Régebben az volt az érvényes mantra, hogy kemény munkával érhetsz el sikereket, a kemény küzdelem hozza meg a boldogságot. Lehet, hogy ez nem így van?

Trükkök, tippek a boldogsághoz

Shawn Achor amerikai pszichológus kutatásai során arra jutott, hogy ez inkább csak egyfajta elégedetlenséget szül. Ha elcsíptünk egy jó állást, akkor utána még jobb kell, ha jó jegyet kaptunk, akkor még jobb jegy kell. A mérce folyamatos emelése semmi mást nem szül, csak rengeteg stresszt és szorongást.

Kutatásai azt mutatták, ha sikerül emelni az egyén pozitivitásszintjét, ez hamarosan tükröződik a döntéseiben, majd az életminőségében, a kapcsolataiban is. Azt tanácsolja, vezessünk be a napi rutinba néhány új szokást, amelyek segítenek kiépíteni a pozitívabb gondolkodást. Azaz, ha ápoljuk a boldogságot, a nehézségek közepette is gyorsabban érjük el a célunkat. Így fogjuk megtapasztalni azokat az élményeket, melyeket boldogságelőnyöknek neveztek a pszichológusok.

Küldjünk elismerő e-mailt mindennap

Szánjunk arra két percet, hogy küldünk egy kedves, elismerő e-mailt valakinek a családtagjaink vagy a barátaink, kollégáink közül. Dicsérjük meg, fejezzük ki a hálánkat azért, hogy ismerjük, hogy segített stb. A Harvardon végzett kutatások azt mutatták, hogy a jó társadalmi kapcsolatok és a boldogság között sokkal komolyabb összefüggés van, mint a dohányzás és a rák között. A jó társadalmi kötődések, a szoros családi és baráti háló hozzájárul az egészség megőrzéséhez is.

A jó pillanatokat érdemes megismételni

Szánjunk naponta két percet arra, hogy leírjuk az elmúlt 24 óra pozitív tapasztalatait. Mivel az agyunk nem tud különbséget tenni a vizualizáció és a tényleges tapasztalat között, az újra előhívás megduplázza a pozitív tapasztalatok hatását. Összességében ez nagyobb elégedettséghez vezet az élet minden területén.

Tanulmányok kimutatták, hogy azok a nők, akik lejegyezték pozitív tapasztalataikat, 40 százalékkal nagyobb valószínűséggel élnek meg egészen magas kort, mint negatív társaik.

Mókázzunk mindennap

Napi 15 perc örömteli, szórakoztató tevékenység, mint mondjuk a kertészkedés, a séta vagy a testmozgás, a tánc szintén nagyon jó hatással van a pozitív szemlélet megerősítésére, a depresszió leküzdésére. Ahogy az agy észleli a fokozatosan beépült új, jó szokásokat, a lépcsőzetesen növekvő sikerélményeket, úgy csökken a valószínűsége annak, hogy újra eluralkodjon rajtunk a depresszió és a kétségbeesés.

Adjunk hálát

Huszonegy napon keresztül minden este, elalvás előtt gondoljunk három dologra, amiért hálásak lehetünk. A családunkért, a kitartásunkért, a munkánkért, ki-ki egyéni tapasztalatai szerint. A kísérletben részt vevők a vizsgálat végén kimutathatóan optimistábbak voltak, és ezt további egy hónapig meg is tudták tartani. De emellett jelentkezett egy kellemes mellékhatás is: az optimizmus növekedése javította a produktivitást is, nem is kis mértékben, 30 százalékkal.

Meditáljunk két percet

Ha képesek vagyunk naponta két percet arra fordítani, hogy abbahagyjuk az agyalást, kiürítjük az elménket, és csak a légzésünkre figyelünk, lehetőséget adunk az agyunknak a megpihenésre. Mivel többségünk agya állandóan egyszerre több dolgon jár, erre nagy szükség van. Az állandóan agyalók nehezen alszanak el, és alacsonyabb az energiaszintjük. Azzal, hogy kicsit kikapcsoljuk az agyunkat, esélyt kapunk arra, hogy az eluralkodott negatív hatások csökkenjenek. A meditálás is egyre élvezetesebb a gyakorlással, ha már negyed órát is képesek vagyunk effajta pihenéssel eltölteni, konkrét fizikai javulást is fogunk tapasztalni.
 

Ezek is érdekelhetnek

Durva! Ezért jó, ha sokkal több epret eszel!
Ha eddig még nem voltunk rajongói ennek a pirosló finomságnak, akkor itt az ideje, hogy azzá váljunk! Nemcsak lédús, nyárias és isteni finom, de valóságos szuperélelmiszer is.
Egészséges vagy felejtős a szója? Ezt tudnod kell!
A szója sokáig nem hiányozhatott az egészséges életmódot követők étrendjéből. Az utóbbi években azonban egyre többször jelentek meg olyan hírek, tanulmányok, amelyek cáfolták a szója egészségre gyakorolt jótékony hatásait.
Hasznos gyógynövény: Így használd a pitypangot a diétádhoz
Kevesen tudják, hogy a mezők egyszerű kis virága, a gyermekláncfű ehető növény. Pedig érdemes közelebbről is megismernünk, mert méregtelenítő hatásának köszönhetően rengeteg bajtól megszabadíthat.
Szeretnél igazán hatékonyan edzeni? Ezekre a szabályokra figyelj!
Akár régi, rutinos, akár új edzőtermi látogató vagy, akár gyorsulni, erősödni vagy éppen fogyni szeretnél, a motiváció időnként alábbhagy. Hogy átlendülj a holtponton, vagy, hogy még többet kihozz izzasztó edzéseidből, érdemes pár jó tanácsot megfogadnia. Nem nehéz vagy bonyolult trükkök ezek, azonban jelentősen növelhetik a sportolás hatékonyságát.
Ezek a legjobb tavaszi vitaminbombák, így fiatalítsd meg a tested
A téli hideg időben lemerülnek szervezetünk vitaminraktárai, így tavaszra legyengül az immunrendszer. A friss zöldségek és gyümölcsök azonban óriási energiával töltik fel testünket!
Maradj fitt a mobiloddal: öt applikáció, ami segít ebben
Az okostelefonunk mindig a zsebünkben van. Miért ne használnánk arra is, hogy segítsen az egészséges életmód kialakításában?
Epres álom sütés nélkül, és nincs benne cukor!
Ez a csodálatos epres süti nem csak az ízlelőbimbóidra lesz kedvező hatással, de az alakodat sem kell féltened, ráadásul percek alatt elkészíthető!
A barátai sem ismerték meg Gábort, annyit fogyott! Mi a titka?
Egész nap nem evett, este viszont már alig látott az éhségtől. Nem mozgott, állandóan az autóban ült, így szép lassan rakódtak egymásra a fölösleges kilók... Egy magánéleti válság kellett hozzá, hogy Miklay Gábor drasztikusan változtasson az életmódján.

Ajánlataink