Így lett belőle terápia
William Pullen eredetileg csak az erőnlétét szerette volna javítani, hiszen láncdohányosként még a busz után is nehezen futott, később azonban egyre komolyabb távokat tett meg, és futótársai is akadtak, akik meglepő módon nagyon mélyen megnyíltak előtte futás közben. Így jött létre a dinamikus futásterápia nevű módszer, amelyhez még terapeutára sincs szükségünk: egyszerű, hatékony módszer a szorongásaink, depressziós tüneteink megfékezésére.
Bármikor ingyen elkezdhető
Bárki elkezdhet futni, aki a sport fizikai hatása mellett a lelkieket is szeretné kiaknázni. A futásban éppen az a jó, hogy mi döntünk arról, milyen erős edzéseket tartunk, egészen addig, amíg ez jelent egy kis fizikai kihívást. Ha eközben tudatos figyelemmel sportolunk, vagyis ahelyett, hogy a gondolataidba merülnénk, inkább intenzíven megéljük a pillanatot, hamar észrevehetjük a lelkiállapotod jobbra fordulását. A monoton sportokban éppen az a jó, hogy nem kell külön odafigyelni rájuk, a fizikai terheléstől pedig előbb-utóbb az érzelmeink is előtörnek. Ha ekkor hajlandóak vagyunk szembenézni velük, nagy felismerésekre juthatunk. A természet közelsége is segít, hiszen ilyenkor kiszakadunk a megszokott, fárasztó, városi környezetből, ami már önmagában is üdítő.
A végén jöhet egy napló
Ez a mozgásterápia segíthet döntést hozni, túljutni egy elakadáson, megbirkózni egy veszteséggel, s a szorongást is csökkentheti, de még akár az önbizalmat is növelheti. Még jobb, ha a futás közben felmerült gondolatainkat naplóba írjuk, hogy később, immár tudatosan is végigvehessük azokat, vagy szerezzünk egy futópartnert, akivel meg tudjuk beszélni az aktuális helyzetünket. Nem kell pszichoterapeutának lennie, elég, ha csak meghallgat – mint ahogy mi is meghallgatjuk, amikor ő nyílik meg előttünk.
EZ IS ÉRDEKELHET:
- Sport és táplálkozás: Erre figyelj, ha edzés mellett fogyni is szeretnél!
- Fogyás futással? Ezeket az alapszabályokat tartsd szem előtt!
- Futás: 5 km-es edzésterv kezdőknek
- „Az olimpia mindenek feletti élmény”