Mítosz: „A HIDRATÁLÓK KÖZÖTT NINCS KÜLÖNBSÉG”
Az igazság: Többféle hidratálókrém létezik. A hidratálókrémekben a víz áll az első helyen, de a hidratálás valódi értékét a vízmegkötő anyagok minősége biztosítja, ugyanis a víz nagyon hamar elpárolog, ha nincs, ami megkösse. A glikolok, a szorbitok és a glicerin hagyományos nedvesítőszerek. Hatásuk azonban inkább csak a bőrfelszínre korlátozódik, és a krémek beszáradásának megakadályozására alkalmasak. A nátriumlaktát, a karbamid, az aminosavak, a polipeptidek a mélyebb rétegekre is hatnak, ezért tartósabb és intenzívebb hidratálást biztosítanak az ezeket található emulziók. Ezenkívül a krémek és a testápolók sokféle emulgeálószert, stabilizátort és tartósítószert is tartalmaznak, nem beszélve a ránctalanító, bőrfiatalító, ápoló összetevőkről. Ebből adódóan a készítmények textúrája sem azonos. A legtöbb termék tehát nedvesítő anyagok, bőrápolók és egyéb szerek kombinációja, és mindenkinek a bőrtípusának megfelelő krémet kell választania a hatékony testápolás érdekében.
Mítosz: „AZ EGÉSZ TESTEN UGYANAZT A HIDRATÁLÓT LEHET HASZNÁLNI”
Az igazság: Sajnos nincs olyan krém, amely egyaránt jó lenne a test és az arc hidratálására. Az arc bőre sokkal érzékenyebb, más hatásoknak van kitéve, mint a test többi része. Sőt az arcon belül érdemes külön figyelmet fordítani a szemkörnyék ápolására. Az arcra egyébként bevált hidratálók ugyanis gondot okozhatnak a szemkörnyék vékony, érzékeny bőrén, így erre a területre speciális ápoló ajánlott. Nincs ez másként a test esetében sem: speciális testápolás szükséges például az extra száraz, repedezett kézbőrhöz, a láb és a könyök bőréhez.
A ragyogó és egészséges bőr 9 életmódtitka
Mítosz: „A BŐR HOZZÁSZOKIK A HIDRATÁLÁSHOZ”
Az igazság: Vannak, akik úgy gondolják, hogy a rengeteg hidratálás „függővé” teszi a bőrt, így soha nem lehet abbahagyni a krémezést. A bőr azonban nem „szokik rá” a táplálásra. Az igaz, hogy az egészséges bőr belül kezdődik, és semmi sem lehet olyan hatékony, mint a megfelelő étrend, a pihentető alvás és a stresszmentes élet. Ám ha a bőr szárazzá válik, a hidratálás elengedhetetlen!
Mítosz: „AZ AJAKBALZSAM HASZNÁLATA FELESLEGES”
Az igazság: Valóban nincs szükség ajakbalzsam használatára, ha a bőr nincs kiszáradva. De az ajkakon a bőr vékony és nem termel faggyút, ezért gyakran száraz, berepedezett. Ilyenkor jönnek a csodálatos gyógyulást ígérő balzsamok, amelyekkel, a gyártók ajánlásának megfelelően, naponta többször is bekenhető a száj – a javulás legkisebb jele nélkül. A hatástalanság oka az összetevőkben keresendő: sok ajakápoló alkoholt, kámfort és egyéb szárító hatású összetevőket tartalmaz. Használatuk egy ördögi körhöz vezet, minél többet használ belőle az ember, annál szárazabbnak érzi az ajkát. Az ajkak ápolására (is) érdemes természetes összetevőket, méhviaszt, kakaóvajat tartalmazó termékeket választani.
A száraz bőr 7 meglepő oka – Nem biztos, hogy a krém a hibás!
Mítosz: „A HIDRATÁLÓKRÉMEKBEN TALÁLHATÓ FÉNYVÉDŐ ELEGENDŐ VÉDELMET NYÚJT”
Az igazság: Ma már a legtöbb nappali hidratáló tartalmaz fényvédőt. Ellenőrizze, hogy a felvitt krém magas faktorszámú, széles spektrumú fényvédőt tartalmaz, azaz véd az UVA- és az UVB-sugarak ellen is. Ha így van, elegendő a védelem, amit nyújt, de ha nem, akkor a megfelelő testápolás és bőrvédelem érdekében ajánlott külön védelemről gondoskodni. Ma már kaphatóak külön az arcra szánt fényvédő krémek, amelyek speciális hidratáló formulával rendelkeznek. Magas UV-sugárzás esetén célszerű ilyen termékeket használni.