Mindig előkerül a popcorn-diéta. De van bármi értelme? A dietetikus válaszol!

A dietetikus válaszol: Tényleg hatásos a popcorn-diéta?

Újra és újra előkerül a fórumokon és a közösségi médiában a popcorn-diéta. Akik mellette érvelnek azt sorolják fel, hogy a kukorica vasban és B-vitaminokban is gazdag, valamint E-vitamint és magnéziumot is tartalmaz. Akik kipróbálták, és szerintük a popcorn-diéta sikeres, azt mondják: gyorsan eltelít és éhesek sem lesznek. A legtöbb ilyen diétában azt javasolják, hogy a főétkezés mennyiségét csökkentsük és mindig együnk 1-1-1 adag popcornt.

Fülöp Lili dietetikust kértük meg, hogy segítsen tisztán látni a popcorn-őrületben! „A B, E-vitamin és magnéziumtartalom helytálló, de ne feledjük, hogy az egyhangú, egy adott élelmiszerre épülő diéták, amellett, hogy rövid időn belül unalmassá válnak, a változatosság hiánya miatt szinte biztosan hiányosak valamilyen makro- vagy mikrotápanyagban is” – hangsúlyozza a szakember, majd hozzáteszi: egy kiegyensúlyozott, egészséges táplálkozásban feleslegesen nem szorítunk ki alapanyagokat, és túlzó mértékben sem emelünk ki másokat.

Sokszor hallani azt is, hogy a popcorn az egészséges nasik közé tartozik, ám ebben is hamar megtalálni a buktatót. „Az, hogy a pattogatott kukorica egészséges, önmagában nem feltétlenül helytálló, hiszen mindenki mást érthet alatta, attól függően, hogy milyen formáit kóstolta már. A mozis, illetve az otthoni mikróban kipattogtatható változat messze áll az egészségestől, magas zsírtartalommal és sótartalommal rendelkezik, 100 grammjában (ami nagyon könnyen lecsúszik) kb. 500 kcal található, a zsírtartalma 25 gramm környékén van, ami kb. 40%-a egy átlagos, 2000 kcal étrenden lévő ember napi zsírbevitelének. Az otthon készíthető (tehát általunk gázlángon kipattogtatott, kevés olajon, zöldfüszerekkel) változat ennél már sokkal egészségesebb, hetente 1-2 alkalommal kisétkezésre bátran beépíthető 40-50 grammnyi mennyiségben.”

Ha a diéta alatt is fogyasztható, valóban egészséges nasit keresünk, akkor jó megoldás lehet a friss gyümölcs, akár natúr joghurttal, vagy túróval, de egy maréknyi olajos mag (nem sós) is.

ÍGY HATNAK A SZERVEZETÜNKRE A KÜLÖNBÖZŐ SZÍNŰ ÉTELEK

Hozzászólások

Ezek is érdekelhetnek

5 ínycsiklandó, előre elkészíthető saláta a húsvéti asztalra
Isteni medvehagymás finomságok, ha diétázol
A medvehagyma nemcsak ízletes, hanem tele van vitaminokkal és jótékony hatású vegyületekkel. Próbáld ki ezt a három könnyen elkészíthető, diétába is beilleszthető receptet.
Diétás húsvéti csokitojás eperhabbal: könnyed élvezet édes pillanatokra
Fedezd fel a diétás húsvéti csokitojás eperhabbal receptjét! Könnyed, finom édesség, ami nem terheli a diétádat, mégis ínycsiklandó élményt nyújt a húsvéti ünnepekre.
Önreflexió: Mi az a tükörgyakorlat?
Mikor volt utoljára, hogy úgy igazán, ítélkezésmentesen belenéztél a tükörbe, és végig szemlélted azt a személyt, aki visszaköszön róla? Hetekkel, hónapokkal ezelőtt, netán még soha? Pedig ennek a rutinnak akár az életedet megváltoztató hatása is lehet.
5 titok, amit a kifutók modelljei sosem mondanak el – most kiszivárgott
A Victoria’s Secret exmodellje elárulta, mely napi szokások segítették a tökéletes alak és bőr megőrzésében.
Különleges cukor- és lisztmentes aranygaluska
Ez az aranygaluska recept különlegessége, hogy hagyományos cukor és fehérliszt nélkül készül, helyette természetes édességet adó sültalmakrémmel.
Óvatosan a vásárlással, ezek a ruhák megbetegítenek!
Ruhavásárláskor valószínűleg te is elsősorban arra figyelsz, hogy az adott darab jól nézzen ki, és kényelmes legyen. De gondoltál már arra, hogy milyen hatással van az egészségedre?
Rejtett kalóriák: mutatjuk, miért nem indul el a fogyásod
Ha fogyni szeretnél, érdemes odafigyelned azokra a rejtett kalóriákra, amelyek észrevétlenül hátráltathatják a céljaid elérését. Olyan ételek és italok is akadályozhatják a fogyást, amelyeket sokan egészségesnek gondolnak.

Ajánlataink