Újra és újra előkerül a fórumokon és a közösségi médiában a popcorn-diéta. Akik mellette érvelnek azt sorolják fel, hogy a kukorica vasban és B-vitaminokban is gazdag, valamint E-vitamint és magnéziumot is tartalmaz. Akik kipróbálták, és szerintük a popcorn-diéta sikeres, azt mondják: gyorsan eltelít és éhesek sem lesznek. A legtöbb ilyen diétában azt javasolják, hogy a főétkezés mennyiségét csökkentsük és mindig együnk 1-1-1 adag popcornt.
Fülöp Lili dietetikust kértük meg, hogy segítsen tisztán látni a popcorn-őrületben! „A B, E-vitamin és magnéziumtartalom helytálló, de ne feledjük, hogy az egyhangú, egy adott élelmiszerre épülő diéták, amellett, hogy rövid időn belül unalmassá válnak, a változatosság hiánya miatt szinte biztosan hiányosak valamilyen makro- vagy mikrotápanyagban is” – hangsúlyozza a szakember, majd hozzáteszi: egy kiegyensúlyozott, egészséges táplálkozásban feleslegesen nem szorítunk ki alapanyagokat, és túlzó mértékben sem emelünk ki másokat.
Sokszor hallani azt is, hogy a popcorn az egészséges nasik közé tartozik, ám ebben is hamar megtalálni a buktatót. „Az, hogy a pattogatott kukorica egészséges, önmagában nem feltétlenül helytálló, hiszen mindenki mást érthet alatta, attól függően, hogy milyen formáit kóstolta már. A mozis, illetve az otthoni mikróban kipattogtatható változat messze áll az egészségestől, magas zsírtartalommal és sótartalommal rendelkezik, 100 grammjában (ami nagyon könnyen lecsúszik) kb. 500 kcal található, a zsírtartalma 25 gramm környékén van, ami kb. 40%-a egy átlagos, 2000 kcal étrenden lévő ember napi zsírbevitelének. Az otthon készíthető (tehát általunk gázlángon kipattogtatott, kevés olajon, zöldfüszerekkel) változat ennél már sokkal egészségesebb, hetente 1-2 alkalommal kisétkezésre bátran beépíthető 40-50 grammnyi mennyiségben.”
Ha a diéta alatt is fogyasztható, valóban egészséges nasit keresünk, akkor jó megoldás lehet a friss gyümölcs, akár natúr joghurttal, vagy túróval, de egy maréknyi olajos mag (nem sós) is.
ÍGY HATNAK A SZERVEZETÜNKRE A KÜLÖNBÖZŐ SZÍNŰ ÉTELEK