Érdemes a rendszeres testmozgást beépíteni a mindennapokba, mert akár az alvászavarra is jó megoldás lehet.

Segít az edzés, ha nem tudunk aludni

Csupán napi 30 percnyi fizikai aktivitás már elegendő ahhoz, hogy jelentős egészségügyi előnyökre tegyünk szert. Bizonyos mozgások pedig segítenek abban is, hogy jobban aludjunk éjszaka. Lássuk ezeket!


Aerob edzés


Ha álmatlansággal küzd, akkor az aerob mozgásforma, például az úszás, kerékpározás, kocogás, vagy
a gyaloglás, segíthet elaludni. Ráadásul az alvási apnoe tüneteiben is jelentős javulás érhető el vele. A mérsékelt intenzitású tréning, más néven állóképességi edzéseket érdemes hetente 24 alkalommal, napi 2030 perces időtartamban végezni.


Kardió gyakorlatok


A kardió edzés az egyik legjobb kiegészítője a diétának, növeli a pulzusszámot, az oxigénellátást és
az állóképességet. De nemcsak a szervezetre, hanem az alvásra is pozitív hatást gyakorol. A jó időben végzett kardió testmozgás gyorsabb elalvási időhöz, valamint mélyebb alvásoz vezethet. A mély alvás a legpihentetőbb az agy és az egész test számára.

Jóga

 


A
kíméletes és rendszeres jógagyakorlatok jelentősen javíthatják az alvás minőségét, időtartamát és hatékonyságát, különösen a 60 év feletti felnőttek, az alvásproblémákkal küzdő nők és a 2es típusú cukorbetegségben szenvedők esetében. A jóga ellazít, oldja a feszültséget, ezért egy esti jógaóra után mindig hamarabb álomba szenderülünk.


Légzőgyakorlatok


Ha minden este szánunk néhány percet a tudatos, lelassított mély légzésre, az csökkenti a vérnyomást,
a mindennapi stresszt, javítja az emésztést, oldja a hasi fájdalmakat, ellazítja a testet, lecsendesíti az elmét, valamint elősegíti a befelé figyelést, ami jelentősen segíti a jobb alvást.

Hozzászólások

Ezek is érdekelhetnek

Mire jó az orvosi masszázs? A kéz gyógyító ereje
Az orvosi masszázsként is emlegetett fizioterápiás módszer a mozgásszervi betegségek kezelésére, önállóan vagy gyógytorna kiegészítéseként, de a megelőzés tekintetében is fontos lehet. Eláruljuk, hogy pontosan milyen problémáknál érdemes szakembert felkeresni.
Jógázz a felhők felett!
A jóga egyik szépsége, hogy szó szerint bárhol végezhetjük.
Íme az ősz kedvenc diétás vacsorája: marhahúsos karfiolpite
Számos remek karfiolos recept után most egy újabb szuper ötlet! Így kápráztasd el a családodat ezzel az ínycsiklandó étellel!
Ezért használd a kókuszt, ha diétázol
Az egzotikus gyümölcs, és annak felhasználásával készült készítmények rendszeres fogyasztása nemcsak az érzékszerveinket kényezteti: szervezetünkre gyakorolt pozitív hatásai az egészségünket is fokozzák.
Mit szimbolizál a jegygyűrű?
A jegygyűrű évszázadok óta fontos szimbóluma a házasságnak és az elkötelezettségnek. Ahogy az idők során a szokások és hagyományok változtak, úgy alakult a jegygyűrű jelentése is, azonban alapvető szimbolikája ma is megmaradt. Ebben a blogban áttekintjük, mit jelképez a jegygyűrű, és hogyan illeszkedik ez a mai kor elvárásaihoz.
Mónika fitt nagyi akart lenni: 4 hónap alatt 18 kilót fogytam
Borda Mónika évtizedekig el sem tudta képzelni, hogy sportolásba kezdjen. Életmódváltása után, 55 évesen kezdett el futni. Azóta minden hétköznap hajnalban megtesz 10 km-t, hétvégén pedig a dupláját.
Kifinomult ízléssel, stílusosan megkomponálva közeleg hazánk legszebb Borfesztiválja
A Borfesztivál látogatói újra megcsodálhatják Magyarország gazdag örökségét és felfedezhetik hazánk borkiválóságait a hagyományokat őrző épületek között sétálva.
A nyár végén sem késő megszabadulni a narancsbőrtől
A nyár beköszöntével újra előtérbe kerül a kérdés: vajon idén sikerül-e végre elérni a sima, narancsbőrmentes bőrt a bikini szezonra? Lehet, hogy már mindent kipróbáltál – krémek, pakolások, különféle kezelések –, de a makacs narancsbőr még mindig nem adta meg magát. Az idő sürget, és attól tartasz, hogy ismét lemaradsz a vágyott alakról ebben a strandszezonban is. Ismerős érzés, ugye?

Ajánlataink