Fáradt, ízületi fájdalmak gyötrik, bőrproblémákkal küzd vagy csak egyszerűen nem érzi jól magát a bőrében? Ideje, hogy figyeljen a teste jelzéseire és egy személyre szabott méregtelenítő kúrával segítse szervezete megtisztulását. Pörgesse fel anyagcseréjét, segítse a méreganyagok eltávozását természetes módszerekkel.

Szülessen újjá méregtelenítéssel!

Felhalmozódott mérgek

Sokan úgy gondolják, felesleges tisztítókúrákat tartani, mert a szervezet spontán gondoskodik a méreganyagok eltávolításáról. Ám a méregtelenítő szervek – a máj és a vese – egy idő után nem tudják ellátni a feladatukat, a test működése lelassul. Ilyenkor jól jön egy kis segítség, hogy a szervezet újra könnyen hasznosítani tudja a tápanyagokat, és ismét elegendő energia jusson a regenerálódásra is.

Mi a méregtelenítés?

A máj az egyik legfontosabb méregtelenítő szerv. Megszűri a vért, megszabadítja a káros anyagoktól, amely így tisztán áramlik a többi szervhez. Ha ezek a káros anyagok nagy mennyiségben vannak jelen a szervezetben, a máj működésében zavar keletkezik, a vér nem tisztul meg, és ez felborítja a test normál működését. A szervezet megpróbálja a mérgeket a bőrön, a vesén és tüdőn keresztül a vérkeringésből kijuttatni. A méregtelenítés tulajdonképpen nem más, mint egy rövid ideig – 1–7 napig – tartó folyamat, amelynek során különböző módszerekkel elősegítik a szervezetben lerakódott méreganyagok távozását. A leggyakrabban ez úgy történik, hogy korlátozzák a fogyasztható élelmiszerek körét.

Kinek ajánlott a méregtelenítés?

Szakemberek szerint évente egyszer mindenkinek tanácsos tisztítókúrát tartani. a méregtelenítést azonban minden esetben beszélje meg háziorvosával – még akkor is, ha csak pár napos kúrát szeretne tartani. Tilos a méregtelenítés terhes nőknek, szoptatós anyáknak, gyermekeknek, krónikus degeneratív betegségben szenvedőknek és rákos betegeknek. A legtöbb méreg, amely a szervezetbe jut, az elfogyasztott ételekből származik, de a környezeti hatások, a kozmetikai és háztartási anyagok is mérgezik a sejteket, szöveteket. Ajánlott a méregtelenítés, ha megmagyarázhatatlan fáradtságtól szenved; ha úgy érzi, lelassult, nincs elég energiája a hétköznapi feladatok elvégzésére, emésztési problémák, gyakori fertőzések esetén, ha bőrproblémái vannak, gyakran szenved migrénes fejfájástól.

Nehéz választás

Népszerűek az egyszerű gyümölcs- vagy zöldség-, a gyógynövénydiéták vagy a nyersétel-diéta. Mindegy, melyik kúrát választja, a lényeg, hogy olyan ételeket fogyasszon, amelyek biztosítják a szükséges vitaminokat, ásványi anyagokat, tápanyagokat a szervezet számára. Ha nem szeretne „komolyabb” diétát, tartson gyümölcs- vagy zöldségnapot. a sejtszintű méregtelenítéshez kb. három hét szükséges. Az első héten száműzze étrendjéből a húsokat, a tejet és tejtermékeket, a teát, a szénsavas italokat, az alkoholt, a fehér lisztből készült élelmiszereket, a finomított cukrot. Igyon meg naponta 2-2,5 liter ásványvizet, s növelje a zöldség- és gyümölcsfogyasztást. Ha egy hét elteltével nem szűnnek a panaszai – székrekedés, bőrproblémák, fejfájás vagy alacsony energiaszint –, kérje orvosa tanácsát, mielőtt folytatná a kúrát.

A kúra kezdete és vége

A méregtelenítő kúrák első napját érdemes béltisztítással kezdeni. Ehhez oldjon fel 20 gramm keserűsót 1,5 dl vízben, majd igya meg a keveréket. a hatás egy-két órán belül jelentkezik. Egy időre felejtse el az alkoholt, a kávét, a cigarettát, a finomított cukrokat és a telített zsírokban gazdag élelmiszereket, amelyek akadályozzák a tisztulási folyamatot. Emellett minimalizálja a vegyi anyagokat tartalmazó háztartási tisztítószerek és kozmetikai termékek (samponok, dezodorok, fogkrémek, arc- és testápolók) használatát. A méregtelenítés után fokozatosan térjen vissza a normál étrendre. Az egészsége érdekében a finomított élelmiszerekről a hétköznapok során is mondjon le – így lesz igazán pozitív hatása a méregtelenítésnek.

Ezek is érdekelhetnek

5 ínycsiklandó, előre elkészíthető saláta a húsvéti asztalra
Isteni medvehagymás finomságok, ha diétázol
A medvehagyma nemcsak ízletes, hanem tele van vitaminokkal és jótékony hatású vegyületekkel. Próbáld ki ezt a három könnyen elkészíthető, diétába is beilleszthető receptet.
Diétás húsvéti csokitojás eperhabbal: könnyed élvezet édes pillanatokra
Fedezd fel a diétás húsvéti csokitojás eperhabbal receptjét! Könnyed, finom édesség, ami nem terheli a diétádat, mégis ínycsiklandó élményt nyújt a húsvéti ünnepekre.
Önreflexió: Mi az a tükörgyakorlat?
Mikor volt utoljára, hogy úgy igazán, ítélkezésmentesen belenéztél a tükörbe, és végig szemlélted azt a személyt, aki visszaköszön róla? Hetekkel, hónapokkal ezelőtt, netán még soha? Pedig ennek a rutinnak akár az életedet megváltoztató hatása is lehet.
5 titok, amit a kifutók modelljei sosem mondanak el – most kiszivárgott
A Victoria’s Secret exmodellje elárulta, mely napi szokások segítették a tökéletes alak és bőr megőrzésében.
Különleges cukor- és lisztmentes aranygaluska
Ez az aranygaluska recept különlegessége, hogy hagyományos cukor és fehérliszt nélkül készül, helyette természetes édességet adó sültalmakrémmel.
Óvatosan a vásárlással, ezek a ruhák megbetegítenek!
Ruhavásárláskor valószínűleg te is elsősorban arra figyelsz, hogy az adott darab jól nézzen ki, és kényelmes legyen. De gondoltál már arra, hogy milyen hatással van az egészségedre?
Rejtett kalóriák: mutatjuk, miért nem indul el a fogyásod
Ha fogyni szeretnél, érdemes odafigyelned azokra a rejtett kalóriákra, amelyek észrevétlenül hátráltathatják a céljaid elérését. Olyan ételek és italok is akadályozhatják a fogyást, amelyeket sokan egészségesnek gondolnak.

Ajánlataink