Nemcsak az élelmiszerek és a gyógyszerek lejárati idejét érdemes figyelni, hanem a kozmetikumokét is. Talán nem is gondolná, de a régi kozmetikumok használata számos egészségügyi kockázatot jelent. Ideje, hogy körülnézzen a szépségápolási termékei között, és megszabaduljon a lejárt szavatosságú szempillaspiráltól és alapozótól – a szépsége és az egészsége megőrzése érdekében.

Őrizze meg vagy dobja ki

Szempillaspirál, szemceruza

A szem különösen érzékeny a fertőzésekre, ezért kezdje a kozmetikumai lejárati dátumának felülvizsgálatát a szempillaspiráljával és a szemceruzájával.

Egészségügyi kockázatok: A szempillaspirálon könnyen megtelepednek a baktériumok, különösen, ha sminkeléskor „belemártogatja” a spirálkefét a festékbe. Így ugyanis levegőt, és vele együtt baktériumokat pumpál a spirálba, melyek szemirritációt okozhatnak.

Meddig használhatók? A szempillaspirál mindössze 2-3 hónapig, a szemceruzák kb. 1 évig.

Hogyan hosszabbíthatja meg a használati időt? A szempillaspirál keféjét ne tunkolja a festékbe, és használat után mindig gondosan zárja le a tubust. A szemceruzát hegyezze rendszeresen, ha szükséges, akár minden használat előtt.

Mosdószivacs

Az elhalt hámsejtek eltávolításában sokat segítenek a mosdószivacsok, de rendszeres cseréjükről hajlamosak vagyunk elfeledkezni.

Egészségügyi kockázatok: A háton, a mellkason és a karon megjelenő pattanásokért sokszor a zuhanyozáshoz, fürdéshez használt szivacs a felelős. a szivacs ugyanis – állagából adódóan – szinte állandóan nedves, ami remek táptalajt nyújt a különböző baktériumoknak, gombáknak.

Meddig használhatók? A fürdőszivacsot havonta cserélje le, de ha penészfoltot vagy bármilyen elszíneződést észlel rajta, azonnal dobja ki.

Hogyan hosszabbíthatja meg a használati időt? A mosdószivacsot használat után alaposan mossa ki bő folyó vízzel, majd csavarja ki és lógva szárítsa. Szájfény, rúzs a szájfények minőségére különösen akkor kell figyelni, ha tégelyből, ujjbeggyel viszi fel az ajkaira.

Egészségügyi kockázatok: A régi vagy szennyezett szájfények, rúzsok használatának leggyakoribb következménye az ajakherpesz. Ha megjelenik az ajkán vagy a szája környékén a herpesz, azonnal dobja ki a rúzsát, szájfényét!

Meddig használhatók? A szájfény 6 hónapig, a rúzs 1 évig őrzi meg a minőségét. a rúzsok – különösen nagy melegben – könnyen bepenészednek, avasodnak. Ha kellemetlen szagot érez vagy penészfoltokat lát a rúzsán, azonnal dobja ki!

Hogyan hosszabbíthatja meg a használati időt? Lehetőleg ne tartsa egyiket sem meleg helyen, és ami a legfontosabb: ne adja kölcsön senkinek sem a szájfényét, sem a rúzsát.

Borotva

Valamiért a hölgyek nehezen szabadulnak meg a használt borotváiktól. Pedig az eldobható borotva nem használható hónapokig.

Egészségügyi kockázatok: A régi, használt borotvák a rajtuk megtelepedő baktériumok miatt gyakran okoznak különböző bőrfertőzéseket. az életlen borotvák pedig komoly sérüléseket okozhatnak, miközben a szőrszálakat nem bántják.

Meddig használhatók? 1-2 hét után mindenképpen cseréljen borotvát, attól függően, hogy milyen gyakran használja és hogyan tárolja. Ha a borotván rozsdafoltok jelennek meg, rögtön szabaduljon meg tőle.

Hogyan hosszabbíthatja meg a használati időt? A borotvát minden használat után folyó víz alatt tisztítsa meg és törölje szárazra. Ne hagyja a kád szélén vagy a zuhanyban, hiszen így rendszeresen nedvesség éri.

Ezek is érdekelhetnek

Három zseniális vacsora csirkéből, ha diétázol
Nem tudjuk megunni a csirkehúst: egyik kedvenc egészséges alapanyagunk, sokféleképpen elkészíthető, csak egy kis kreativitás kell ahhoz, hogy finom, tápláló és diétába is könnyen illeszthető vacsorákat készítsünk belőle – mindössze 10-20 perc alatt.
A tél fiatalító fűszerei, mutatjuk, mit szerezz be!
A titok a téli fűszerekben rejlik, melyek még képesek akár meg is fiatalítani a testet.
Mindent a fogamzásgátlásról: melyik való neked?
A fogamzásgátlás minden párt érint, akik nem szeretnének gyereket a közeljövőben. Keressük a legjobb megoldást, ami biztonságos, és igazán illik hozzád.
Sütés nélkül készül ez a mennyei joghurt torta
Ha nincs kedved órákig a konyhában bíbelődni, próbáld ki ezt a receptet.
Ezt az új diétás kókuszgolyót imádni fogod, pillanatok alatt kész
Ez az egyszerű zöldség az indiánok kedvelt eledele volt. Jótékony élettani hatását hosszan sorolhatjuk: megfázásos betegségek hatékony ellenszere, erősíti az immunrendszert. Sósan és édesen is isteni.
Ez november legjobb diétája, karácsonyra bomba alakod lesz
A szervezet feltöltődik vitaminokkal, tápanyagokkal, méghozzá úgy, hogy közben fogyhatunk is.
Ez az ősz legjobb diétás fegyvere, így vesd be a savanyú káposztát
A savanyú káposzta és az abból készült ételek elképesztően jó hatással vannak a szervezetünkre, ezért jó lenne, ha nemcsak az ünnepi asztalon találkoznánk vele, hanem az év többi napján is.
Alma és mogyoróvaj: az egyik legjobb nasi, ha diétázol
A nassolás mindig veszélyes terep. Szerencsére léteznek olyan nasik, amelyek szinte azonnal elejét veszik az egészségtelen vágyakozásnak. Íme egy remek ötlet, amit a táplálkozástudomány szakértői ajánlanak!

Ajánlataink