Nézzünk szembe a tényekkel: az orvosnál általában kevesebb időt töltünk, mint amennyit szeretnénk. Mármint, ha egyszer végre rászánjuk magunkat, és elmegyünk. Mi lenne, ha az orvosnak több ideje lenne a betegekre? Vajon az aktuális probléma megoldásán túl milyen jó tanácsokat adna? Összegyűjtöttük a leggyakoribb intelmeket.

Top 8 egészségügyi tipp nőknek

1. Kerülje a stresszt!

Az orvosok többsége a legnagyobb problémának azt látja, hogy a női páciensek túl sok területen próbálnak meg helytállni, zsonglőrködnek az idővel, a pénzzel, az érzelmekkel. A stressz komoly egészségügyi kockázattal jár. A tartós feszültség depresszió, szívbetegség kialakulásához vezet, de nem ritka, hogy a meddőség hátterében is a szorongás áll.

JÓ TANÁCS: Keresse meg azt a stresszcsökkentő módszert, amely működik önnél, és használja rendszeresen lelki és fizikai egészsége érdekében!

2. Ne fogyókúrázzon állandóan!

Az egészséges táplálkozás nem jelenti azt, hogy lemond a kedvenc vörösboráról és soha többé nem iszik egy kortyot sem, vagy hogy a csokoládétorta végérvényesen ki van tiltva az étrendjéből. A kulcs a mértékletességen van. Ha változatosan étkezik, azaz az étrendje tartalmaz sovány fehérjéket, egészséges zsírokat, összetett szénhidrátokat, nem lesz probléma.

3. Óvatosan a kalciumbevitellel!

A felesleges kalcium kiürítése a bél mellett a vesén keresztül történik, a vese egészséges működése az egyik feltétele annak, hogy a vérben megfelelő legyen a kalciumszint. Kalciumtúladagolásnál izomfájdalom, hastáji fájdalom, hosszú távon pedig vesekő jelentkezhet.

JÓ TANÁCS: A kalciumban gazdag élelmiszerek, például a tej, a sajtok, a lazac és a mandula fogyasztása többnyire elegendő a szervezet számára. 4. Mozogjon rendszeresen! A nőknek (is) szükségük van kardio- és erősítő edzésekre egyaránt. A legjobb, ha mindenki az igényeinek megfelelő edzéstervet követi. A rendszeres mozgás – legalább heti 4 alkalommal 30–60 perc – erősíti az immunrendszert, a szívet és a tüdőt, serkenti az anyagcserét, segít megelőzni a csontritkulást, a daganatos betegségeket és a 2-es típusú diabéteszt.

5. Legyen nyitott!

Akadnak, akik a hormonális fogamzásgátlók alkalmazását ellenzik. Bár kétségtelen, hogy vannak esetek, amikor az alkalmazásuk nem javasolt, bizonyos esetekben igenis van létjogosultságuk. Ráadásul egyes tanulmányok szerint csökkentik a méh- és petefészekrák kialakulását, és segítik a ciklus szabályozását.

6. Gondoljon a jövőjére!

A nők egyre később szülnek, és bár a legtöbbjüknél nem gond, hogy a harmincas éveik végén, negyvenes éveik elején vállalnak babát, nem szabad elfeledkezni arról, hogy a teherbeesés esélye az életkor előrehaladtával jelentősen csökken. A nők 20-24 éves korukban a legtermékenyebbek, 35 évesen már csak feleannyira, mint 25 évesen, 40 évesen pedig feleannyira, mint 35 évesen.

JÓ TANÁCS: Beszéljen orvosával, és ha szükséges, éljen a petesejtfagyasztás lehetőségével.

7. Járjon rendszeresen nőgyógyászhoz!

Ha elmúlt 18 éves, vagy ha fiatalabb ugyan, de rendszeresen él nemi életet, évente egyszer érdemes felkeresni a nőgyógyászt. A méhnyakrák szűrését 3 évente ajánlják, alacsony kockázat esetén. De ha szexuálisan aktív, megnő a kockázat, ezért javasolt az évenkénti szűrés. Orvosa, ha indokoltnak látja, a nemi betegségekre is kérhet szűrést.

JÓ TANÁCS: Azonnal keresse fel nőgyógyászát, ha a vérzése rendellenessé válik, állandó hasi fájdalommal küzd vagy kimarad a menstruációja.

8. Szexeljen!

A szex segít enyhíteni a szorongást, remek stresszoldó. Csökkenti a krónikus betegségek kialakulásának kockázatát – de csak akkor, ha igazán élvezi az együttlétet. Ha bármi megakadályozza, hogy gondtalanul együtt legyen a kedvesével – például hüvelyszárazság, fájdalom –, beszéljen az orvosával, hogy megoldást találjanak a problémára.

Ezeket már olvasta?

Hozzászólások

Ezek is érdekelhetnek

Három zseniális vacsora csirkéből, ha diétázol
Nem tudjuk megunni a csirkehúst: egyik kedvenc egészséges alapanyagunk, sokféleképpen elkészíthető, csak egy kis kreativitás kell ahhoz, hogy finom, tápláló és diétába is könnyen illeszthető vacsorákat készítsünk belőle – mindössze 10-20 perc alatt.
A tél fiatalító fűszerei, mutatjuk, mit szerezz be!
A titok a téli fűszerekben rejlik, melyek még képesek akár meg is fiatalítani a testet.
Mindent a fogamzásgátlásról: melyik való neked?
A fogamzásgátlás minden párt érint, akik nem szeretnének gyereket a közeljövőben. Keressük a legjobb megoldást, ami biztonságos, és igazán illik hozzád.
Sütés nélkül készül ez a mennyei joghurt torta
Ha nincs kedved órákig a konyhában bíbelődni, próbáld ki ezt a receptet.
Ezt az új diétás kókuszgolyót imádni fogod, pillanatok alatt kész
Ez az egyszerű zöldség az indiánok kedvelt eledele volt. Jótékony élettani hatását hosszan sorolhatjuk: megfázásos betegségek hatékony ellenszere, erősíti az immunrendszert. Sósan és édesen is isteni.
Ez november legjobb diétája, karácsonyra bomba alakod lesz
A szervezet feltöltődik vitaminokkal, tápanyagokkal, méghozzá úgy, hogy közben fogyhatunk is.
Ez az ősz legjobb diétás fegyvere, így vesd be a savanyú káposztát
A savanyú káposzta és az abból készült ételek elképesztően jó hatással vannak a szervezetünkre, ezért jó lenne, ha nemcsak az ünnepi asztalon találkoznánk vele, hanem az év többi napján is.
Alma és mogyoróvaj: az egyik legjobb nasi, ha diétázol
A nassolás mindig veszélyes terep. Szerencsére léteznek olyan nasik, amelyek szinte azonnal elejét veszik az egészségtelen vágyakozásnak. Íme egy remek ötlet, amit a táplálkozástudomány szakértői ajánlanak!

Ajánlataink