Gyakran érezzük úgy, hogy a nap 24 órája túl kevés. Ilyenkor jön a jól ismert siránkozás: „Bárcsak több időm lenne!” vannak bevált technikák, hogyan tudjuk becsapni magunkat: korábban kelünk, nem töltünk felesleges perceket a tévé és a számítógép előtt, lemondunk baráti találkozókat, elhalasztjuk az edzést. Igen ám, de ezeknek a dolgoknak a hiánya rosszkedvűvé teszi az embert. ehelyett inkább azt kellene megtanulnunk, hogy szabadítsunk fel plusz 15-30 percet az időnkből az élet minden területén.

Nyújtsa meg a napját!

A szabadidejében

+15 perc: Nézze okosan a televíziót!

A filmeket, sorozatokat gyakran szakítják meg hosszú percekre reklámokkal, műsorajánlókkal. Ha elege van a hirdetésekből és időt szeretne nyerni, vegye fel azokat a műsorokat, amelyekre kíváncsi, és egész egyszerűen ugorja át a szüneteket.

+20 perc: Néha legyen elérhetetlen!

Mindenkinek az életében van egy olyan barát, rokon vagy kolléga, aki igazi „idővámpír”. Csak egy percet kér, de biztos, hogy legalább egy órát rabol el az életéből. Időnként megteheti, hogy nem veszi fel a telefont, nem válaszol az e-mailekre, esetleg kihagy olyan találkozót, amely egész biztosan felborítaná a napi programját. Ezzel még nem kockáztatja a kapcsolatukat, hiszen ő mindig várni fog önre.

+30 perc: Telefonáljon munka közben!

A telefonálással nagyon sok időt pazarolhat el, ha nincs kihangosítója. Ha viszont beszerez egy headsetet, bátran beszélhet az édesanyjával, a barátnőjével – miközben minden edényt elmosogat, elindítja a mosogatógépet vagy kitakarítja a nappalit. Így lesz az időrabló gépből csodálatos eszköz.

Az edzőteremben

+20 perc: Rövidebb, intenzívebb edzések!

Sokan azt gondolják, hogy minél hosszabb ideig tart egy edzés, annál jobb. Ha azonban rendesen végzi a gyakorlatokat, már negyven perc mozgás is elegendő naponta. Fitneszszakértők szerint a rövidebb, magas intenzitású edzések hatékonyabbak, ráadásul jobban serkentik az anyagcserét.

+30 perc: Mozogjon mindenhol!

Ahelyett, hogy csak az edzőteremben sportol, használjon ki minden szabad percet. parkoljon le távolabb az úti céljától, és gyalogoljon, a lift helyett lépcsőzzön. Ezek igazi „karbantartó” edzések, hogy könnyebben megőrizze fittségét, amiért egyébként keményen dolgozik az edzőteremben.

+60 perc: Heti két óra edzés!

Napi edzés? Felejtse el! A heti három alkalmat is bátran csökkentheti kettőre. Megfelelő edzéstervvel így is jó eredményt érhet el, már ennyi mozgás is segít fenntartani az elért szintet.

A munkában

+20 perc: Alkalmazza a „kétperces szabályt”

Ha valaki megáll az íróasztalánál és elkezd önhöz beszélni, s két perc múlva még mindig nem tudja, hogy mit is akar öntől, a „miben tudok segíteni?” kérdés segítségével irányítani tudja a beszélgetést, könnyen rávezetheti a partnerét, hogy térjen a tárgyra. Alkalmazza ezt a módszert mindannyiszor, amikor megszakítják munka közben.

+30 perc: Ne figyelje folyamatosan a leveleit!

Az állandó e-mail nézegetés nagyon sok idejét rabolhatja el. Ha ugyanis azonnal reagál a levelekre, megszakítja a munkafolyamatot és bizony időbe telik, amíg visszatalál a feladatához. A legjobb, ha kikapcsolja a gépén az új üzenetre figyelmeztető hangjelzést, és csak óránként ellenőrzi a postaládáját. ez természetesen nem megoldható, ha vészhelyzet van vagy ha különösen fontos üzenetet vár.

+20 perc: Kerülje a pletykákat!

Soha ne tegyen az íróasztala közelébe vendégszéket, és ne hagyjon elöl édességet az asztalán. Ez odacsalogatja a pletykára éhes munkatársakat, és elvonja a figyelmét a munkától. Persze ez fordítva is igaz: ne álljon meg más munkaterülete mellett, és ne bonyolódjon hosszú percekig tartó beszélgetésekbe.

Ezek is érdekelhetnek

Alma és mogyoróvaj: az egyik legjobb nasi, ha diétázol
A nassolás mindig veszélyes terep. Szerencsére léteznek olyan nasik, amelyek szinte azonnal elejét veszik az egészségtelen vágyakozásnak. Íme egy remek ötlet, amit a táplálkozástudomány szakértői ajánlanak!
Vaníliás keto keksz, készítsd el otthon gyorsan
Az elmúlt években nagy népszerűségre tett szert a magas zsírbevitellel operáló ketogén diéta. Lássunk most egy remek desszertet, mely ezt az elvet követi és pillanatok alatt el is készül.
Marianna 26 kilót fogyott: „Újra érzem, hogy nő vagyok”
Fontos, hogy a gyerekek, kamaszok milyen környezetben nőnek fel, és milyen nőképet látnak maguk előtt. Marianna (50) ebből a szempontból is gondos anya, aki még a fogyásnál is ügyelt arra, hogy jó példát mutasson.
Hogyan ehetünk birsalmát, ha diétázunk?
Savanykás ízű, nehezen tisztítható gyümölcs – mégis, a birsalma az egyik legegészségesebb őszi csemege. Érdemes esélyt adni az illatozó, aranysárga almának.
A legjobb trükkök, amivel megerősítheted a gyerek immunrendszerét
Nagyon fontos, hogy a hűvösebb hónapokra alaposan és tudatosan állítsuk össze a gyerekeink étrendjét, hogy megerősítsük az immunrendszerüket.
Ez az ősz legjobb zsírfaló itala, éjszaka segíti a fogyást
Maradj formában ősszel is. A legjobb, ha mindig frissen készíted el és minden nap iszol belőle egy keveset. Hidd el a látványos hatás nem marad el.
Hihetetlen, milyen egészséges! Nagyanyáink titkos alapanyaga: Jászvaj
Folyékony arany, amelynek nem csak az íze mennyei, de az egészségünkre is fantasztikus hatással van.
3 remek őszi recept, ami felgyorsítja a fogyást
Itt az ősz, és vele együtt a gombás, padlizsános, almás, fahéjas finomságok szezonja. Válogatásunkban olyan diétás fogásokat gyűjtöttünk össze, amik nem csak segítik a fogyást, de igazi őszi ínyencségekkel készültek. Érdemes őket kipróbálni!

Ajánlataink