Jó alvás után bajnok reggeli
Ha mindig az utolsó pillanatban ébred, és reggeli nélkül esik be az irodába, ne furcsállja, ha nem lesz kedve nekiveselkedni egy bonyolult kimutatásnak. Egy fehérjedús reggeli a legjobb választás, mondjuk egy pohár görög joghurt, egy fél marék mandulával. Táplál, energiát ad, csökkenti a napközben jelentkező nassolás utáni vágyat, és nem hizlal. Éhes gyomorral nemigen lehet koncentrálni, és a sütemények is sokkal csábítóbbak lesznek a büfében.
Használja ki az ingázást!
A kutatások azt mutatják, hogy az ingázás általában a nőket stresszeli jobban. Akik napi másfél-két órát is eltöltenek a bejárással, azoknak minden munkanap jóval hosszabb, mint a közelebbről érkezőknek. Pláne, ha munka után még be kell vásárolni, mert a gyerekért nyilvánvalóan nem érnek oda. Ez nyomasztóan sok idő távol a családtól, a gyerekektől. De az sem jó, ha valaki állandóan ezen rágódik, és feszült reggel is meg este is, amikor hazaér. Ha kocsival ingázik, a dugó miatti őrjöngés helyett hallgassa kedvenc zenéit vagy gyakoroljon egy idegen nyelvet. Ha „tömegközlekedik”, akkor átolvashatja a szaksajtót vagy kedvenc diétáját.
Reggeli rangsorolás
A napi és heti tervezés segít összpontosítani és hatékonyan megszervezni a napot. Ha hosszú a teendők listája, rangsorolja előre a fontosabb feladatokat. A többit pedig lépésről lépésre végezze el.
Határidős munkákat ne hagyjon az utolsó pillanatra, mert ha beesik egy váratlan projekt, akkor nagy zűrzavar keletkezhet. szokjon le a halogatásról is, a munkahelyi feladatok elvégzésénél nem a szeretem-nem szeretem szempont érvényesül.
Adjon át feladatokat!
Ha abban a helyzetben van, hogy kiadhat feladatokat, akkor ne tétovázzon, és ne csináljon belőle lelkiismereti kérdést. Delegálja a teendőket, adja meg a szükséges információkat, hogy pontosan azt kapja, amit szeretne. nem kell mindenhez érteni, a terület szakértői sokkal többet hozzátehetnek a munkához, mint az, akinek elölről kell beleásnia magát egy témába.
Egyszerre egy dolgot
A multitasking üzemmód végtelenül kimerítő és stresszes. Hasznosabb egyszerre egy munkán dolgozni, teljes koncentrációval, mint szanaszéjjel szórni az energiát. Ha a munkatársak megzavarják, kérje meg őket, hogy térjenek vissza később. ne menjen bele a „máris ugrok és segítek” játékba, mert akkor a saját dolgával sohasem készül el.
Legyen kedves és kommunikatív!
Ha jól szervezi a munkát, jut ideje társalgásra, információk gyűjtésére is, ami sok szempontból hasznos lehet. járjon közös kávézásokra, ebédelésekre. Ha jó a kapcsolata a kollégákkal, szívesebben fogadják, ha segítséget, szívességet kér. Másrészt így naprakész információkat szerezhet, például az épp megüresedett helyekről.
Értelmes ebéd
Ha az időjárás és a körülmények lehetővé teszik, ebédeljen az udvaron, parkban, kiülős étteremben. A kimozdulás és a friss levegő oldja a stresszt, ezzel együtt növeli a hatékonyságot. Tanulmányok szerint, akik több időt töltenek a természetben, azoknak a memóriájuk is jobb. A képernyő előtti evés mindig túlevésre ösztönöz, ezt is érdemes figyelembe venni.
Túl nagy a nyüzsgés?
A nagy jövés-menés és az intenzív telefonforgalom sokak figyelmét elvonja a munkától. Ha azok közé tartozik, akik hajlamosak elkalandozni, akkor szabjon magának komolyabb időrendet. Például határozza el, hogy 45 percig csak a munkát végzi, nem nézi meg a leveleket, nem megy fel a közösségi oldalakra, nem chatel a barátnőkkel. Ha letelt az idő, jöhet 10 perc lazítás.