Unalomig ismételt, ám igaz, hogy a mindennapi élet eseményei – a munkahelyi gondok, családi viták, anyagi problémák – szorongással és stresszel járnak. A stressz negatív hatásai az élet számos területén érezhetők, beleértve a szexualitást is. Kutatások szerint a szorongás kedvezőtlenül befolyásolja a libidót és az is bebizonyosodott, hogy hiába a sok szexi gondolat, a test nem együttműködő stresszhelyzetben. A stressz káros hatásait foglaltuk össze és tippeket adunk, hogyan legyen felszabadult a hálószobában.

Stressz helyett szex

Hasonló és mégis más

A szex és a stressz hasonló élettani folyamatokat indít el: gyorsul a pulzus és a légzés, nő a vérnyomás, a pupillák kitágulnak. Ezek fizikai hasonlóságok, ám a szexhez szükség van az agyban játszódó kémiai folyamatok egyensúlyára is. A tartós stressz rossz hatással van a nemiség biokémiájára: a mellékvesekéreg hormonjai, a tesztoszteron és az oxitocin szintje alacsonyabb lesz. Az utóbbi pedig nagyon fontos szerepet játszik az orgazmus bekövetkeztében és jelentősen befolyásolja a párok egymáshoz való kötődését. Káros hatások előfordul, hogy valaki alkohollal próbálja enyhíteni a gondjait. Egy-egy pohár feszültségoldóként elfogyasztott bor még megengedett, azonban nem árt résen lenni.

Aki ugyanis rendszeresen az alkoholhoz nyúl, hogy csökkentse a stresszt, könnyen alkoholistává válhat. Ráadásul az alkohol rossz hatással van a nemi életre: a nők az alkohol hatására nehezebben izgulnak fel és a beteljesülés is kétséges. A stressz a hormonháztartás felborulásához vezethet, ami befolyásolja az anyagcserét. Ennek – és persze a szorongásoldóként elfogyasztott szénhidrátbombáknak köszönhetőn – hamar megjelennek a pluszkilók. Addig nincs baj, amíg ez az érintettet nem zavarja, de ha elégedetlen a testével, bizony csökken az összebújások száma. A hormonok változása a libidóra is hatással van. Stressz hatására a kortizol- és az adrenalinszint megemelkedik, „elnyomva” a nemi vágyért felelős hormonokat. A vágy elillan, a problémák pedig egy idő után a másik felet is lelombozzák.

Stresszkezelés
Az örömteli szexért

  •     A stressz csökkentésének leghatásosabb módja a mozgás. Egy fárasztó nap után már napi 20-30 perces testmozgás is segít megnyugodni. A mozgásra mindig szakítson időt! Ha nem tud elmenni edzőterembe, tornázzon otthon vagy szerezzen be egy szobabiciklit, taposógépet. Meglátja, a szexhez nem lesz fáradt egy könnyű edzés után sem.
  •     A helyes légzés megtanulása elengedhetetlen az orgazmushoz. A szorongás, a stressz miatt ugyanis a has- és a medenceizmok görcsössé válnak, akadályozva a terület vérellátását, meggátolva a szexuális izgalom kialakulását. Megfelelő légzőgyakorlatokkal azonban a has és a medence feszültsége oldható, a vérkeringés erősödik, a bőr érzékennyé válik, a nemi szervek vérbőek lesznek. Feküdjön a hátára, a lábait hajlítsa be, talpaival érintse a földet. Az orrán keresztül vegyen mély levegőt, majd engedje ki a levegőt a száján. egyik kezét tartsa a hasán, összpontosítson a has emelkedésére és süllyedésére. A szapora légzést tartogassa a szeretkezés idejére.
  •     Egy stresszes nap után semmiképpen ne bújjon a párjához rutinból! Ilyen esetekben ugyanis még nagyobb szükség van az összehangolódásra, mint bármikor. Zuhanyozzanak együtt, masszírozzák át egymást, hallgassanak zenét. A hangsúly a figyelmen legyen és ne a szexen.
  •     Változtasson az étrendjén. Az egészséges, könnyű ételek csökkentik a stresszt és fokozzák a vágyat. Egyen sok zöldséget és gyümölcsöt, proteinben és teljes kiőrlésű gabonában gazdag ételeket. Ha igazán forró éjszakára vágyik, csempésszen a vacsorájába vágyfokozó ételeket, például epret, gránátalmát, gyömbért, zellert, osztrigát, csilit.
  •     Előfordulhat, hogy a túl erős szorongás hatására – hiába a vágy – a hüvely száraz marad. Ha a hangulata megfelelő, ne engedje, hogy ez elvegye a kedvét az együttléttől. Használjon ilyenkor síkosítót.
  •     Aludjon sokat! A nem megfelelő minőségű vagy kevés alvás a stresszhormonok szintjét növeli. Ha nem tud aludni éjszaka, és lehetősége van, pótolja az alvást napközben vagy bújjon ágyba korán.

Ezek is érdekelhetnek

Roppanó falatok, kirobbanó ízek: Őszi vitaminsaláták
Az őszi elején még mindig vágyunk a friss, nyári ízekre, ezrét érdemes minden étkezésünket kiegészíteni egy finom idénysalátával. Ezekkel nem csak az ételeinket dobjuk fel, de a szervezetünket is feltöltjük vitaminokkal.
3 zseniális étel sütőtökből, ha diétázol
A sütőtök nem csak finom, hanem alacsony kalória- és magas rosttartalma miatt ha fogyni szeretnél egy szuper alapanyag.
Természetes módszerek nőknek vérnyomás csökkentésére
A változó kor számos kellemetlen tünettel jár, mint a hangulatingadozás, hőhullám, álmatlanság. De vajon mi köze a vérnyomásunkhoz?
Mire jó az orvosi masszázs? A kéz gyógyító ereje
Az orvosi masszázsként is emlegetett fizioterápiás módszer a mozgásszervi betegségek kezelésére, önállóan vagy gyógytorna kiegészítéseként, de a megelőzés tekintetében is fontos lehet. Eláruljuk, hogy pontosan milyen problémáknál érdemes szakembert felkeresni.
Jógázz a felhők felett!
A jóga egyik szépsége, hogy szó szerint bárhol végezhetjük.
Íme az ősz kedvenc diétás vacsorája: marhahúsos karfiolpite
Számos remek karfiolos recept után most egy újabb szuper ötlet! Így kápráztasd el a családodat ezzel az ínycsiklandó étellel!
Ezért használd a kókuszt, ha diétázol
Az egzotikus gyümölcs, és annak felhasználásával készült készítmények rendszeres fogyasztása nemcsak az érzékszerveinket kényezteti: szervezetünkre gyakorolt pozitív hatásai az egészségünket is fokozzák.
Mit szimbolizál a jegygyűrű?
A jegygyűrű évszázadok óta fontos szimbóluma a házasságnak és az elkötelezettségnek. Ahogy az idők során a szokások és hagyományok változtak, úgy alakult a jegygyűrű jelentése is, azonban alapvető szimbolikája ma is megmaradt. Ebben a blogban áttekintjük, mit jelképez a jegygyűrű, és hogyan illeszkedik ez a mai kor elvárásaihoz.

Ajánlataink