A nemi vágy csökkenése általában természetes a kor előrehaladtával, de a libidóra néhány dolog bizony drámai hatással lehet akár már a húszas-harmincas években is. Ilyen esetekben a vágy hiánya mögött nem az orgazmusképtelenség áll: a női szexualitást ugyanis nagymértékben agyi tényezők befolyásolják. A vágycsökkenés okai és tippek, hogy visszatérjen a szenvedély.

Ha elillan a vágy…

Fogamzásgátló tabletták

A fogamzásgátló tabletták libidóra gyakorolt hatása az egyéni érzékenységtől függ. A hormonális fogamzásgátlók az ösztrogénprogeszteron-tesztoszteron egyensúlyra hatnak, és bizonyos esetekben okozhatják a vágy csökkenését.

Megoldás: Konzultáljon nőgyógyászával, és ha valóban a tabletta okozza a panaszait, próbáljon ki más összetételű fogamzásgátló gyógyszert, esetleg térjen át más védekezési módszerre. A lényeg az, hogy olyan megoldást találjanak, amely valóban megnyugtató az ön számára, hiszen a nem kívánt terhességtől való szorongás is vágycsökkentő hatású lehet.

Stressz és túlhajszoltság

Úgy érzi, belefullad a munkába, folyamatosan zsonglőrködik a feladatok között? A nők többsége teljes munkaidőben dolgozik, sokszor komoly, felelősségteljes beosztásban, és a munkaidő vége nem jelenti azt, hogy pihenhet: otthon kezdődik a második műszak. Munka mellett a háztartás vezetése, a gyereknevelés és a párkapcsolat normális működtetése nem egyszerű feladat, a felpörgetett életmód gyakran vezet túlhajszoltsághoz, kimerültséghez. Ez az állapot nagyjából lehetetlenné is teszi a zavartalan szexuális életet. míg a férfiaknak a szex remek stressz-csökkentő, addig a nőknél ez nem így van.

Megoldás: A legfontosabb a stressz csökkentése. Tanuljon meg különböző technikákat és alkalmazza is azokat rendszeresen. sportoljon, és ha teheti, este, lefekvés előtt sétáljon egyet. Ne sajnálja az időt önmagától: illatos fürdővel, lágy zenével, jó könyvvel lazítson, és meglátja, ilyenkor a szexis gondolatok is könnyebben jönnek.

Hüvelyszárazság

A hüvely folyamatosan termel váladékot, ám vannak olyan időszakok, amikor a váladéktermelés eltérő (menopauza idején, terhesség alatt, menstruáció során). A váladéktermelést elsősorban az ösztrogénszint befolyásolja, de bizonyos gyógyszerek is hatással vannak a váladéktermelésre, ahogy a stressz és a fáradtság is. Hüvelyszárazságot okozhat a különböző intim tisztálkodószerek túlzott használata is. (Előfordulhat, hogy nem a hüvelyszárazság miatt csökken a vágy, hanem a vágy hiánya miatt nem megfelelő a nedvesedés. Ilyenkor többnyire lelki okok állnak a háttérben.)

Megoldás: Ha a hüvelyszárazságot nem a vágy hiánya okozza, jó megoldás a különböző síkosítók bevetése. Ne használjon olajokat, krémeket, mert ezek nemcsak irritációt okozhatnak, de a hüvely falának sérüléséhez is vezethetnek.

Hosszú, meghitt párkapcsolat

Gyakran előfordul, hogy olyan kapcsolatokból is elillan a vágy, ahol túl nagy az összhang. Bár ellentmondásos, mégis igaz: nehéz megőrizni egyszerre az intimitást és a szenvedélyt. Ráadásul a nők hajlamosak egy biztonságos, jól működő kapcsolatban „elfeledkezni” a szexről. Bizonyított, hogy az egyedül élő nők sokkal aktívabbak szexuálisan, mint a párkapcsolatban élők. Ez a szex evolúciós megközelítését igazolja, mely szerint a szex egyfajta eszköz a nők kezében a férfiak megszerzésére.

Megoldás: Ha fontos önnek a kapcsolata, ébressze fel a vágyat. Legyen kreatív, próbáljanak ki új pozíciókat, helyeket. szánjanak időt az együttlétekre, vagy épp ellenkezőleg, iktassanak be gyors összebújásokat. A lényeg az, hogy változtassanak a megszokott mintákon.

Depresszió

A depressziótól szenvedő nők többsége a nemi vágy jelentős csökkenéséről számol be. sajnos a legtöbb antidepresszáns is hasonló mellékhatást okoz. A gyógyszerek ugyanis megváltoztatják az agyban keletkező vegyületek szintjét, egyebek között a szerotoninét és a noradrenalinét. A hangulat javul, a libidó csökken. A gyógyszerek gyakran az orgazmusképességet is befolyásolják.

Megoldás: Beszéljen kezelőorvosával. Lehet, hogy egy másik gyógyszerre áttérve csökkenthetők a mellékhatások.

Ezek is érdekelhetnek

Alma és mogyoróvaj: az egyik legjobb nasi, ha diétázol
A nassolás mindig veszélyes terep. Szerencsére léteznek olyan nasik, amelyek szinte azonnal elejét veszik az egészségtelen vágyakozásnak. Íme egy remek ötlet, amit a táplálkozástudomány szakértői ajánlanak!
Vaníliás keto keksz, készítsd el otthon gyorsan
Az elmúlt években nagy népszerűségre tett szert a magas zsírbevitellel operáló ketogén diéta. Lássunk most egy remek desszertet, mely ezt az elvet követi és pillanatok alatt el is készül.
Marianna 26 kilót fogyott: „Újra érzem, hogy nő vagyok”
Fontos, hogy a gyerekek, kamaszok milyen környezetben nőnek fel, és milyen nőképet látnak maguk előtt. Marianna (50) ebből a szempontból is gondos anya, aki még a fogyásnál is ügyelt arra, hogy jó példát mutasson.
Hogyan ehetünk birsalmát, ha diétázunk?
Savanykás ízű, nehezen tisztítható gyümölcs – mégis, a birsalma az egyik legegészségesebb őszi csemege. Érdemes esélyt adni az illatozó, aranysárga almának.
A legjobb trükkök, amivel megerősítheted a gyerek immunrendszerét
Nagyon fontos, hogy a hűvösebb hónapokra alaposan és tudatosan állítsuk össze a gyerekeink étrendjét, hogy megerősítsük az immunrendszerüket.
Ez az ősz legjobb zsírfaló itala, éjszaka segíti a fogyást
Maradj formában ősszel is. A legjobb, ha mindig frissen készíted el és minden nap iszol belőle egy keveset. Hidd el a látványos hatás nem marad el.
Hihetetlen, milyen egészséges! Nagyanyáink titkos alapanyaga: Jászvaj
Folyékony arany, amelynek nem csak az íze mennyei, de az egészségünkre is fantasztikus hatással van.
3 remek őszi recept, ami felgyorsítja a fogyást
Itt az ősz, és vele együtt a gombás, padlizsános, almás, fahéjas finomságok szezonja. Válogatásunkban olyan diétás fogásokat gyűjtöttünk össze, amik nem csak segítik a fogyást, de igazi őszi ínyencségekkel készültek. Érdemes őket kipróbálni!

Ajánlataink