Érdemes rákészülni
A festés előtt két nappal érdemes hajat mosnunk, és dörzsöljük, alaposan masszírozzuk meg a fejbőrünket, hogy a felesleges hámréteget eltávolítsuk róla. Így a festék színezőanyagai könnyebben beépülnek a hajszálakba. Szakemberek szerint nem jó a frissen mosott hajat festeni, mert a fejbőrön lévő zsírréteg segít abban, hogy megvédje bőrüket a felesleges kemikáliáktól. Így kisebb az esélye annak, hogy valamilyen allergia alakuljon ki a testünkön a hajfestés miatt.
Plusz tipp: Nagyon fontos, hogy hajfestés előtt mindig végezzünk allergiatesztet! Az erre vonatkozó instrukciókat a dobozban, a leírásban találjuk.
Segít a kókuszolaj vagy a fogkrém!
A hajfesték, pláne a sötétbarna vagy fekete, sajnos nyomot hagy a bőrön és napokig látszik. Ha nekiállunk valamilyen arclemosóval, citromhéjjal, netán alkohollal eltüntetni, előfordulhat, hogy az érzékenységet, bőr irritációt okoz. Ha van otthon kókuszolajunk érdemes előkapni. Egy vattára cseppentsünk rá az olajból és kenjük be a homlokot, a tarkót, a fül mögötti bőrfelületet. Utána hozzákezdhetünk a hajfestéshez, és meglátjuk, a bekent részt nem fogja be a hajfesték, sőt a bőr sem szárad ki. A festék lemosása előtt töröljük le az olajat és mossuk meg a hajat. De, ha ezt mégsem tettük meg, és a végén festékes lett a bőr, egy kevéske fogkrém is csodákra képes. Nyomjunk az ujjunkra egy borsónyi hagyományos, fehér pasztát és addig dörzsöljük vele a festékes bőrt, amíg a folt el nem tűnik. Végül öblítsük le egy kis meleg vízzel.
Mire lesz még szükség?
Miután bekentük kókuszolajjal, vagy valamilyen erősen zsíros krémmel a hajtöveket, szükségünk lesz egy régi, a vállukra teríthető lepedőre vagy törölközőre, amit egyáltalán nem sajnálunk. Fontos, hogy a lecsöppenő krémtől védjük a ruhát. Kelleni fog még hajfestő ecset, de ha nincs otthon egy rossz fogkefe is megteszi. Hosszabb haj esetén műanyag csipeszek is jól jönnek közben. A termék csomagolásán feltüntetettek szerint keverjük össze a hozzávalókat, és a felvitel előtt mindenképpen húzzunk nejlon- vagy gumikesztyűt.
Felvitel és lemosás
Mindig a hajtőnél kezdjük a színezést, tincsről tincsre haladva, végül egy műanyag fésűvel próbáljuk meg átfésülni az egész hajkoronát, hogy a festék egyenletesen fedjen be mindent és a tincsek közepe se maradjon száraz. Szigorúan tartsuk be a készítmény hatóidejét, majd alaposan öblítsük ki a festéket a hajából. A legtöbb termékhez balzsamot is csomagolnak, ezt is használjuk fel, mert hatóanyagai segítenek a szín rögzítésében.
Ha komolyan őszülünk
Ebben az esetben csakis olyan festéket vásároljunk, aminek a csomagolásán fel van tüntetve, hogy ősz haj fedésére is alkalmas. A tökéletes eredmény érdekében a kívánt hajszínnél egy kicsivel sötétebb árnyalatú termék a legjobb. A lenövéseket 4-6 hetente nem árt befesteni, illetve a színt felfrissíteni. Ilyenkor először csupán a lenőtt részekre kenjük fel a készítményt, a teljes hatóidő csak erre vonatkozik. A korábban már befestett hajra elég körülbelül 10 percre felkenni a színt, ezzel elkerülhetjük a haj roncsolódását. Ne most vágyjunk nagy változásokra, azt inkább majd bízzuk a fodrászunkra.