1. lépés
Alaposan mosson kezet szappannal és vízzel. Használjon körömkefét, hogy biztosan eltávolítsa a makacs szennyeződéseket. Ha a bőre durva, érdes, finoman dörzsölje át valamilyen hámlasztó termékkel. Ez lehet arcradír, lábradír, de saját maga is készíthet bőrradírt olívaolajból, tengeri sóból és mézből. Ezután áztassa a kezét levendulás meleg vízben, míg a köröm és a körömágy bőre felpuhul.
2. lépés
A körömágy bőre védi a körmöt, és így a testet a fertőzések ellen. Pont ezért nem szabad levágni, de persze az sem jó, ha hagyja nőni. Vigyen fel körömágybőr-eltávolító folyadékot a körömágyra, majd egy tompa végű, erre a célra készült pálcikával óvatosan tolja vissza a bőrt. Miután visszatolta, előfordulhat, hogy maradnak elhalt bőrrészek: ezeket már nyugodtan eltávolíthatja egy bőrvágó olló segítségével.
3. lépés
Vágja a körmét a kívánt hosszúságra és formára. A köröm vastagságától függően használhat körömvágó ollót vagy csipeszt. Egy körömreszelő segítségével tökéletesítheti a végleges formát. A külső szélektől haladjon a köröm közepe felé, és kerülje a fűrészelésre emlékeztető mozdulatokat.
4. lépés
Ha szeretne természetes fényt a körmén, de nincs ideje lakkozni, polírozzon. A polírozás három lépésből áll: a polírozó első részével csiszolja le a körmöt, hogy egyenletes legyen a felülete. A második részével távolítsa el a finom port, végül a polírozó oldallal fényesítse a körmöket. Ezután kenje be a körömágyat és a bőrt ápoló olajjal – a sima olívaolaj is megteszi.
5. lépés
Hidratálja a kezét gazdag, tápláló kézápoló krémmel. Ha lakkozni is szeretne, válasszon gyorsan beszívódó krémet, amely nem hagy zsíros érzést a bőrön. A körmeit lakkozás előtt egy puha pamuttörlővel törölje át, hogy a zsíros réteg ne nehezítse a lakkozást. Vigyen fel alap- és fedőlakkot is: az előbbi kiegyenlíti a köröm felszínét és segít megakadályozni az elszíneződést, az utóbbi tartóssá teszi a lakkot.