Nemcsak az élelmiszerek és a gyógyszerek lejárati idejét érdemes figyelni, hanem a kozmetikumokét is. Talán nem is gondolná, de a régi kozmetikumok használata számos egészségügyi kockázatot jelent. Ideje, hogy körülnézzen a szépségápolási termékei között, és megszabaduljon a lejárt szavatosságú szempillaspiráltól és alapozótól – a szépsége és az egészsége megőrzése érdekében.

Őrizze meg vagy dobja ki

Szempillaspirál, szemceruza

A szem különösen érzékeny a fertőzésekre, ezért kezdje a kozmetikumai lejárati dátumának felülvizsgálatát a szempillaspiráljával és a szemceruzájával.

Egészségügyi kockázatok: A szempillaspirálon könnyen megtelepednek a baktériumok, különösen, ha sminkeléskor „belemártogatja” a spirálkefét a festékbe. Így ugyanis levegőt, és vele együtt baktériumokat pumpál a spirálba, melyek szemirritációt okozhatnak.

Meddig használhatók? A szempillaspirál mindössze 2-3 hónapig, a szemceruzák kb. 1 évig.

Hogyan hosszabbíthatja meg a használati időt? A szempillaspirál keféjét ne tunkolja a festékbe, és használat után mindig gondosan zárja le a tubust. A szemceruzát hegyezze rendszeresen, ha szükséges, akár minden használat előtt.

Mosdószivacs

Az elhalt hámsejtek eltávolításában sokat segítenek a mosdószivacsok, de rendszeres cseréjükről hajlamosak vagyunk elfeledkezni.

Egészségügyi kockázatok: A háton, a mellkason és a karon megjelenő pattanásokért sokszor a zuhanyozáshoz, fürdéshez használt szivacs a felelős. a szivacs ugyanis – állagából adódóan – szinte állandóan nedves, ami remek táptalajt nyújt a különböző baktériumoknak, gombáknak.

Meddig használhatók? A fürdőszivacsot havonta cserélje le, de ha penészfoltot vagy bármilyen elszíneződést észlel rajta, azonnal dobja ki.

Hogyan hosszabbíthatja meg a használati időt? A mosdószivacsot használat után alaposan mossa ki bő folyó vízzel, majd csavarja ki és lógva szárítsa. Szájfény, rúzs a szájfények minőségére különösen akkor kell figyelni, ha tégelyből, ujjbeggyel viszi fel az ajkaira.

Egészségügyi kockázatok: A régi vagy szennyezett szájfények, rúzsok használatának leggyakoribb következménye az ajakherpesz. Ha megjelenik az ajkán vagy a szája környékén a herpesz, azonnal dobja ki a rúzsát, szájfényét!

Meddig használhatók? A szájfény 6 hónapig, a rúzs 1 évig őrzi meg a minőségét. a rúzsok – különösen nagy melegben – könnyen bepenészednek, avasodnak. Ha kellemetlen szagot érez vagy penészfoltokat lát a rúzsán, azonnal dobja ki!

Hogyan hosszabbíthatja meg a használati időt? Lehetőleg ne tartsa egyiket sem meleg helyen, és ami a legfontosabb: ne adja kölcsön senkinek sem a szájfényét, sem a rúzsát.

Borotva

Valamiért a hölgyek nehezen szabadulnak meg a használt borotváiktól. Pedig az eldobható borotva nem használható hónapokig.

Egészségügyi kockázatok: A régi, használt borotvák a rajtuk megtelepedő baktériumok miatt gyakran okoznak különböző bőrfertőzéseket. az életlen borotvák pedig komoly sérüléseket okozhatnak, miközben a szőrszálakat nem bántják.

Meddig használhatók? 1-2 hét után mindenképpen cseréljen borotvát, attól függően, hogy milyen gyakran használja és hogyan tárolja. Ha a borotván rozsdafoltok jelennek meg, rögtön szabaduljon meg tőle.

Hogyan hosszabbíthatja meg a használati időt? A borotvát minden használat után folyó víz alatt tisztítsa meg és törölje szárazra. Ne hagyja a kád szélén vagy a zuhanyban, hiszen így rendszeresen nedvesség éri.

Ezek is érdekelhetnek

Alma és mogyoróvaj: az egyik legjobb nasi, ha diétázol
A nassolás mindig veszélyes terep. Szerencsére léteznek olyan nasik, amelyek szinte azonnal elejét veszik az egészségtelen vágyakozásnak. Íme egy remek ötlet, amit a táplálkozástudomány szakértői ajánlanak!
Vaníliás keto keksz, készítsd el otthon gyorsan
Az elmúlt években nagy népszerűségre tett szert a magas zsírbevitellel operáló ketogén diéta. Lássunk most egy remek desszertet, mely ezt az elvet követi és pillanatok alatt el is készül.
Marianna 26 kilót fogyott: „Újra érzem, hogy nő vagyok”
Fontos, hogy a gyerekek, kamaszok milyen környezetben nőnek fel, és milyen nőképet látnak maguk előtt. Marianna (50) ebből a szempontból is gondos anya, aki még a fogyásnál is ügyelt arra, hogy jó példát mutasson.
Hogyan ehetünk birsalmát, ha diétázunk?
Savanykás ízű, nehezen tisztítható gyümölcs – mégis, a birsalma az egyik legegészségesebb őszi csemege. Érdemes esélyt adni az illatozó, aranysárga almának.
A legjobb trükkök, amivel megerősítheted a gyerek immunrendszerét
Nagyon fontos, hogy a hűvösebb hónapokra alaposan és tudatosan állítsuk össze a gyerekeink étrendjét, hogy megerősítsük az immunrendszerüket.
Ez az ősz legjobb zsírfaló itala, éjszaka segíti a fogyást
Maradj formában ősszel is. A legjobb, ha mindig frissen készíted el és minden nap iszol belőle egy keveset. Hidd el a látványos hatás nem marad el.
Hihetetlen, milyen egészséges! Nagyanyáink titkos alapanyaga: Jászvaj
Folyékony arany, amelynek nem csak az íze mennyei, de az egészségünkre is fantasztikus hatással van.
3 remek őszi recept, ami felgyorsítja a fogyást
Itt az ősz, és vele együtt a gombás, padlizsános, almás, fahéjas finomságok szezonja. Válogatásunkban olyan diétás fogásokat gyűjtöttünk össze, amik nem csak segítik a fogyást, de igazi őszi ínyencségekkel készültek. Érdemes őket kipróbálni!

Ajánlataink