Nézzünk szembe a tényekkel: az orvosnál általában kevesebb időt töltünk, mint amennyit szeretnénk. Mármint, ha egyszer végre rászánjuk magunkat, és elmegyünk. Mi lenne, ha az orvosnak több ideje lenne a betegekre? Vajon az aktuális probléma megoldásán túl milyen jó tanácsokat adna? Összegyűjtöttük a leggyakoribb intelmeket.

Top 8 egészségügyi tipp nőknek

1. Kerülje a stresszt!

Az orvosok többsége a legnagyobb problémának azt látja, hogy a női páciensek túl sok területen próbálnak meg helytállni, zsonglőrködnek az idővel, a pénzzel, az érzelmekkel. A stressz komoly egészségügyi kockázattal jár. A tartós feszültség depresszió, szívbetegség kialakulásához vezet, de nem ritka, hogy a meddőség hátterében is a szorongás áll.

JÓ TANÁCS: Keresse meg azt a stresszcsökkentő módszert, amely működik önnél, és használja rendszeresen lelki és fizikai egészsége érdekében!

2. Ne fogyókúrázzon állandóan!

Az egészséges táplálkozás nem jelenti azt, hogy lemond a kedvenc vörösboráról és soha többé nem iszik egy kortyot sem, vagy hogy a csokoládétorta végérvényesen ki van tiltva az étrendjéből. A kulcs a mértékletességen van. Ha változatosan étkezik, azaz az étrendje tartalmaz sovány fehérjéket, egészséges zsírokat, összetett szénhidrátokat, nem lesz probléma.

3. Óvatosan a kalciumbevitellel!

A felesleges kalcium kiürítése a bél mellett a vesén keresztül történik, a vese egészséges működése az egyik feltétele annak, hogy a vérben megfelelő legyen a kalciumszint. Kalciumtúladagolásnál izomfájdalom, hastáji fájdalom, hosszú távon pedig vesekő jelentkezhet.

JÓ TANÁCS: A kalciumban gazdag élelmiszerek, például a tej, a sajtok, a lazac és a mandula fogyasztása többnyire elegendő a szervezet számára. 4. Mozogjon rendszeresen! A nőknek (is) szükségük van kardio- és erősítő edzésekre egyaránt. A legjobb, ha mindenki az igényeinek megfelelő edzéstervet követi. A rendszeres mozgás – legalább heti 4 alkalommal 30–60 perc – erősíti az immunrendszert, a szívet és a tüdőt, serkenti az anyagcserét, segít megelőzni a csontritkulást, a daganatos betegségeket és a 2-es típusú diabéteszt.

5. Legyen nyitott!

Akadnak, akik a hormonális fogamzásgátlók alkalmazását ellenzik. Bár kétségtelen, hogy vannak esetek, amikor az alkalmazásuk nem javasolt, bizonyos esetekben igenis van létjogosultságuk. Ráadásul egyes tanulmányok szerint csökkentik a méh- és petefészekrák kialakulását, és segítik a ciklus szabályozását.

6. Gondoljon a jövőjére!

A nők egyre később szülnek, és bár a legtöbbjüknél nem gond, hogy a harmincas éveik végén, negyvenes éveik elején vállalnak babát, nem szabad elfeledkezni arról, hogy a teherbeesés esélye az életkor előrehaladtával jelentősen csökken. A nők 20-24 éves korukban a legtermékenyebbek, 35 évesen már csak feleannyira, mint 25 évesen, 40 évesen pedig feleannyira, mint 35 évesen.

JÓ TANÁCS: Beszéljen orvosával, és ha szükséges, éljen a petesejtfagyasztás lehetőségével.

7. Járjon rendszeresen nőgyógyászhoz!

Ha elmúlt 18 éves, vagy ha fiatalabb ugyan, de rendszeresen él nemi életet, évente egyszer érdemes felkeresni a nőgyógyászt. A méhnyakrák szűrését 3 évente ajánlják, alacsony kockázat esetén. De ha szexuálisan aktív, megnő a kockázat, ezért javasolt az évenkénti szűrés. Orvosa, ha indokoltnak látja, a nemi betegségekre is kérhet szűrést.

JÓ TANÁCS: Azonnal keresse fel nőgyógyászát, ha a vérzése rendellenessé válik, állandó hasi fájdalommal küzd vagy kimarad a menstruációja.

8. Szexeljen!

A szex segít enyhíteni a szorongást, remek stresszoldó. Csökkenti a krónikus betegségek kialakulásának kockázatát – de csak akkor, ha igazán élvezi az együttlétet. Ha bármi megakadályozza, hogy gondtalanul együtt legyen a kedvesével – például hüvelyszárazság, fájdalom –, beszéljen az orvosával, hogy megoldást találjanak a problémára.

Ezeket már olvasta?

Hozzászólások

Ezek is érdekelhetnek

5 ínycsiklandó, előre elkészíthető saláta a húsvéti asztalra
Isteni medvehagymás finomságok, ha diétázol
A medvehagyma nemcsak ízletes, hanem tele van vitaminokkal és jótékony hatású vegyületekkel. Próbáld ki ezt a három könnyen elkészíthető, diétába is beilleszthető receptet.
Diétás húsvéti csokitojás eperhabbal: könnyed élvezet édes pillanatokra
Fedezd fel a diétás húsvéti csokitojás eperhabbal receptjét! Könnyed, finom édesség, ami nem terheli a diétádat, mégis ínycsiklandó élményt nyújt a húsvéti ünnepekre.
Önreflexió: Mi az a tükörgyakorlat?
Mikor volt utoljára, hogy úgy igazán, ítélkezésmentesen belenéztél a tükörbe, és végig szemlélted azt a személyt, aki visszaköszön róla? Hetekkel, hónapokkal ezelőtt, netán még soha? Pedig ennek a rutinnak akár az életedet megváltoztató hatása is lehet.
5 titok, amit a kifutók modelljei sosem mondanak el – most kiszivárgott
A Victoria’s Secret exmodellje elárulta, mely napi szokások segítették a tökéletes alak és bőr megőrzésében.
Különleges cukor- és lisztmentes aranygaluska
Ez az aranygaluska recept különlegessége, hogy hagyományos cukor és fehérliszt nélkül készül, helyette természetes édességet adó sültalmakrémmel.
Óvatosan a vásárlással, ezek a ruhák megbetegítenek!
Ruhavásárláskor valószínűleg te is elsősorban arra figyelsz, hogy az adott darab jól nézzen ki, és kényelmes legyen. De gondoltál már arra, hogy milyen hatással van az egészségedre?
Rejtett kalóriák: mutatjuk, miért nem indul el a fogyásod
Ha fogyni szeretnél, érdemes odafigyelned azokra a rejtett kalóriákra, amelyek észrevétlenül hátráltathatják a céljaid elérését. Olyan ételek és italok is akadályozhatják a fogyást, amelyeket sokan egészségesnek gondolnak.

Ajánlataink