Ma már nem kell feltétlenül órákig a napon izzadni vagy szoláriumba járni, hogy úgy nézzünk ki, mint aki most jött vissza a tengerpartról!

Önbarnítás profin: Mit? Hogyan? Hányszor?

Egyre népszerűbbek az önbarnító termékek: a használatukkal elkerülhetjük az UV sugárzás káros hatásait, ezenfelül a bőr egyes részeinek pigmentkülönbségeit is mérsékelhetjük.

Nem mindegy, milyen készítményt választunk!

A termékben két összetevőt érdemes keresni: a dihidroxiacetont (DHA) és az erit­ru­lózt. Ha legalább az egyiket tartalmazza a készítmény, akkor beszélhetünk valódi önbarnítóról. Ha a termékösszetétel végén csak és egy szám­sor (Co­lor Index) szerepel, az azt jelenti, hogy a készítmény csak színezi a bőrt, de valójában nem barnítja. Ez olyan szempontból problémás, hogy, mint egy alapozó, hamar lekopik a szín, és összefoghatja a fehérneműt is

– részletezte dr. Kelen Ákos szakgyógyszerész.

Mire kell ügyelni?

Az otthoni önbarnítás vonzó ötletnek tűnik, de nem árt alaposan felkészülni, mielőtt belevágunk.

– Bőrradírozás után, epilált vagy borotvált testfelületen egyenletesen kell eloszlatni az önbarnító készítményt, odafigyelve, hogy a hajlatokban ki legyen feszítve a bőr. Az arcnál érdemes a hajtövek alá is kenni az önbarnítóból, az egyenletes hatás érdekében. Miután felvittük a terméket, a kezet nagyon alaposan meg kell mosni, nehogy a körmök alatt is besötétedjen a bőr. Nagyjából 3-5 óra alatt játszódik le az a természetes biokémiai folyamat, ami a barnaságot eredményezi, és 3-5 naponta érdemes újra alkalmazni a készítményt, hogy fenntartsuk a kívánt színt – árulta el dr. Kelen, majd az önbarnítással kapcsolatos tévhitekre is kitért. – Mivel a készítmény használata után ténylegesen úgy néz ki a bőr, mintha napbarnított lenne, gyakran hiszik, hogy az így kapott szín UV-védelmet ad, azonban ez nem igaz, könnyen le lehet égni. Az is gyakori tévhit, hogy a termék bőrre történő felvitelét követően rögtön látszik az eredmény; valójában a tényleges önbarnítók esetében el kell telnie pár órának, hogy kialakuljon a kívánt bőrszín.

Ami nagyon fontos: ha tehetjük, válasszunk tartósítószer- és színező­anyag-­mentes terméket.

EZ IS ÉRDEKELHET:

Hozzászólások

Ezek is érdekelhetnek

5 ínycsiklandó, előre elkészíthető saláta a húsvéti asztalra
Isteni medvehagymás finomságok, ha diétázol
A medvehagyma nemcsak ízletes, hanem tele van vitaminokkal és jótékony hatású vegyületekkel. Próbáld ki ezt a három könnyen elkészíthető, diétába is beilleszthető receptet.
Diétás húsvéti csokitojás eperhabbal: könnyed élvezet édes pillanatokra
Fedezd fel a diétás húsvéti csokitojás eperhabbal receptjét! Könnyed, finom édesség, ami nem terheli a diétádat, mégis ínycsiklandó élményt nyújt a húsvéti ünnepekre.
Önreflexió: Mi az a tükörgyakorlat?
Mikor volt utoljára, hogy úgy igazán, ítélkezésmentesen belenéztél a tükörbe, és végig szemlélted azt a személyt, aki visszaköszön róla? Hetekkel, hónapokkal ezelőtt, netán még soha? Pedig ennek a rutinnak akár az életedet megváltoztató hatása is lehet.
5 titok, amit a kifutók modelljei sosem mondanak el – most kiszivárgott
A Victoria’s Secret exmodellje elárulta, mely napi szokások segítették a tökéletes alak és bőr megőrzésében.
Különleges cukor- és lisztmentes aranygaluska
Ez az aranygaluska recept különlegessége, hogy hagyományos cukor és fehérliszt nélkül készül, helyette természetes édességet adó sültalmakrémmel.
Óvatosan a vásárlással, ezek a ruhák megbetegítenek!
Ruhavásárláskor valószínűleg te is elsősorban arra figyelsz, hogy az adott darab jól nézzen ki, és kényelmes legyen. De gondoltál már arra, hogy milyen hatással van az egészségedre?
Rejtett kalóriák: mutatjuk, miért nem indul el a fogyásod
Ha fogyni szeretnél, érdemes odafigyelned azokra a rejtett kalóriákra, amelyek észrevétlenül hátráltathatják a céljaid elérését. Olyan ételek és italok is akadályozhatják a fogyást, amelyeket sokan egészségesnek gondolnak.

Ajánlataink