Ápolja családi, baráti kapcsolatait!
Az ember boldogsága nagyban függ a kapcsolataitól. bizonyított, hogy akiket támogató család és sok barát vesz körül, azok boldogabbak, mint a magányos emberek. Fontos a személyes kapcsolat, a rendszeres beszélgetés. A mély, tartalmas beszélgetések segítenek a boldogság érzésének kialakulásában. Erősítik az érzést, hogy nincs egyedül a világban és szükség van önre.
Tanulja meg kimondani: köszönöm
Azzal mindenki tisztában van, hogy az apró figyelmességeket illik megköszönni. Arról azonban hajlamosak vagyunk elfeledkezni, hogy a hétköznapok során elvégzett feladatokért is köszönetet mondjunk. Nem kell nagy dolgokra gondolni: a szülők dicsérjék meg a gyereket, ha leviszi a szemetet, a férj köszönje meg a feleségének a finom vacsorát, a nő a férfinek a fűnyírást. A köszönöm szóval azt sugallja, hogy tisztában van annak a munkának az értékével, amit a másik végzett.
Lélegezzen mélyeket!
Vészhelyzetben, idegesség, fáradtság hatására a szervezet átáll a felszínes légzésre. A tudatos légzés, amely könnyen megtanulható, csökkenti a stresszhormon szintjét. A rendszeresen végzett légzőgyakorlat segít, hogy kiegyensúlyozottabb, boldogabb legyen. Álljon egyenesen, szívja be a levegőt az orrán lassan, kb. 5 másodperc alatt, hogy érezze, amint a tüdő alsó része megtelik levegővel. Miközben teleszívja a tüdő alsó részét, nyomja ki a hasát. Újabb 5 másodperc alatt szívja tele a tüdő felső részét is, miközben a mellkasát is előretolja. A belégzés alatt a tüdeje fokozatosan megtelik levegővel, a hasi résztől a mellkasi részig haladva. tartsa bent a levegőt 5 másodpercig, majd lassan fújja ki. Kilégzés után fújjon egy nagyot, hogy az összes levegő eltávozzon. Ismételje a gyakorlatot tízszer.
Étkezzen egészségesen!
A zöldségek, gyümölcsök fogyasztása nemcsak az egészségi állapotra van kedvező hatással, hanem a boldogsághormonok termelődését is segíti. kutatások szerint azok, akik naponta legalább 5 alkalommal fogyasztanak zöldségeket, gyümölcsöket, boldogabbak, mint azok, akik kevesebbet vagy egyáltalán nem esznek egészséges ételeket. A transzzsírokban (mesterségesen előállított, folyékony olajból készült, szilárd zsírok) gazdag ételek fogyasztása növeli a depresszióra való hajlamot. A többszörösen telítetlen zsírsavak ugyanakkor kedvezően hatnak a szellemi frissességre, a mentális egészségre. Asztalán hetente kétszer legyen hal, ételei elkészítéséhez használjon olívaolajat, egyen naponta félmaroknyi olajos magot, hogy biztosítsa szervezete számára az egészséges zsírokat.
Csökkentse a stresszt!
Vannak napok, amikor úgy érzi, soha nem ér a feladatlistája végére, és ez feszültté, ingerlékennyé teszi? Tanulja meg kezelni a konfliktushelyzeteket. Első lépésként tisztázza, hogy mi okozza a feszültséget, mi az, amit meg kell változtatni ahhoz, hogy mérsékelhesse a stresszt. Igyekezzen egyensúlyt teremteni az aktívan eltöltött és a pihenésre szánt idő között. Sajátítson el különböző relaxációs technikákat és tanuljon meg nemet mondani. A boldogságot nem tudja „megvásárolni” alkoholfogyasztással, cigarettával, túlzásba vitt evéssel.
Sportoljon!
A rendszeres testmozgás jót tesz a kedélyállapotnak: a fokozott fizikai igénybevétel endorfint és adrenalint szabadít fel a szervezetben, amitől boldogabbnak érezheti magát. Hetente legalább háromszor mozogjon a boldogságért. A futás, kerékpározás, aerobik, úszás, pilates, de még a tánc is segít, hogy egészséges és kiegyensúlyozott legyen.
Hallgasson zenét!
A zenének óriási hatása van a gondolatokra és a hangulatra. A mindennapok során hallgasson vidám, lendületes, örömteli zenéket, amitől jókedvre derül. Zárja ki azokat a dalokat, amelyek negatív érzelmeket, szomorúságot keltenek.