A fogyókúrák sikere több mindentől függ. Az egyik legfontosabb, hogy a szervezetünk belső ritmusához igazodva próbáljunk élni – így szinte csak minimális erőfeszítéseket kell tennünk az álomalak eléréséért. Íme, a tökéletes napi beosztás, ha fogyni szeretnénk.

TÖKÉLETES NAP - Időzóna

6.00–7.00
Várjunk a reggelivel!

Ébredés után ne reggelizzünk rögtön. Kutatások szerint a reggel megemelkedett kortizolszint miatt az ébredés után elfogyasztott étkezés váltja ki a szervezetből a legerősebb inzulinreakciót. A vércukorszint az egekbe ugrik, a test több zsírt raktároz a bevitt ételből, és lassan megjelennek a hasi zsírpárnák.

7.00–9.00
Az első étkezés ideje

Ha szénhidrátban, fehérjében és rostban gazdag a reggelink, elkerülhetjük a délelőtti éhségrohamot és a túlevést. Csempésszünk a reggeli menünkbe egészséges zsírokat is, amelyek energiaforrásul szolgálnak szervezetünknek. Próbáljuk ki az avokádókrémet, a natúr mogyorókrémet vagy a natúr görög joghurtot.

10.00
Jöhet a kávé

A napi koffeinadag bevitelére ideális időpont, hiszen ekkorra már a kortizol hormon szintje csökken. Ha akkor kávézunk, amikor a kortizolszint még magas, idővel koffeintolerancia alakulhat ki, tehát a kávé élénkítő hatását nem fogjuk érezni. 10 óra után azonban már a szervezetünknek szüksége van kortizol-utánpótlásra.

12.00–14.00
Ebédszünet

Minél előbb, annál jobb. A korai ebéd egyik előnye, hogy a salátabár még nem fogyott ki a kedvenceinkből. A másik, hogy kutatások szerint azok, akik korábban ebédelnek, több súlyt veszítenek kevesebb időn belül, mint azok, akik későbbi időpontban esznek ugyanakkora mennyiséget. Ha mégis későn ebédelünk, jó választás lehet egy fehérjedús, ásványi anyagokban gazdag köret, például a humusz.

14.00
Még egy élénkítő ital

Egy jól összeállított, kiegyensúlyozott ebéd után is előfordulhat, hogy a szervezetünk koffeinre vágyik. Egy kávé vagy élénkítő zöld tea ekkor még megengedett – később már a nyugodt alvásunk bánhatja a koffeines italok fogyasztását.

15.00−16.00
Mélypont

A vérnyomásunk leesik, a vércukorszintünk alacsony, és legszívesebben lefeküdnénk aludni, de persze nem lehet, dolgozni kell tovább. Mit tehetünk? Álljunk fel, nyújtózzunk, csináljunk pár élénkítő jógagyakorlatot vagy tegyünk egy 10 perces frissítő sétát a szabadban. A fizikai aktivitás segíti az agyunkat friss oxigénhez jutni, felfrissít, és eltereli a figyelmet az édesség utáni vágyról.

18.00–19.00
Vacsoraidő

A cél egy olyan vacsora, amely fehérjét, összetett szénhidrátokat és egészséges zsírokat tartalmaz. Jó választás a lazac barna rizzsel, salátával. Csak addig együnk, amíg már nem vagyunk éhesek, ne addig, amíg tele nem leszünk! Nehéz időszak jön: a vacsora és a lefekvés közti órák csábítanak leginkább a nassolásra. Hogy megvédjük magunkat ettől, kössük le a figyelmünket.

22.00–23.00
Irány az ágy!

Rossz hír a későn fekvőknek: kutatások kimutatták, hogy aki későn (este 11 óra után) fekszik le és keveset alszik, hajlamosabb a hízásra és a szív- és érrendszeri betegségekre.

Ezek is érdekelhetnek

Zsírégetés edzés nélkül? Ez a félperces trükk tényleg működik
Elég volt a kimerítő edzésekből és a szigorú diétákból? Egy mindössze 30 másodperces napi trükk segíthet beindítani a zsírégetést – ráadásul otthon, különleges eszközök nélkül. A megoldás meglepően egyszerű, mégis hatásos.
Stressz, ödéma, fakó bőr? – Célzott kezelések arcmasszázzsal
Az állandó rohanás, a mozgásszegény életmód, az ülőmunka és a magas stresszszint mind látványos nyomot hagy a bőrön.
A reggeli citromos víz mítosza – tényleg fogyaszt?
A reggeli citromos víztől tényleg leolvadnak a kilók? Most kiderül, mi igaz a népszerű diétás trükkből, és mi csak jól hangzó mítosz.
Munka és életmód: így őrizheted meg az egyensúlyt Nyíregyházán
Szeretnél munkát váltani Nyíregyházán anélkül, hogy feladnád az egészséges életmódot? A Jooble segít olyan állást találni, amely figyel az egyensúlyodra is.
Nemcsak fogyni segít az eper! Érdemes többet enni belőle
Amellett, hogy finom, a diétát is támogatja, úgyhogy a szezonban megéri sokat fogyasztani belőle, mégpedig a következőképpen.
Répa vagy szalonna? - A kismama étrendje és ízérzékelés a pocakban
A kismama étrendje nemcsak egészséget, de ízlést is formál. Tudj meg többet a magzati ízérzékelésről és annak hatásairól!
Szőrös kutyatej: a természetes fájdalomcsillapító növény!
Fedezd fel a szőrös kutyatej gyógyhatásait! Gyulladáscsökkentő, immunerősítő, fájdalomcsillapító és vírusölő szerként is hatásos.
Most nyílik a bodza, tedd el télire cukor nélkül
Te is imádod a bodza szörpöt, de megrémiszt, mennyi egészségtelen fehér cukor kell bele? Mutatjuk, hogy készítsd el a diétás változatot.

Ajánlataink