszámmal) mozgunk.
Óriási élvezet
Hamar bele lehet jönni, negyedóra kell, hogy az asztal méreteit belőjük és a szabályok rögzüljenek, aztán már jön is a sikerélmény. Először mindenki azt gondolja, egyszerű, aztán rájön, hogy nem is annyira, de nem hiszi el, hogy nem tudja átküldeni a labdát a másik oldalra. Először egyszer, majd már többször is sikerül, utána aztán pedig már mindenki pontot és meccset szeretne nyerni. Óriási élvezet, függővé lehet válni. Csak egy társ kell, focizni pedig szinte mindenki szeret.
Összjáték
A hajlított eszközön a teqballon kívül teqteniszt, teqpongot, sőt már teqvolleyt is játszhatunk. A teqatch pedig főleg kisgyerekeknek ajánlott, mert jól fejleszti a labdaérzéket. Ideális családi sporteszköz, minden korosztály megtalálja a számára megfelelő játékot, ráadásul közösen élvezhető szórakozást nyújt.